Дали ме манипулира?
Здравеите! Преди 3/4 месеца ме намери един мъж скайпа. Запознахме се, писахме си общи неща. Отначалото не му обръщах внимание, не винаги отговарях на съобщенията му. Но с времето се опознахме и той ми предлага на ида да живея при него в Германия, каза че се занимава с митнически документи на 35 години е, а аз съм на 19. Казва, че ще ми намери работа, ще ме научи на език, но аз страх ме е да не е сводник. В началото на месец Септември ще дойде в Бг, за 4-5 дена и ще се видим. Аз му казах за притесненията си и той каза, че ме разбира и е напълно нормално. Моля ви даите ми съвет, какво да правя, според вас дали е сводник? Прекалено съм млада и довечива, затова искам съвет от вас. Благодаря преварително, отговорите ви ще ми помогнат много.

Коментари

1.   Замисли се, защо точно тебе. Според мен сигурно си красива и с хубаво тяло. Точно такива се търсят най много, и отгоре на това си захапала въдицата. Бягай далеч от него. Не мога да разбера женската психика- метнат ти малко прах в очите, свалят ви няколко звезди и сте готови като рибки да ви пържат

2.   Много е вероятно да е сводник. Ако ти беше поне по-голяма, нямаше да е толкова подозрително.
Какво точно работел? Какви митнически документи? С това в Германия се занимава само митницата, не вярвам българин да са сложили да им работи там.
Ако все пак искаш да рискуваш - кажи, че първо искаш да научиш езика у нас. След като си стигнала поне на някакво средно ниво, ще можеш да се защитаваш, да се обърнеш към властите.
Сводниците избират винаги млади момичета от провинцията, коити не знаят езика, най-добре и английски да не знаят. Ако и английски не знаеш - перфектно за него.
Ако все пак решиш да се хвърляш в студената вода, поне си активирай роуминга, носи си поне два телефона с роуминг - ако ти вземат единия, да имаш друг, изкарай си паспорт без да казваш - ако ти вземат личната карта да имаш документ, в краен случай- носи копие на документите си на тайно място, интересувай се, къде точно е най-близкото българско консулство или посолство, запиши си адреса и телефона на тайно място и имай поне 200 евро в джоба - винаги можеш да изтичаш на улицата и да хванеш такси до там. Ако в града няма българско консулство, търси българска църква, полиция. Ако съвсем се изгубиш там, не знаеш език, нищо - скрий се в католическа или евангелистка църква и не си тръгвай от там. Църкви има често, просто тропаш на вратата на администрацията или засядаш на някоя пейка и чакаш, докато те намерят. Те са длъжни да ти помогнат и ще го направят със сигурност. Имай доверие на полицията и на гражданите - в нужда тропай по врати, прозорци, те ще викнат полицията и ще те спасят. Ако има наблизо болница - и там можеш да вдигнеш врява.

Отказвам се да те разубеждавам, убедила съм се, че някои хора имат нужда от някои и друг урок в живота, но с горните практически съвети може и да оцелееш, ако си хитра. Иначе - може и да ти хареса, всяка проститутка някога е била 19-годишно момиче, влюбено в някой сводник
Успех!

3.   от:Авторката мн се извинявам на места има правописни грешки, но съм мн напрегната

4.   Ами да пращах му снимки и той каза, че съм мн хувава дори онзи ден ме пита дали наскоро не съм се снимала, а когато му поисках негова ми прати една дето е в профил и не му се вижда хуваво лицето

5.   ОТ :Авторката аз му казах, че знам малко английски, а той каза като имам свободно време да го уча, за да мога да си намеря по добра работа

6.   Ще те научи на език. Така хубаво ще те научи че ще ти изприщи устата от практикуване на "работното място"!
Той на 35, ти на 19, младо зайче... Ще те обмити стабилно, ще видиш с какви документи се занимава... Тъкмо навреме за сезон "есен-зима" ще отидеш.
Хора, толкова ли сте наивни? !??
Стой си на дупарата, запиши да учиш нещо. Бундесрепубликата няма да избяга.

7.   Аз си мисля, че иска семейство. Жена да се грижи за домакинството, да го пере, да му чисти и готви, редовен секс, дете след време. Явно не движи в такива среди, че да завърже любовна връзка с жена и за това избира по-лесният начин-интернет запознанства. Мисли си че ще му е лесно, че нали ще ти е един вид като благодетел. Измъквате да не мизерстваш в Бг, дом ти предлага, работа.... нали трябва да си му благодарна и да му се отплатиш като му станеш жена

8.   Настоявай да го видиш и да говориш с него в скайп. Направи му снимки с камерата. Кажи му, че ако е сериозен няма да има против да си покаже личната карта, може и нея да снимаш с камерата. После му кажи, че за да се застраховаш си направила всичко това и ще покажеш снимките на вашите да са информирани при кого ще отиваш.
Моята приятелка направи нещо подобно като замина за Франция, за да се види с някакъв мъж.
Иначе не си и помисляй да го направиш ей така, то не е доверчивост, а граничи с глупост.

