"Ясновидство"
Имам следния проблем - мъжът ми вярва на предсказания.
Ако трябва да съм честна и аз съм ходила на гледачки, но повече за спорта - радвам се на хубавите работи, а лошите ги забравям. Примем го като забавна тема за разговор с приятели.
С мъжът ми (скоро се надявам да е БИВШ) обаче не е така... Той, особено след като подадох молбата за развод, се побърка тотално - постоянно ходи по гледачи и се вманиачава. Твърди, че са му казали, че всички ще се разболеем и ще умрем скоро. Направо е обезумял. Аз уж не вярвам, но току се улавям, че съм потисната. Най-лошото е, че прави опити да замъкне и дъщеря ни на такъв гадател, а тя е само на 12. Аз го заплаших с полиция, социални служби и какво ли не ако го направи, но... няма гаранции...
Учудвам се - той е над 50 годишен, вишист, с много престижна професия - нима е възможно да е обсебен от това? !? !? Имам едно съмнение - всичко е блъф и начин за психически тормоз, насочен към мен, родителите ми и детето, но като погледна обезумелия му поглед и като прочета несвързаните речи... не знам...
Опитвах се да му говоря. Казах му да се вземе в ръце. Казах, че след развода всички ще сме по-спокойни и щастливи, но той не ме чува. Само твърди като мантра "Всчико, което ми казаха се сбъдва! Ще умрем! Ще стане страшно! "
Какво бихте направили на мое място?

Коментари

1.   Че те винаги това предсказват и после ти искат пари за някой "лек" срещу лошата енергия... Шашми всякакви...

2.   Бих отишъл да живея в Мексико и да бъда милионер.

3.   Аз съм автора. Не става въпрос за пари... Той просто е откачил... Не знам как да предпазя детето от лудостта му.

4.   Мила госпожо,
Не виждате ли, че човека Ви обича! Вие сте ослепели и вместо да сте заедно се залъгвате с мама и татко! Отдавна Вие сте станали мама и татко и трябва да сте зряла жена и за Вашето момче и за Вашите старци! Много лесно говорите за развод! Хората не са вещи! Спрете се и се огледайте! Вие сте тази която руши! Вашият егоизъм Ви пречи да сте ония човек който сте били, да се простите и разберете и да сте щастливи! Не разбивайте това което заедно сте създали! Вярно боли! от превратностите много боли! НО сте двамата! И господ Ви е благословил с дете! И родителите са Ви живи и чакат да видят мако мъдрост преди да сидат от този свят! Простете, но животът е по-голям от всички ни и няма място за недоверие и безумия! Можете да минете през всичко и ще успеете! Имате верен и прекрасен другар, обичайте го! Той има нужда от Вашето доверие за да е силен и уверен! Той е само Ваш и то завинаги! Дори и с побелели коси Вие ще сте неговото момиче, онова другарче без което не може! Желая Ви щастие дете1

5.   Всички ясновидки, гадателки и прочие са мошенници, защото ти внушават неща и хората започват да им вярват и да се случват нещата, които са ти казали, но не защото имат способности, а защото самите хора го вярват и то им се случва. Това се нарична подсъзнание. Тези хора използват лабилни такива, за да ги изнудват за пари...

6.   Да, имате магия. Дайте ми 500000 лв да я разваля, че да сте живи и здрави всичките.

Хахахах, абе нещо се е филмирал твоя (скоро бивш). Сигурно е от отчаяние, че се очертава раздяла. Или ти заради отчаянието му го напусаш - не разбрах. Значи:

- не е яко човек да е обсебен от врачки и подобни шарлатании
- не е яко да си четеш хороскопа всеки ден и да свързваш написаното там с елементи от реалния си живот
- бий му шута, ама все пак му обясни логично причините и прояви уважение

7.   Какво ще правите двамата с брака си си е изцяло ваша работа и не смятам, за коректно да се дават съвети за това. Обаче съпругът ви със сигурност има нужда от психиатрична помощ, иначе ще побърка и всички около него с манията си.
За мен всичкото врачки, ходжи и гледачки са шарлатани, печелещи на гърба на хорското лековерие и отчаяние. Всеки с поне грам реална самооценка трябва да може да си прави "самодиагностика". Гадателите са за това, да лъжат хората, че имат магия, вместо да потърсят причините в себе си, което както е видно от вашия случай, създава нови проблеми, вместо да реши старите.

8.   "Всчико, което ми казаха се сбъдва! Ще умрем! Ще стане страшно! "бе гледай да се махнеш по бързо от тоя човек докато е време ,че малко ли семейства свършиха изпозастреляни от бащата в последно време--няма майтап в тази работа

9.   Не му вярвай! Не казвам, че той лъже, а просто, че е заблуден. Врачките и екстрасенсите са много опасно нещо. Те са "дясната ръка" на дявола. Въпреки, че има магии за съжаление. Виждала съм хора, на които е направена магия. Има само един лек - молитва и се обърни към свещеник. Поговори с него, той ще те изслуша и бъди сигурна, че ще ти даде адекватен съвет какво да правиш.

10.   Щом и свещениците се забъркаха в шарлатанския биснес с "разваляне на магии" нещата хич не отиват на добре.

11.   №10, много си заблуден, това не е шарлатански бизнес и не е това разваляне на магии, което си гледал по филмите. Май много филми гледаш, да не говорим, че не можеш да пишеш, ама "компетентно" мнение изказваш. Пиша, за да помогна на жената, защото знам, че ако свещеникът й прочете определени молитви против бесове, уроки и магии, ако случайно има нещо, Господ ще й помогне. А ако и тя се помоли и попости, няма страшно нищо лошо да я постигне. Ако изобщо в нейния случай има нещо, защото според мен мъжът й само я манипулира.