Как да постъпя с нея?
Запознахме се случайно в интернет. Аз съм разведен от дълги години и живея сам, а тя е омъжена с две деца. В началото й предложих само приятелство, но явно жената имаше нужда от нещо повече и откровенията по тази тема не закъсняха. Моите намерения бяха коренно различни от нейните - аз си търсех забавление за от време на време, тя като всяка жена влагаше чувства във връзката ни. Знаех че не ми е работа да се меся в чуждо семейство, но тя ми харесваше и като външност и като интелект.

Минаха няколко години от тогава. Виждаме се рядко, защото живеем в различни градове. И въпреки това и аз се привързах към нея. Никога не съм й казвал, че я обичам, защото не съм готов да поема такава отговорност. Тя пък постоянно ми го повтаря, но не предприема нищо сама. Продължава да си живее с мъжа и с децата си. Ако някой е имал подобна дълга връзка от разстояние да сподели. Аз вече се чудя какво да мисля и как да постъпя с нея.

Коментари

1.   При вас нещата май са се объркали- тя те ползва само за разнообразие а ти си се влюбил. Остави я и си намери жена с твоето положение. Сега вече всяка втора е разведена и чака някой да и обърне внимание.

2.   Историята е наистина вълнуваща, и много жалко че не мога да ти дам никакъв съвет.

3.   Ами тя просто си те използва, правейки се на влюбена. На скоро ми се случи да имам подобна връзка с доста по-голяма семейна жена. Аз обаче още в началото знаех някои неща за нея и по-специално, че обича да се забавлява с други мъже. Това ми помогна изключително много да остана с чисто съзнание, макар че тя се правеше на много влюбена в мен. Съветвам те да не й вярваш особено, ако наистина е искала да има нещо с теб, щеше да остави мъжа си. В момента ти й служиш единствено за разнообразие и вероятно имаш още поне двама-трима "колеги", колкото и да не ти се иска да си го представиш. В моя случай аз знаех предварително и ми беше ясно как стоят нещата, в противен случай сигурно щях да си изгубя в някаква степен ума и да не заподозра нищо.

4.   Казваш, че те е страх да поемеш отговорност да и кажеш, че я обичаш. А очакваш от нея да напусне мъжа си, защото те обича? Не е ли малко подло да постъпваш по този начин? И коя зряла и разумна жена, и то с деца, би напуснала сигурното, че да тръгне след неизвестното? Ти искаш и душата в рая и к. ра до края, но не става. Ако можеш да и предложиш и опора като мъж освен секс и кажи и решете заедно как да продължите. Но ако си свикнал да живееш сам и да се грижиш само за себе си, най добре я остави и не разваляй семейството им.

5.   Няма такова понятие като: "обичам, влюбен съм, ама разума казва едно-сърцето друго"-зарежи това, то е клише и нищо друго.
Като голям човек, минал през раздяла-официално би трябвало да знаеш, че това е абсурдно, що се отнася до голям и зрял човек...
Това смятам аз, друго си е чиста проба размотаване. Пиша го, защото съм била и от двете страни на барикадата, и от чувстващата и от мислещата. Честно казно зад 2-та се живее по-добре.

Успех!