9.   Какво прави 19 годишно момиче да се занимава с 35 годишен, когото дори не е виждала през живота си? ! Всякакви изроди и уроди има в интернет, особено в днескашния глобален свят. Зарежи го този веднага и си намери някакво свястно младо момче на твоите години. Ще кажеш вече не са останали никакви мъже на земята. Този човек ми се струва изключително опасен. Не му давай никакви данни повече, скъсай всякаква връзка с него. Ще те намери и не знам какво ще ти направи.

Изключително наивна си. Ако вярваш на такива неща, то утре някой ще те излъже да му дадеш номера на кредитната си карта, после ще се чудиш какво да правиш.

От 20 годишен

10.   oт:Авотрката той ми каза, че ако реша да ида при него ще ми покаже сайта на фирмата му там можело да разбера всичко за него, каза ми също за някаква програма в Германия за женени двоики с деца, тоест ми намекваше нещо

11.   Дали е сводник питаш? Ъъм сори, кристалната топка дето ми предсказва бъдещето е на ремонт в момента...

12.   Защо ти е английски за работа в Германия бе момиче я се замисли. Освен в публичен дом да говориш с чужденците в германия защо ти е за друго повечето обикновени германци, не знаят английски и не им трябва в германия.

13.   НОМЕР 7 И 8 БЛАГОДАРЯ ВИ

14.   Приискало и се на момичето лесен живот, мисли, че е ударила случйно джакпота и ще си уреди живота в чужбина... НАИСТИНА ЛИ СИ ТОЛКОВА НАИВНА?? Не мога да повярвам, а си на 19!! ОТ набор 91-2 нагоре май наистина за нищо не ставате! Как може да се вържеш на някакъв с половин снимка в профил... Тц-тц-тц. А ти какво изпитваш към него, че толкова искаш да заминеш? Или е наистина само заради живота в чужбина... :/

Палав Мечок

15.   Авторке, не бързай да благодариш и да се радваш.

Предположението на номер 7 не може да е вярно, защото такива мъже не търсят 19-годишни момиченца, а жени над 25, с образование, език, готови за семейство.

Номер 8 също не ти помага. Всеки, дори най-големият сводник, има лице и скайп. Предполагам дори, че ще изглежда добре, много добре. Това си е част от залъгалката. И убийците рядко изглеждат като такива, нали?

Ти си вземи едни 200-300 евро за обратния път, напиши си важните адреси, вземи си телефони и документи и ще си ми благодарна. Не се срамувай и от полицията - там сводничеството е забранено, проституцията НЕ Е и нищо няма да ти направят, само ще ти помогнат да се прибереш у дома. По принцип можеш да се довериш и на някои от клиентите си, но затова не им трябват момичета с език. Сложна е работата веднъж да се измъкнеш, но деиствай, зимният сезон идва, хората имат нужда от нова и свежа плът...

Успех

16.   15, много неподготвено ме коментираш, аз съм 8. И най-големият сводник ще се насере в гащите, когато се знае самоличността му-име, адрес, снимка и т. н. Никой няма да си сложи главата в торбата току така. Присъдите са големи, а те са страхливи мишки.

17.   От 6-ти.
Номер 1 и номер 2/15 са най-трезво мислещите тук.
Анализирали са ситуацията в дълбочина и широчина. 2/15 е дала и незаменими съвети. Послушай я.
Един малко куц пример ще дам -
Живея в чужбината от много време. Преди няколко години поканих една приятелка на гости тук. Не знаеше езика, не познава обстановката, с малко пари. Седем дни беше напълно зависима от мен.
Добре. Представи си непознат град в DE, пари нямаш защото е "нямало нужда". Митническия ти "приятел" иска паспорта/л. к. да направи фотокопие за адресна регистрация, например. И хоп - без паспорт си... Да не продължавам.

18.   ОТ:АВТОРКАТА НЕЗНАМ СЪВСЕМ СЕ ОБЪРКАХ...

19.   Здравей авторке, аз съм ж на 24 и бих те посъветвала от ЛИЧЕН ОПИТ веднага да го махнеш тоя камоли да ходиш кадето и да е. Преди време и аз като теб се бях заблудила яко с един интернет манияк, който доста убедително се представяше като бизнесмен, абе всичко най-най, а аз се подлъгах не по парите а по начина по който ме манипулираше и то само по интернет близо 2 години без да се виждаме на живо защото той така и не се показа. В последствие се оказа, че си е измислил друга самоличност и се е представял за друг човек. Историята е много дълга та мисълта ми беше да не се доверяваш изобщо защото при мен имаше само една снимка на която се оказа, че не е той. ПРАВИ СИ САМА ИЗВОДА.

