Чувство за вина
Здравейте.. С едно момче сме заедно от почти 3 месеца. Всичко е перфектно, той се държи много добре с мен и наистина ме обича. Отношенията ни са добри и наистина прави живота ми по-хубав, прави ме щастлива. Но има нещо, което адски ми тежи.

Правили сме секс и не мога да се оплача по никакъв начин. Аз му бях първата.. той също мисли, че той ми е първия, но... Просто когато ме пита дали съм девствена аз автоматично му отговорих, че съм.. просто не успях да му кажа от страх може би.. или просто защото ми е леко болна тема.. бях се успокойла с това, че те надали се познават и няма как да разбере.. но се оказа, че се познават и мисля, че преди са били в 1 компания. Когато разбрах моментално главата ми се напълни с мисли как един ден ще се засечем някъде и приятеля ми ще разбере, понеже силно се съмнявам другото момче да си премълчи. Просто между нас не се получи.. в началото беше наред и можеше и да стане нещо, но после осъзнах, че само съм се залъгвала и момчето само си е играло с мен един вид и някак отношенията ни не останаха много добри. А нямам идея как би реагирал приятеля ми.. адски много го обичам, но ако му кажа, че съм го излъгала най-малкото, че ще бъде много наранен или ядосан, или и двете. Знам, че би било по-добре да му кажа аз, за да не разбира от някой друг.. би било още по-гадно. И все пак не съм сигурна.. дали да му кажа или да го запазя за себе си?

Коментари

1.   Вече недей да казваш нищо!
Ще отричаш до край. Мъжете са също много странни. ти имаш намерение да кажеш, но само да се освободиш от ''греха'' че не си му казала на време и съвестта ти е да чиста. Той пък я разбере, я не. И ще стане един филм.. после пишман да станеш. Така че си трай вече, каквото е такова.

2.   И според мен е по-добре да си премълчиш.. Не го мисли толкова, скрила си просто, не си го излъгала :) Важното е какво чувстваш към него сега.. може пък да говориш с първия и да го помолиш да си мълчи

3.   Сериозно? Да крие докато нещата не стават по-зле...? Ако го обичаш наистина, тази мисъл ще те крепи будна през нощта.. Кажи му, бъди честна с него..Може да му бъде гадно, но ще му мине, вместо да му го кажеш след 5 месеца и това да му се отрази зле. От опит ти казвам. :)