Защо не мога да си тръгна
Накратко - аз съм на 18 приятеля ми на 25.. преди мечтаех да съм с него и направих всичко за да сме заедно. Това вече е факт, а от около 3 месеца живеем заедно. Познаваме се от години. Това е най- кошмарната връзка която съм имала. Държи се добре с мен, но когато пийне започва да ми крещи да ме обижда да ме сравнява с бившите си да ми говори, че съм тъпо пишлеме.. На сутринта безброй извинения и обещания, че няма да се повтори, а след 2 най-много 3 дена е същата работа. Веднъж ме стисна за врата, защото телефона ми звънна в 23 и нещо, беше непознат номер и се оказа приятел на бившия ми.. какви неща ми чу главата ме е срам да напиша. Друга вечер пък се развика, защото най-добрата ми приятелка ( и половинка на брат му) идвала вкъщи.. а имахме гости започнаха едни крясъци.. тогава ме удари пред гостите които бяха моя приятелка и приятеля и (който се оказа негов съученик) таа няма такова унижение.. Няколко пъти съм се изнасяла и винаги на другия ден пристига с тъжната физиономия и ме разубеждава.. моли ми се и аз клякам.. а знам, че няма да се промени.. знам и, че не ми трябва такава пародия на връзка но някак не събирам смелост да сложа края окончателно.. почвам да се плаша от него и не знам какво да направя.. когато въпросният му съученик го попитал " ти какво искаш, да си замине и да не я видиш повече ли? " той отговорил, че можел по всяко време да ми направи едно дете и да съм с него завинаги.. не разбирам как искаш да имаш дете от човек с който се държиш по такъв начин?? Вече и секс не правим, аз си лягам в спалнята той зяпа филми и после си остава в хола.. на 18 съм и имам нужди.. забелязвам, че зяла и порно в нета, но за секс с мен желание няма.. самата аз не знам защо още съм тук, може би ме е страх да го напусна.. не веднъж ми е казвал, че никога няма да ме остави да си отида от живота му... кажете ми мнение.. защо ли го прави.. аз не виждам никаква логика..

Коментари

1.   Трябва просто да си тръгниш. Намери си психоаналитик, психолог и заедно намерете причината да се връщаш при този насилник. И ти си болна, не по-малко от него!

2.   Ще ти кажа мнението си, като човек преминал през същото.
Ако се поучиш от моя опит ще е добре-ако не ще си блъскаш главата цял живот!
Първо искам да ти кажа, че ТИ си му позволила да има такова отношение към теб. Ако при първия побой си беше тръгнала щеше да му покажеш, че ти не си някоя "намерена на пътя" и имаш самоуважение и достойнство! Моята грешка едно време беше същата-не си тръгнах и си съсипах живота!
Второто, което искам да ти кажа е-не се надявай някога да се промени. Щом си позволява такова отношение перманентно значи той просто си е такъв. Вече е свикнал да те приема за даденост.
Третото и най-важното, което и най-трудно се приема е, че на него не му пука за теб! Ако беше така, замисли се, щеше ли да се държи с теб така? Едва ли...
Ако не искаш един ден да се самосъжаляваш и то с дете на ръце-стой при него!
Ако обаче си представяш живота по различен начин от този в момента -събирай си багажа и спри да вярваш в празни думи!
Сега сигурно си мислиш, че всичко, което ти казвам са празни приказки.... ако останеш с него ще се убедиш, че съм права.
Успех!

3.   А бе момиче махай се от там!

4.   Здравей,
Тази негова "сигурност" че ти няма да си тръгнеш му дава правото (в неговите очи) да се държи по този начин!
От обща гледна точка това неговото се казва болезнена ревност. Не е края на света ако си тръгнеш от него, явно те спира някакъв вътрешен морал, че си живяла с момче и а сега вече не е така! Хората се женят и развеждат. Сега ти е времето да се изнесеш и да сложиш желязната маска така че той повече никога да не те потърси. А ако те потърси, дори и веднъж си изкарай ограничителна заповед! Да видим тогава дали ще те доближи!!!
Всичко това от 25г. момче е много крайно, ами как ще се държи ако/когато имате сериозни и истински проблеми!? Ти ще си виновна винаги за всичко!