20.   16, и ти си много наивна. Сводниците, особено международните такива, редовно минават граници, полицейски проверки и какво ли не, да не мислиш, че ще се стресне от това, че някаква пикла ще му знае името? Ако е необходимо, ще си е набавил нужните фалшиви документи, дет се вика може за пред всяка проститутка да е с различно име... Не се излагай така.

21.   От:авторката Незнам много съм объркана, явно какти казаха по горе съм изкушена за ''идеален'' живот. Просто незнам какво да правя не искам да оставам тук, но и не искам да стана проститутка, аз съм много чувствителна, няма да го понеса ако ме излужът. Мисля да му пиша някакви неща, ако може някак си да се издаде е ако такъв.... поне да разбера на време

22.   Я стига повечето момичета си работят доброволно тази професия. Минаха времената да ги крадат и какво ли не. Авторката ако има поне малко ум в главата, ще си подготви нещата. Да си направи и червен паспорт, и да послуша коментиращите по - горе. Питай в кой град ще сте и така нататък.

23.   До авторката. Не мога да разбера, какво точно си представяш под, , идеален" живот? Искаш да се уредиш с богат съпруг, който да се грижи за теб ли? Не е ли по-добре да си поставиш някакви амбициозни цели, като да завършиш университет и да си намериш работа, вместо да се доверяваш на разни непознати в интернет? Това ще те направи и независима и силна жена.

24.   До авторката. Съветвам те просто да го махнеш от живота си, а не да му пишеш. Този човек няма да се издаде. Той ще продължи да ти обещава, точно каквото искаш да чуеш.

25.   ОТ:авторката направих си друг скайп и ще му пиша

26.   От 23. Не мога да те разбера. Ти как си представяш живота с такъв мъж? Искаш брак по сметка ли? Той да осигурява всичко за теб, но в същото време да си напълно зависима от него и вероятно да не го обичаш, всичко в името на благосъстоянието и парите. Ти ще бъдеш така просто като уред в ръцете му, след време може и да те изхвърли. Такъв човек, може и да ти посегне, ти няма и какво да направиш. Все пак, ако наистина те отстрани от живота си, ти оставаш на улицата, няма да имаш избор, освен да му се подчиниш.
Ако толкова желаеш да си уредиш живота, намери друг начин, а не някакви измислени и празни обещания. Завърши образование, потърси си работа, намери си свестен мъж.

27.   Не му пиши от друг скайп- ще те разбере. Те са тарикати. Прочети споделеното -Бях проститутка-1 част, постнато е скоро след твоя пост. Там е много, ама много точно и реално описано как стават нещата. Толкова много съвети са ти дали. Ритай го докато не е късно и нещата не са станали по сериозни

28.   Ох, най-ми е смешно като на краставичар краставици пробутвате, ама добре ще спра дотук:)
от 8

29.   От:авторката да прочетох го това преди малко, ще обмисля много добре нещата и ще реша какво да правя благодаря на всички за съветите

30.   По добре не се връзвай на такива чичковци дето търсят млади момичета, и аз бях преди така и се лъжех лесно, не се хващай момиче! Ще си развалиш живота

31.   Няма какво да обмисляш, повече от ясно, е че е сводник. Как може да се доверяваш? На мен знаеш ли, какво ми се беше случило по скайп? Един се беше ядосал, че не съм му се показала на камерата, после започна да ме заплашва, че ще ме намери(за съжаление му казах преди това от къде съм), нали съм си наивна и аз като теб. Каза ми"виж много си красива(беше видял и снимката ми)и ако не искаш семейството ти да ти забрави физиономията ще се покажеш на камерата''и още какви ли не заплахи и аз я пуснах, видя ме, той също се показа и какво последва? Искал 5 минути да ми гледал циците, представяш ли си? , буквално полудях, блокирах го. Пак ме откри една вечер под друго име в скайп и пак ме заплашваше и написа, че в момента бил в чужбина и имало още 15 момичета, и като се върнел в България щял да ме намери и да ме отвлече, затова по-добре било да съм се покажела по цици, пак го блокирах, от тогава слава на бог не ме е открил и повярвай ми може и да се е правил на сводник с цел да се съблека, но адски се бях изплашила и оттогава с такива непознати и съмнителни типове, особено чужденци не се занимавам. По-добре недей и ти, това няма да доведе до нищо добро, не бъди наивна.

