Искам съвет!
Реших да пиша тук по съвет на моя приятелка, тъй като тя не може да ми даде съвет. Да започна от там, че когато бях на 18 заминах при чичо ми в Америка или по-точно в Ню Йорк. Там работих, учих 7 години по-късно се прибирам в България. Аз съм от едно малко селце, сега съм на 25 години, вече имам пари сигурна работа и апартамент в Ню Йорк. Там съм имал няколко приятелки, но не съм очаквал, че точно в моето селце ще срещна любовта. Тя е на 23, умна и красива. Аз не искам да мисля дори за нея, но не мага. Само тя ми е в главата. Кажете какво да правя? ! Да и кажа че я обичам и да заминем заедно или да се опитам да забравя за нея.

Коментари

1.   Лесно ще дадат на приятелката ти туристическа виза, нека дойде, да поостане 3 месеца и я изпитай, дали е с теб само, за да избяга от малкото селце. В България това е мечтата на всяко момиченце от село - да дойде Принцът на бял кон и да ? реши проблемите, от малки им повтарят, че най-голямото постижение е да намерят въпросния Принц, за да ги вземе в чудната си, вълшебна страна и да вдигнат чудна сватба и така, докато смъртта ги раздели.
Същност, сигурен ли си, че не е само привличане и готов ли си да поемеш отговорност за жена, която ще трябва да издържаш цял живот? Веднъж вземеш ли момичето при теб, трябва да се ожените (за виза). Успех

2.   Ако наистина я обичаш взимай я със себе си! Изобщо не се замисляй! Не си живял тук и нямаш представа какво блато е!? Бягайте и двамата! Тя дори да не те обича едва ли ще пропусне тази възможност! Щом е умна значи е прозряла какво мизерно съществувание я чака в България!

3.   Ако наистина я обичаш и мислиш, че бихте могли да имате бъдеще заедно, помоли я да дойде с теб. Ако и тя изпитва същото ще заминете заедно.. Но ако това е поредното краткотрайно увлечение не е добре да предприемате тази голяма крачка. Послушай сърцето си, желая ти късмет!

4.   Ако мислиш, че това е истинската ти любов или така наречената ти сродна душа, действай по-скоро. Не си някой тийн, нито пък и тя, така че кажи й и да става каквото ще става. А щом си в Ню Йорк, не вярвам да си неопитен. Няма какво да губиш, можеш само да спечелиш, така че смело напред. Успех

5.   Можеш ли да ми кажеш как се искарва виза за Америка че ми е голяма мечта да живея и работя там

6.   Номер 5 - или имаш чичо там, или си намираш будала като автора.

7.   Всички предполагате че тя ще го хареса и ще иска да тръгне с него. Защо мислите така? Нима вече в бг няма момичета който искат да се влюбят?

8.   Изчакай малко време, да премине еуфорията от влюбването и замъгленото съзнание и тогава ще прецениш дали тя е твоя човек и дали да я взимаш при теб.

9.   На въпроса на номер 5: виза се изкарва с полагане на изпит и е много важно какво образование имаш.

10.   Аз заминах за Ню Йорк на 13 и живях там 7 години! Върнах се окончателно в БГ преди няколко години, и преди всички да ми обясните колко съм луда и ненормална и т. н. - спестете ми го! Аз решавам!
По същество! Върни се обратно в САЩ изчакай да мине малко време и ако все още поддържате отношения и виждаш че интереса към теб продължава, обсъдете темата за евентуалната и разходка до САЩ. Ей така да се видите... ако приеме и измине пътя да отиде на интервю и да си събере всички документи без извинения и т. н. и купи билета. За човек живеещ там 700-800 долара не са кой знае колко много пари - или поне не колкото са тук! Този детайл обаче и до съобщи преди закупуването на билета! А ако го направи на въпрос преди това защото няма възможност и намекни, но не го казвай в прав текст!
Тествано е и работи :)

11.   по скоро си мисля че трябва да се върнеш в америка.. да подържате малко отношения отдалече и да видиш дали ще те изчака и дали ще издържи.. така от рано да предлагаш да я водиш някъде забрави.. естествено че всяка ще се съгласи да дойде с теб.. даже и да види америка и да ти каже че нещо не сте един за друг

12.   Нима е възможно в една и съща тема да има: "Срещнах любовта" и "Дали да я забравя? ".
Несериозна работа. В днешно време имате толкова дребнички, мънички чувства, че чак питате може ли? На другия ден сигурно даже забравяте въпроса си.

13.   На 25 имаш апартамент в Ню Йорк, хмммм.