5.   Къде си тръгнала на 18 г. да живееш с някой, та ти си дете още, рано ти е за съвместно съжителство, тръгвай си веднага и не се връщай повече, колко още унижения искаш??

6.   Оф, и аз съм в същото положение... и все не събирам смелост... :(

7.   Ако останеш знаеш ли как ще свършиш? Цял живот ще съжаляваш. Събирай си багажа и не си пропилявай младостта!

8.   Авторката : просто тъпата надежда, че ще се промени ме спира.. ако не е пил се държи супер обаче този алкохол съсипва всичко..

9.   Явно, някои жени са мазохистки. Друга причина не виждам.
Ти да не си му боксовата круша?
Щом проблема е като пие, има решение-да спира алкохола.

10.   Махай се! Задължително! Чакаме да потвърдиш, че си се изнесла! За друго тук никой няма да те подкрепи.. на 18 си, живота е пред теб, защо го търпиш?? Защо? За какво си му виновна? Той е нещастник, ти си хиляда пъти повече от него и той се опитва да те смачка психически, защото знае, че ти заслужаваш по-добър човек и единствения вариант да те задържи е като те накара да си мислиш, че не струваш! Затова и те обижда! Махай се час по-скоро, забрави за него! Боже, на 18 си! Имаш толкова път пред теб! Давай!

11.   Не мога да разбера, къде ги намирате такива изроди? Вече чета не трета, а сигурно четвърта история на насилие от мъж над жена. Този твой приятел е срам за всички нас мъже! Как може въобще да си помисляш да посегнеш върху СОБСТВЕНАТА си жена?! Той е за затвор!

Съветът ми е да се махнеш от него веднага! Има свестни мъже в България, не сме само някакви уроди, пияници и алкохолици без бъдеще. Ти си на 18 години, млада си, имаш много време да търсиш половинката си. От всички мои близки познати, не мога да се сетя за нито един, който би посегнал над жена, при каквато и да е ситуация. Просто не знам откъде изкачат такива индивиди, срам ме е от тях!

12.   И аз се чувствам по същия начин... като се ядоса, се почват обиди, псувни и мен е удрял, да не говоря... и все стоя с надеждата, че ще се промени и ще стане този, за когото съм си мечтала...

13.   Никой нормален човек тук или където и да е изобщо, няма да ти каже нищо друго освен да се махаш от там. Вземи послушай хората и докато е време се разкарай от там. Не си съсипвай живота -толкова си малка още, събери сили и изчезвай, ако ти е мил живота, защото това ще се усложнява.

14.   авторката: при мен обаче има и куп обещания, че "този път е последен", .. но.. уви..

15.   Не можеш да очакваш отсрещния човек да те уважава, като ти сама не се уважаваш. Ако позволяваш да бъдеш тъпкана и обиждана ще бъдеш точно такава. Когато някакво държание на партньора ти не ти е приятно кажи му, ако е пиян поговорете след отрезняване. Алкохолът не може да извини такова държание, щом всеки пил се съобразява да не шофира или ако шофира да мине от там, където обикновено няма кат, значи може да се съобрази какви ги върши и приказва.

16.   От номер 11 до номер 12. Ще си останеш с мечтите. Един човек на зряла възраст, не може коренно да се промени и няма да го направи. Ако се примиряваш с такива хора, за съжаление, ще продължават да те мачкат. Махни се от този ненормалник и си търси друг.

Според мен, ако сте зависими и не може сами да се издържате, това помага на насилника да ви мачка. Той знае, че ще останете при него и си продължава.

Бих посъветвал и всички жени в такова положение, веднага да се обърнат към полицията. За съжаление, в България закона не се спазва, но все пак съм на мнение, че тези хора, дълго трябва да лежат зад решетките. Нямат място в обществото.

