Да го напусна ли?
Здравейте престраших се и аз да ви пиша ето я и моята дилема:С приятеля ми сме заедно от 5 години, аз съм на 24
той на 28 в началото правехме секс 2седмично, после веднъж месечно. а за последните 2 години само 4 пъти, помолих го да отидем на лекар но отрича да има проблем, вече почнах да губя надежда направих всичко възможно, искъм да подчертая че не съм зависима от него аз работя и го издържам по цял ден гледа TV или спи, живеем само двамата в жилище на родителите ми. Започвам да си мисля, че няма смисъл да продължавам с него и съм загубила 5 години от живота си:))))

Коментари

1.   Ами общо взето няма значение миналото, но сега си губиш времето с него.
Дай му срок, в който той трябва да си намери работа и да се изнесе. Нека в това време да спи в хола и да му е ясно, че не сте заедно - излизай, забавлявай се.

2.   За какво ти е такъв търтей? Не те *бе, пари не ти дава, хрантутиш го? Посочи една причина да не си го изгонила още?

3.   Махай се от него, щом не ти дава това, от което се нуждаеш. Пък и само седи у вас.. на 28 години..

4.   Абе жена, знам, че този период 5г. не е малък, но не си мисли и да продължаваш с това. Извинявам се, но ти акъл имаш ли? Как може жената да дава дом, ток, вода, храна, издръжка и като цяло всичко, а той да стои да си гледа телевизия и да спи. Дори и не те задоволява сексуално. Оставаше да ти прави проблеми и да те тормози.. Както 1-ви номер каза, давай му срок да си събира чукалата и да се изнася или ако го обичаш му дай още 1 шанс да си намери работа, поговорете да отидете на доктор, но според мен не заслужава нищо този лентяй, търтей чака всичко на готово.

5.   Според мен, приятелят ти е демотивиран от живота и депресиран и за това няма желание за секс и за развитие, ако го обичаш дай му стимул да се развива и да работи, за 5 години си го опознала достатъчно а и за 5 години хората се променят, може да не сте подходящи един за друг да вървите по пътя в живота.
А номер 2, ти хората ги използваш само да те е... да носят пари? Не се ли замисляш, че може и ти да изпаднеш в депресия някой ден и да не ти се прави нищо, тогава близките ти да те изгонят ли? Много егоистично разсъждават първите 3 коментара.

6.   Нямаш нито една причина да се занимаваш с него- освен разбира се - навика. Стягай се, изгони го веднага и повече не го поглеждай. Нищо хубаво не те чака с такъв човек...
Нел

7.   намери мъж, който ще те носи на ръце а не такъв, който чака ти да го носиш :) ти си жена, не се нагърбвай с толкова отговорности :) живей си живота и да не ти пука :)
WaliNka :)

8.   Номер 2 съм.
Номер 5, да те питам, за теб нормално ли е мъж на 28 години да живее в дома на приятелката си, по цял ден да спи и да гледа Тв, бас държа, че не й помага за нищо. Секс 4 пъти за 2 години как ти се струва? Моето разсъжение ли е егоистично? Депресиран бил. В такава депресия всеки иска да изпадне- да си почива по цял ден и да го издържа приятелката му. Що за мъж? То всеки си има слаби моменти, но ако и авторката се депресира, кой ще работи, кой ще изкарва пари, кой ще плаща сметките?
Хората живеят заедно, за да им е готино- да си помагат, да си общуват, да имат пълноценен партньор в живота. Ако ти наричаш това "егоизъм", аз го наричам "нормална връзка".

9.   Честно да ти кажа може наистина да е депресиран, поговори за това с него първо, пък тогава решавай да го разкарваш, това е най-лесно. Разбери поне какво става с него преди да решиш каквото и да е, за да не съжаляваш после и да си задаваш въпроси.

10.   Сега остана да кажеш и че ти изневерява, което е много вероятно. Ще ти кажа какво мисля, използва те, и едно клише-не е луд този, който яде баницата, а този, който му дава, с други думи той те използва, да, но го прави, зашото ти му позволяваш. Веднага прекрати тази връзка, докато не си загубила напълно себе си!