Как да си помогна?
Имах 10 годишна връзка, която не знам как но се изчерпа изцяло от моя страна. Всъщност Той много ме разочарова. Вече сме на 25 години, а той все още не е работил друга работа освен в скромната фирма на майка си, която се занимава със смешни далаверки (купувам за 5 и ти продавам за 5.50). Не остана и капка чувство в мен незнайно защо. И реших да си запазим поне уважението и да си тръгна. Сега съм най-лошата за майка му най-вече, казвам това защото винаги е от значение нейното мнение и даже нейното мнение е винаги наложено преди всичко.
Той сега пак е плътно до майка си.

Аз пак си работя и уча и осъзнавам мн неща, които не съм ги виждала и осъзнавала преди това за него най - вече.
Сега се запознах с един докато не си разкри чувствата към мен имах тръпка към него. Тръпка, която не бях изпитвала към него.

Сега след като разбрах, че може да сме колеги т.е той започва работа във фирмата в която работя, изчезна тази тръпка, която ме караше да сияя. Помогнете ми какво става с мен искам да се влюбя искам. Искам пак да обичам. Искам да усещам пеперуди в корема си. Какво става с мен? Какъв ми е проблема? Защо се разочаровам така от хора, които ме вълнуват? Споделете с мен вашето мнение плс :(

Коментари

1.   25 години са години на промяна. Нормално поведение след 10 години отношения. То или се заздравяват или всеки си поема по пътя. Относно колегата, ами спорен въпрос. А как очакваш след 10 години с някого тръпката да дойде веднага. Трябва да мине време, а дотогава, разсъждаваш трезво без емоция и това е прекрасно, много по осмислено и ясно. Успех!

2.   Искаш прекалено много и не оценяваш човека до себе си. Ако обичаше старото гадже, щеше да го приемеш, това не пречи да се развиваш като човек, да печелиш два пъти повече от него. Ти не знаеш какво искаш! Явно не си намерила човека за теб. Според мен никога не трябва да сравняваме хората с нас. Това, че теб не ти харесва работата в малката фирма на майка му, това си е негова работа и желание, не си бог да искаш да прави, каквото ти би направила!

3.   Аз смятам, че няма бъдеще с човек, който няма амбиции и който е мамино детенце. От такъв човек трудно може да се очаква сигурност. Момчето може и да те обича, но явно се разминавате в представите си.

4.   към 2. Не мисля, че не знам какво искам. Напротив, знам, че искам човек до себе си, на който мога да разчитам. И мисля, че след 10 годишна връзка е редно да искам това от него т.е да може да се грижи за себе си сам, а дори и вече за семейство.

5.   Гледай напред, уважавай себе си, и нещата ще се наредят.
Хората инстинктивно искат да са със силни личности.
Така че според мен си постъпила правилно. Насила нещата не се получават.
Може да търпиш 40 години, и след това ще се окаже че е напразно ... вярвай на това което чувстваш и не се страхувай да си искрена. Молко е плашещо, но ще ти спести много лъжи в последствие.
Късмет

6.   Имах такъв и само и само да го забравя, се омъжих за първият срещнат който ми предложи, защото бях мнага наранена. Майка му ме смяташе за уличница, макар никога да не съм давала повад за това.Накрая за да си няма проблеми с нея реши, че просто ще се отдръпне. А аз го обичах повече от живота си. Но това моето не е живот. Живеем като съквартиранти. Даже съм по - самотна и отпреди.

Слушай само сърцето си. То винаги казва истината. Няма да те излъже никога.

В крайна сметка млада си все още. Имаш време. Не насилвай нещата, за да не сбъркаш като мен.