17.   До авторката от 11. При всички има куп празни обещания. Иначе как ще те задържи да те мачка още? Ако останеш при него, това показва колко ниско самочувствие и уважение имаш към себе си.

Нека те попитам нещо. Постави се на мястото на всеки мъж, дори и на мен. Според теб, един мъж, би ли някога дори посегнал на жената която обича? Би ли си го и помислил? Аз лично, не мога и да си го представя. За мен, мъжът е по-силен от жената, за да я защитава, а не да я бие.

18.   Авторката: благодаря на всички! :) събрах сили и се изнесох.. от тогава ми е изключен телефона имам нужда от спокойствие.. радвам се, че не ми се случиха по - лоши неща и вече ще си имам едно на ум :) а на номер 12 мога да дам съвет да направи същото... много е хубаво да дишаш спокойно и да не живееш в страх..! още веднъж благодаря на всички! :))

19.   От номер 12.. авторке и при мен е същото. Куп обещания и мило държание за един ден и после пак се почва. Аз не съм зависима от него, работя и т. н. Но все си мисля, че може би ще се оправи и все ме е страх, че после много ще ми липсва и ще съжалявам, че съм го направила. явно трябва да събера смелост най-накрая...

20.   Отново от номер 12... при мен проблемът е, че работя във фирма на негов роднина... може би затова няма и страх, че може и да се разделим.. лошото е, че ако тръгна ще трябва да пускам предизвестие един месец или да си загубя последната заплата.. не знам

21.   До номер 20 от номер 11. Изглежда, че си в по-сложна ситуация. Обаче, не се притеснявай изобщо, че щял да ти липсва. Има куп необвързани и нормални мъже. Ще си харесаш друг.

Моят съвет е да го напуснеш час по-скоро. Тези хора са ненормални и непредвидими. Не искам да го казвам, но един ден, може нещо да му е криво и дори да те изнасили.

Запомни, че бъдещето е на отговорните и смелите. Ако се оставиш на някой урод да те мачка, ще продължава, докато не му отвърнеш. Насилниците не разбират от дума, а от сила. Не знам дали имаш вече дете от него, но би ли искала то да живее в такава среда?

22.   До номер 21 от 12/20... не, нямам дете, аз съм още на 20, но наистина съм много объркана. Сега знам, че, защото е гузен, че вчера пак ме обижда и ми вика, един-два дена ще се държи добре, но после пак ще се започне.. много съм объркана. Най-вече не знам как ще издържа един месец да продължавам да работя, ако взема решението... и това ме обърква още повече

23.   От номер 21 до 22. Млада си, мой набор си, света е пред теб. Вземи се в ръце и го напусни този човек. Няма смисъл да съсипваш живота си. Такива хора са насилници, те искат да държат жените си, защото знаят, че много малко други биха се навили да са в твоето положение. Ако наистина те обичаше мъжът ти, никога не би ти навредил по никакъв начин. Сигурен съм, че и ти не би наранила психически или физически човека, когото обичаш.

Може да ти е трудно сега, но понякога трябва да направиш труден избор, за да ти е по-лесно през остатъка от живота ти.

Задай си и този въпрос. Имаш ли някакво бъдеще с този човек? Според мен, никакво. Ако имаш дете, най-вероятно ще го напуснеш за доброто на детето. Тогава ще си по-стара, самотна майка, без никой до себе си и ще съжаляваш много. Другото е, че ако го търпиш дълги години, един ден ще го напуснеш, но вече трудно ще намериш партньор в живота си. За съжаление, както вече казах, тези хора са ненормални и дори след време може в болница да те вкара. Щом чудовището остава безнаказано, то си продължава по същия начин.

24.   авторката: и на мен ми липсва... по скоро този, който беше преди.. този който беше напоследък ме отвращава.. не се тревожи, по - добре да изгубиш работа или заплата отколкото целия си живот! :)) стискам палци и при теб да се подредят нещата :))

25.   За съжаление мъжете са прасета и това няма да се промени... Моят съвет е бягай далеч от него докато не е станало късно...