32.   Авторке, младо, здраво момиче си (явно си и хубавичка). Животът е пред теб, как може дори и да ти минават такива мисли през главата??? Тези хора са много добри психолози, знае точно какво да ти каже и да направи, за да му се вържеш. В най-добрия вариант е просто някакъв психо-асоциален, който не може да си хване по нормален път приятелка и е тръгнал да те залъгва по интернет с измислената си снимка и профил... Отиваш там, ставаш му жена, зависима само от него, нямаш работа, (едва ли е богат между другото! ), домашна прислужница и к*урва за него-съвсем безплатно. Идеалният ти живот се оформя от робски труд и унижение, за човек, който не обичаш. Как ще възпитаваш деца в тази семейна среда? Как ще градиш семейство с него изобщо? В среднолошия вариант те подлага и на домашно насилие или е психопат, който те убива! А в най-лошия (който май е и най-истинския) се оказва един най-обикновен сводник и от там нататък историята е ясна ако изобщо доживееш до 25 години... А и само малко проста математика-когато ти си на 25, той ще е на 51 годинки:) честино! KJ

33.   Замисли се защо ще търси млади момичета от небогата държава? Защото знае, че е по-вероятно да се хванат на въдицата. Мисля, че е очевидно какво търси. Не се колебай повече, отрежи го този. Рискуваш мн след като дори английски не можеш да говориш свободно. В мн западни и северни страни, освен местния език се говори и англ, евентуалното измъкване с тези минимални знания би било доста трудно. Както казаха по-горе толкова ли не можеш да си намериш български мъж, че се хващаш с първия чужденец. Не знам защо си мислиш, че като е чужденец е по-свестен и различен. Не оплювам другите народи, просто казвам, че можеш да попаднеш на човек, който мн да те разочарова. И такъв изцяло материален живот и брак рано или късно би те отегчил (че и несигурен), ще разбереш, че парите не са всичко. Момиче на 16

34.   Просто не мога да повярвам. 19 г. си е сериозна възраст, как има 19 годишни хора да се ласкаят от оказаното им внимание от някакъв навлек по скайп - до степен да си въобразят, че са принцеси.
Седи си принцесата и хоп, я намира принца! А принцът за да я намери смятай какво ровене и търсене е паднало.
35 годишен принц, който има интернет най-малко от 10 години. И тъкмо е изгубил надежда, преровил подред всички малки и големи държави, отхвърлил до една всички неподходящи - и изведнъж в залеза на дните си попада на такава скъпоценност. С какво ли толкова е блеснала, че той изведнъж спира да търси друго и се хваща за нея? ... Тя сигурно за разлика от други красавици има 2 чифта гърди или холивудска слава, а може би притежава душевна красота, нещо което нито едно друго младо момиче не притежава, а толкова му се нрави...
И как да не й се замае главата от толкова щастие? Едновременно е ударила в земята конкуренцията и я чака нов живот.. Това е големия джакпот с тайнствения митничар сниман в профил.

35.   Тази работа нещо ми намирисва. Много е вероятно да е трафикант на хора а в този свят на насилие, наркотици и унижение не искаш да попадаш ПОВЯРВАЙ МИ!

36.   Пълна измама е това! Ще съжаляваш горчиво момиче. Не бъди алчна за лесен живот - безплатен обяд няма. По-добре веднага прекрати всякакъв контакт с него, бива ли да сте толкова повърхностни бе - на 19 год хората трябва да са доста по-сериозни. Ако имаш малко ъкъл в главата, а сигурно е така за сметка на хубавата ти външност - използвай го правилно!

37.   Номер 15 аз съм 7. Едва ли на мъж на 35, на който му куца нещо я външният вид, я комуникацията с жените знаеш ли колко му дреме дали тази жена, която ще се навие да е с него дали има основно, средно и изобщо някакво образование. Това е голяма снобарщина. Намислил е нещо за някакви финансови облаги или облекчения не знам ето и авторката го казва "каза ми също за някаква програма в Германия за женени двоики с деца " Авторке, аз не бих се съгласила на такова нещо. Предпочитам да си мизерствам в Бг, толкова ли са важни парите и уж лесният живот за теб?

38.   От:авторката не, не са важни, но.... явно ме е омаял с думите си, де да знам.... но явно няма да се занимавам с него, не си заслужава все пак е на 35, а аз на 19-малко фрапиращо е

39.   Авторке, годините са наистина доста, но в случая този мъж не е стока и ти казваме всички тук не се занимавай, по-добре да си по-беден, отколкото цял живот да страдаш не се доверявай всичко това е МНОГО съмнително, още си малка и си доверчива, но НЕДЕЙ да се вързваш на лъжите на този, просто НЕДЕЙ!!!