Приятелят ми каза, че идва на море с мен по задължение
От много години съм с един мъж. Не сме ходили от години на море. Ще ходим на море тази година 10-ина човека компания.

Днес той ми каза, че не му се идвало на море. Че не съм била правилният човек за него. В момента си прави ремонт и влага средства. Но сам предложи морето. Аз си плащам за себе си, той за него.

Част от компанията е в чужбина или извън града и трябва да пратим пари по банков път на дадения хотел, за да резервираме места.
Аз съм човекът, който трябва да прати парите, и се чудя какво да правя.

Години наред съм с този човек и той ми казва как по задължение идвал на морето (пак повтарям-той предложи). Не искал да е с мен.

Не можел да ме търпи, а в същото време ми ''хвърли'' (буквално) парите на масата да съм плащала капарото.
Аз не знам какво да правя. Бяхме си обещали, че ще ходим на море отпреди 3 месеца- сега ми говори такива неща..

Очертава се все пак да идем, заради ангажимента към другите хора.
Но, хора, аз какво море ще изкарам с човек, който ми казва, че по задължение отива на море с мен?
Много ми е тежко.

Коментари

1.   А какво задължение има с теб, че ми стана интересно? Трябва да гледа децата ви ли, какво е задължението?

2.   Абе я го махай тоя. Какво го търпиш. Изобщо не ходи на това море. Раздели се с него и отиди с твои приятели ако имаш. Кажи му че го освобождаваш от тежките задължения да те търпи и да ходи на море с теб, дано живота му стане по -лек и се махай. Няма какво да се терзаеш. Нито ще изкараш добре на това море, нито има изглед с този човек нещо да се промени. Не си хвърляй енергията в загубени каузи.

3.   Нещо не си доразбрала авторке или си го обидила и не вдяваш. Може той да е предложил морето, а кой предложи мястото? Когато човек предлага море има на предвид точно даден курорт. Ако ти си предложила хотел може да не е съгласен и чрез това си държание да си мисли, че ще схванеш. Няма как човек с всичкия си да ти предлага да ходите, а да не иска с теб. Щом влага пари в ремонт може да има финансови проблеми, а разликата между море за 10лв и море за 100лв на вечер е голяма. Или може би е предложил сами да идете а ти си завъртяла всички приятели да идват с вас. Може много да се предполага, но за да се държи така има нещо, говори с него предразположи го да сподели. Питай го какъв е проблема, да не би да ти е сърдит или да не харесва избрания курорт.

4.   Идиот и толкова. Има друга, приятели... или просто е тъпак. Махай го. Той ясно ти е казал... не е за теб

5.   Защо сте заедно все още?

6.   На мен ми се идва с теб на море, авторке! И няма да е по задължение;) Сега сериозно-явно на човека не му дреме, не се измъчвай, лятото е добър момент за ново начало:)

7.   Има друга това е

8.   авторката:
днес се държи така, все едно нищо не е казал.
внесохме парите за депозита.
явно е бил временен скандал.
а за другата-нямам идея дали има на 100%, но нон-стоп сме заедно и нямам причина да се съмнявам, ако трябва да съм честна.
вероятно е изнервен от ремонта, който прави.
иначе сме от много години заедно и му вярвам да ви кажа...
може и да греша.

9.   Номер седем е прав. Има си друга, не иска повече да е с теб. Но защо си още при него? Нямаш ли си достойнство? ! Не мога да разбера жените как можете да търпите подобно отношение? ! Харесва ли ви? Махни се от него!

10.   Авторката съм
защо задължително трябва да има друга?!
човек има проблеми понякога, може и да сте прави, но защо непременно трябва да има друга?!

11.   Авторке, не се чуди на коментарите, щом си избързала да пишеш тук! Хем имаш проблем, хем нямаш.
Хайде, много слънчеви дни и повече пясък в дупето! :))

12.   Авторке, че има проблем, има, но ти май не си разбрала къде е. Човекът не просто ти е казал, че не иска да ходи с теб на море, ами, че не си правилния човек за него!!! Той ти е казал направо, че не иска да е с теб, а ти си се хванала за едното море... Ако на мен гаджето ми каже, че не може да ме търпи, морето ще ми е последната грижа.

13.   Жените сте ненормални на тема море. Как гледаш на версията човека просто да мрази плаж? По подобие на мен. Дълги години ходех на море точно по задължение, повече не искам. Нямам проблем с жена си, плащам й хотел за нея и детето, но просто аз не искам там. Скъпи дами, може би ще ви изненадам да ви кажа, че изобщо не съм изключение, между 30 и 50 процента от мъжете никога не биха отишли на плаж що се отнася до тях. Правим го за вас - жените. Аз специално - повече не.