Когато имате различни разбирания...
Какво мислите, когато и двамата във връзката искат различни неща какво се случва? Ето сега например, той иска да отидем на планина с компанията му, а на мен ми се искаше да отделим малко време за себе си... и без това сме толкова рядко заедно... постоянно на работа.. живеем заедно от 1, 5год. Но ми е гадно, че не остава време за нас... никъде не сме отишли само двамата.

Истината е, че знам, че сега като отидем с тях, ще се събират, ще пият и ще говорят глупости... сигурно ще ме нападнете, но аз съм друг тип човек и това не ми е приятно... но знам, че ако му го кажа сигурно ще ме обвини, че мрънкам, а той мисли как да отидем някъде на почивка..

Коментари

1.   За да бъдеш с някой трябва да се правят и компромиси. Сега ти ще направиш, следващия път той - и така! :)

2.   Почивката в компания е за предпочитане за мъжете. Казвам ти го от личен опит (мъж съм). Ходили сме и сами с моята половинка, но в един момент и двамата се усещаме, че ни става скучно след 2-3 дни.
Да те попитам - неговите приятели не водят ли своите половинки? Ако да, то спокойно можете да си спретнете женска дружинка. Така ще ти е по-забавно.

3.   Ами не всички негови приятели имат приятелки. Да, ще има и други жени, няма да съм само аз. Знам, че трябва да направя компромис и вече го направих, защото ще ходим, но просто знам и че това ще е единствената ни възможност да сме замалко заедно и сами, а пък няма да сме

4.   Какво бихте правили сами на почивка? секс секс иии секс, за всички други действия приятелите няма да ви попречат а дори ще ви правят компания. За връзка на хора живеещи заедно от 1,5 години, би трябвало да има и други развлечения освен интимните, а и приятелите няма да ви попречат вечер в стаята си да сте заедно.

5.   Съгласна с №4 напълно. Не разбирам защо толкова държиш да сте сами след като имате дълга връзка и се предполага че сте си казали всичко, ако въпроса опира да секса - то № 4 е прав -та вие ще сте си сами в стаята -никой няма да ви пречи.
Аз пък толкова да мразя да ходим сами някъде, голямата компания е винаги за предпочитане. Не се хващай за глупости, ами си гледай живота, че после ще имаш къде -къде по-сериозни проблеми.
Честно да ти кажа - към днешна дата -пари давам да ти имам проблема.... ама това ще го осъзнаеш по-натам за съжаление

6.   Аз пък разбирам и подкрепям авторката.

До №4, сексът не е единственото нещо, което правят двама души, когато са сами заедно.

Авторке, поговори с него и му сподели, че имаш желание да си отделяте повечко време един на друг. Няма да го приеме като мрънкане, ако му го обясниш спокойно и кротко. Смятам, че ще те разбере.

7.   Верно, че никой от приятелите им не трябва да вижда, като си бъркат един на друг в носовете и ушите с наплюнчен пръст, но и това могат да правят вечер тайно в стаята си.
Сега сериозно, като кажеш на един мъж, че искаш да си отделяте повече време заедно, затова искаш да отидете сами на едноседмична почивка, той за друго освен секс няма да се сети. Особено ако живеете заедно от 1, 5 год първата му мисъл ще е аз да не съм животно за разплод да не спирам да е** цяла седмица ве. Обичам я ама е**хти нимфоманката.
И №6 какво друго могат да правят, на което приятелите биха попречили?

8.   Авторке, не може ли да поговориш с него и да отиде сам, а ти да отидеш някъде с приятелки или да си починеш у дома? Не голяма драма да прекарате отпуските отделно - всеки според разбиранията и желанията си. След време, ако сте единза друг, ще се улучите в желанията си за прекарване на общо време и обща почивка.