Прецакана
Ще съм благодарна на всички мнения и коментари.
Ситуацията е следната - жена съм (на 23) и имам 4 годишна връзка, която просто не върви - сексът се разреди страшно (има няма веднъж на месец), не по мое желание и въпреки моите усилия.
Работех много (около 80 часа седмично), за да не мисля за липсващата ми интимност (под формата не само на секс, но и на прегръдки, целувки, време прекарано заедно, гушкане).
С господинът, който е по голям от мен с 15 години започнахме да спим без физически контакт в двете страни на леглото, а когато го помолех да ме гушне чувах след малко, а след малкото никога не идваше.
Първо той се оправдаваше че е напрегнат от липсата на пари, после успя да заформи собствен дребен бизнес и се оплаква че е напрегнат от многото ангажименти.

Търпях около 2 години, молих, опитвах се да поправя ситуацията, не можах и не издържах на офанзивата на друг мъж, който засега изглежда много влюбен в мен, но не съм уверена и в него.
Той иска вече да живеем заедно и да прекратя 4 годишната си връзка, но мен ме боли много.
Усещайки и разбирайки за другия мъж моята официална половинка започна да се държи добре, опитва се да ме гушка, започна да иска да спи с мен, но аз вече не мога, не усещам предишното крещящо желание за близост с него.
Той се опитва да се поправи, но не мога да забравя колко самотна се чувствам с него последните 2 години.
Новият мъж напира, но не мога и да забравя колко много се обичахме с приятелят ми в началото, как споделяхме, как си пасвахме заедно, как се любехме, как полагаше грижи за мен.
От друга страна вече съм достатъчно емоционално обвързана и с новият, за да ме боли ако го оставя.
На капак на всичко съвестта ми буквално ме убива за ужасната ситуация в която ги поставих - те не заслужават такова лошо отношение.
Взех си няколко дни отпуска за да се опитам да си изясня нещата, но стана много по зле - нито мога да ям, нито да работя от вкъщи, само плача и плача като куче, а те и двамата приемат много спокойно ситуацията.

Трудно ми е да оставя 4 годишната си връзка, но знам че ако остана тук пак ще съм самотна, незадоволена, ще ходя като болна и ще съжалявам.

Трудно ми е да отида при новият, защото аз изграждам света си около 1 човек (знам колко е погрешно) и моят свят беше тук.
Също така въпреки разкошното отношение на новият към мен, ако сравнявам с началото на 4 годишната ми връзка, нещата вървят по хладно и го няма онова пълно съвпадение, но там поне не се чувствам толкова сама.
Имам и съмнения към него, кога ли всичко и там ще се прецака, дали и той няма да го прецака, макар и по различен начин.
Новият е бил голям женкар, това също поражда съмнения в мен, но сега наистина изглежда че се опитва да си седне на задника.

Моля ви, приемам всякакви съвети, вървя към отчаяние вече, а съвестта ми ме убива.

Коментари

1.   Или се опитай да се оправиш с приятеля си или го разкарай.
Абе най-добре си намети трети, защото като гледам така май не обичаш никой от двамата :)

2.   Има едно основно правило: жена се забравя с друга жена и мъж се забравя с друг мъж. Изводите си прави сама. Успех!

3.   Всъщност го обичам прекалено много. Знам че съм самотна, знам че връзката ми с него е нездравословна и все някога трябва да продължа. Дори се появява подходяща личност, но аз не успявам. Авторката

4.   Минавай на новия.. веднъж влошили ли са се отношенията, няма оправия.. и аз като теб бях пред същата дилема, тръгнах си после се върнах, нещата бяха ок известно време и сега пак същото.. всички ми го казваха, аз не повярвах, ей ти сега се чудя на къде да хвана.. :(

5.   Определено, ако тръгнеш, няма връщане назад, затова си помисли добре. Според мен проблема е в голямата ви разлика в годините. В секса ще става все по-зле и по-зле. Ако не можеш да преживееш редкостта му...хващай пътя, млада си още.
Успех!
М40

6.   Сто пъти си повторила " 4 годишната си връзка", според мен ти въобще не слагаш на кантар чувства, а просто те страх, че губиш 4 годишна инвестиция, жените много ви е яд накой да ви пропилее години, като че ли ви ги вземат насила... Като че ли не казваш достатъчно, освен че те е страх да не се прецакаш... С който и да останеш, жал ми е за него...