26.   Ти си на 18 за Бога!!! Събирай си нещата и дим да те няма! Ако не - ще си обречена цял живот на това! Не вярвай на обещания, ще ги чуваш през ден.. и никога няма да бъдат изпълнени! Помисли си... ако продължиш да си с този човек.. и след време имате деца...! Ще те бие и пред тях.. както сиг и тях ще бие! Цял живот ще те е срам!
Момиче, отвори очите си! Заслужаваш нещо много по - добро!!! Успех....!
Пиши как са се развили нещата :]]

27.   Не можеш да си тръгнеш, защото си глупава! Извинявай за израза, но дори на 18 ти вече си жена, разбира се, неузряла все още, но никоя уважаваща себе си жена и имаща поне малко достойнство би си тръгнала ЗАВИНАГИ!

28.   Номер 25. Наистина много от нас може да са прасета и всякакви индивиди. Ама, не сме всички така. Още са останали свестни и разумни.

29.   Аз дори не искам да се запознавам с хора, които злоупотребяват с алкохол и разни наркотични вещества, както и хазартни личности, камо ли да имам нещо общо с такъв човек... Хората уж имаме чувство за самосъхранение, а повечето жени ги бият и знаят само две думи "обичам го" - това си е просто някаква психична болест! Но всичко опира до възпитание, среда, комплекси и от сорта... Колкото по бързо пораснеш в тая деликатна възраст (едно трезво, логично мислене в което ти си най важната за себе си) толкова по добре ще се чувстваш след време и ще цениш нервите си, които не си намерила на пътя! Успех!

30.   От номер 12/20... авторке, какво стана, как са при теб сега нещата? При мен пак същото... вчера се напи, вика, обижда ме... вече наистина не издържам. И накрая днес ме обвинява мен за всичко, а той беше този, който без причина подпали, почна да ме обвинява за всичко... отново. Чакам да пишеш

31.   Едно ще ви кажа - задайте си въпроса, какво получавате от тези хора, които ви тормозят психически. На 18 години ако се предадеш на такъв задник, на 25 вече така ще ти е смачкал психиката, че никога няма да можеш да се оправиш. Знам ,колко е трудно да се махнеш от такъв, но е наложително да си го наложиш на волята и да го направиш. По-зле ще става, по - добре НЕ.

32.   Абе какво значи супер мил, когато е трезвен? Мъж който бие жена заслужава да му отрежат пикалото, нищо друго! На 18 си... направи си уважението и го разкарай. Гарантирам ти, че ще срещнеш някой по-истински мъж. Иначе след 5 години такъв тормоз ще си за лудницата. Той един алкохол не може да спре сега, а ти чакай семейство да върти и деца да възпитава! Ако искаш да го пробваш - кажи му да се запише на курс по рехабилитация на алкохолици. Ако е навит - има някаква минимална надежда. Ако откаже по една или друга причина - бий си шута на момента.

33.   Бягайте, момичета! Бягайте с всички сили и не се обръщайте назад! Това никога няма да спре, а ако има и деца, става УЖАСНО ТРУДНО!

34.   Авторката :) към номер 12 - при мен нещата се промениха изнесох се и седмица дори повече не отговарях дори на мобилния или в скайп пък за среща дума не можеше да става когато накрая дойде до нас и започна да ме умолява да се върна защото съм всичко за него и съжалява аз просто му казах да избира между мен и алкохола :) от този ден не е пил и не сме се карали изобщо но и му казах, че само да разбера че пак е почнал си тръгвам от живота му и този път и връщане няма да има :) пожелавам ти успех и ако не се оправят нещата бягай!

35.   Няма да се промени, Луд е. Ако искаш почакай да ти направи 1-2 деца и да ви бие и 3мата... да си отвъртиш някоя болест, а децата ти да са с психически отклонения защото са гледали непрекъснатите скандали вкъщи.... и това само защото не си си тръгнала на време. Успех