Как определяте този контакт?
Здравейте! Нуждая се от Вашите мнения и съвети. Историята ми може да Ви се стори смешна, но на мен не ми дава мира. Мъжът ми започна нова работа в млад колектив. Той е много всеотдаен и отговорен към всички дейности с които се е занимавал и се нуждае от внимание и признание от колегите си. Това добре, но с течение на времето забелязах, че към една определена колежка се отнася по различен начин. Работата му е близо до дома ни, а той ходи да я взема със служебната кола от 6 км разстояние (при наличие на градски транспорт) и плащаме горивото от семейния бюджет, когато ходят на фирмени партита ходи да я чака да се преоблича, след това я води пак до тях, тя му звъни извън работно време той я търси и разговаря с нея по телефона половин час (това когато е в командировки, проверих му телефона и много се срамувам от това си действие) и още други такива смущаващи за мен постъпки. Опитах се да разговарям с него и да му обясня, че това изключително много ме притеснява и ме прави несигурна. Отговори ми, че това са служебни взаимоотношения, че това е неговият начин на работа и че това е неговият социален контакт, без секс, каквото и да означава това. Възникна голямо напрежение помежду ни и сега той иска да се изнася на квартира (след 20 годишен брак). Интуитивно усещам, че имат връзка, но не мога да го обвиня директно, защото нямам доказателства. Та въпросът ми е да го пусна ли да си ходи или да се боря за него. Казва, че много ме обича и иска да продължим да сме семейство, но и да си има "социалния" контакт с тази жена. За нея зная, че живее с мъж от 10 години без брак, няма дете, а нейният приятел отсъства често и за дълго от България. Благодаря на всички, които ще се включат с мнения и съвети.

Коментари

1.   Скъпа, по всичко личи, че мъжът ти изневерява, ако не сексуално (все още), то поне подсъзнателно го прави вече. Въпрос на време е да консумират тази връзка със секс, ако все още не са де. Единсвеното което можеш да направиш е да го пуснеш да изживее тази "връзка" и да се надяваш че на него ще му дойде акъла.
На сила не можеш да задържиш нищо и никой!!!

2.   .... естествено, че ще се бориш... като го пуснеш да да си тръгне... нито сълзи, нито молби или дори разумни доводи няма да го убедят да остане ако има нужда да от нещо различно... и ако е такъв, какъвто го описваш ще бъде пак твой, но трябва сам да се убеди, че ти си жената за него... дори след като те сравни с друга... търпение и успех... ЗАРА

3.   И аз съм на същото мнение.. Пусни го да изживее започнатото, защото явно има нужда от това в моментаи след време ще осъзнае, че ти си жената за негощом приемаш нещата спокойно и го разбираш дори в такива моменти. Бъди силна и търпелива и ще си го спечелиш обратно.

Doriana

4.   Не се впрягай - ако човекът има нужда, значи има нужда. Казал ти го е в прав текст. Ако му досаждаш с ревността си, още повече ако наистина е безпричинно, нещата ще станат по-зле и ще се разделите. Ако го искаш този мъж, позволи му да си изживее, каквото е започнал. Така постъпват умните и обичащи жени. Знам че не е лесно, но щом го искаш, ще намериш сили. Виж ако нещата се задълбочат между тях, тогава е друго. Но поне ще си му дала шанс.
Успех!

5.   Кажи му така" Възрастен човек си, надявам се, че знаеш какво правиш. Предполагам, че аз също имам право на "социални" контакти, както ти ги наричаш. Да видим докъде ще ни доведе това. "

То е ясно какво става. И на теб ти е ясно. А как ще се развият нещата, зависи от чувствата му към теб. Не знам какво означава да се бориш за него. Да го увещаваш да не си тръгва? Не, по добре недей. Това няма да го спре, според мен. Само ще му дигне акциите. Кажи му да постъпи както намери за добре.

6.   Аз ще те посъветвам също да си намериш такъв "социален контакт" дори да е нарочно. Нека се почуства застрашен от заместване, излизай колкото можеш повече и не му давай обяснения, не говори много с него вкъщи, игнорирай го отвсякъде - и най-вече не му се обяснявай - неведението ще го подразни много. Когато те попита какво става - ще му отговориш по същия начин както и той и ще го попиташ - така ли ще правите или и двамата ще се спрете.? !

7.   аз донякъде се разпознавам в историята, защото съм близка с 1 колега - редовно ходим на кафе, на обяд, понякога ме вози с колата си, защото сме и съседи, като се срещнем из парка, се разхождаме заедно. не отричам, че го харесвам, мисля, че и той ме харесва и има някакво привличане, но засега сме на приятелски етап. нищо повече не се е случило, макар че за в бъдеще не мога да обещая...

за съжаление явно тя е много важна за него, щом е готов да се изнесе заради нея. най-вероятно имат връзка. никой не би возил просто колежка всеки ден със служебната кола, ако не му е на път, нито би водил дълги разговори в извънработно време.
най-лошото е, че нищо не можеш да направиш, освен да го оставиш да реши какво всъщност иска.

8.   Да бе, нищо не може да направи. Ще го остави да си развява байряка и ще му гледа сеир. Хайде, моля ви се.

9.   От авторката
Благодаря за мненията. Номер 7, той не иска да се изнася заради нея, а защото аз не му вярвам, че нямат връзка и не съм вече усмихнатата и спокойна съпруга.