Той се влюби в моя приятелка
Наистина не знам как се престраших да разкажа историята ми, защото съм много объркана.
Имах една приятелка, на която много държах, но не бяхме поддържали контакт близо 2 години. След като отново стоплихме позабравеното ни приятелство, ествествено исках да я запозная с приятелят ми. Предполагах, че ще си паснат, но не подозирах колко много.
Познават се от 1 седмица, а вече си имат телефоните, виждат се и в мое отсъствие... Може би нямаше да си отворя очите какво става, докато вчера бяхме заедно тримата и тя се разтрои за нещо, а той-моят любим седна до нея, започна да я притиска до себе си, вплете си пръстите в нейните и започна да й шепти в ухото думите, които казва на мен, когато ме успокоява... В последствие не е спал цяла нощ, за да чака да му се обади ако има нужда от нещо. Чувствам се предадена и от двамата, най-вече защото изкараха, че съм се вкарвала в някакви филми, въобразявам си и т. н. Колко много предатели!

Коментари

1.   Ох, мила, докато четях историята ти, все едно се видях отстрани преди 5 години.... На мен ми се случи абсолютно същото нещо - двойно предателство от момичето която смятах за най-добра приятелка а всъщност само аз и бях такава и момчето толкова време харесвах. Не знам защо това момче е постъпило така с теб, но знам много добре ти как се чувстваш, дори и да ти се струва, че е само на думи.

Мен да ти кажа честно много време ми трябваше да се осъзная какво ми е дошло на главата и защо точно на мен се случва, ама тогава бях малка и наивна и даже през ум не ми минаваше, че хората може да са толкова жестоки и да ти правят мръсотии, без да си заслужила с нищо. Извинявай, че говоря за себе си, но както споменах по-горе просто се припознавам в твоята случка и ти съчувствам.

Дано не си толкова емоционална и слабохарактерна като мен и дано имаш някои до себе си в този момент, било то познат, приятел, някои които да ти отвлича вниманието и да ти помогне да минеш през този гаден период, защото от опит знам, че ако си сама в такъв момент и това те е наранило много, хич няма да ти е лесно и може да има лоши последствия за самата те, дано не изглежда прекалено скептично изказването ми силно се надявам да го преживееш колкото може по-бързо.

Пожелавам ти най-искрено да намериш някое момче, което те заслужава и те оценява, защото тоя пикльо определено не е за теб. Пък и не хвърлям само вината върху него, а и върху тая "приятелка ", те хубаво са казали -пази се от приятелки. Дано не се налага да се натъкваш на такива за в бъдеще, но понякога се налага да получаваме уроци, макар и гадни и несправедливи, извлечи от тази случка най-доброто и винаги си имай едно на ум... може би ти е показала да бъдеш по-предпазлива и внимателна с хората, дори и тези, които смяташ за много близки, кофти, но понякога именно такива се оказват нож с две остриета, давай си малко-повече време за да прецениш ситуацията занапред.
Пожелавам ти всичко хубаво :)

2.   Тъпаци. Бий им шута и на двамата. И повече на прави грешката сама да си набутваш приятелките на гаджетата си. Не знам как още не си разбрала, че доста жени само от завист са готови да ти отмъкнат гаджето. И аз съм жена, но съм имала такъв случай с "моя приятелка" дето като види мъж е готова да те бутне в пропастта да отиде при него. Нямай вяра на никой, и си гледай интереса. Зарежи тия благородни илюзии как ще си паснете всички и ще сте една щастлива компания.

3.   И аз съм като теб, но да не ти пука.. Махни се от тях, ти за тях вече си никоя... Малко са истинските хора вече, но кво пък? Ще срещнеш някой който ще те обича истински. Горе главата и не ги мисли щото само си вредиш на себе си.

4.   емиии честито! Друго не мога да ти кажа. за жалост и такива неща се случват. сега може да си единствено щастлива, че се е случило сега а не по-натам. пък и да ти е за урок - ниваги внимавай с кого запознаваш приятеля си - не за всеки чуждото е чуждо! :)

5.   Това е много нагло от негова страна, работата е ясна - не си губи времето с него. Сега си наранена и се чувстваш предадена, но погледни от добрата страна, че си разбрала какъв човек е навреме, а не когато си му отдала години от живота си....
Не си е струвал, не съжалявай - ще намериш истински човек за теб. Има още нещо - може те да са един за друг, не се настройвай срещу тях, гледай да си толерантна с любовта и горе главата и само напред... Успех!

6.   Мила, аз така прекратих 2-годишната си връзка. Точно така и моя приятелка много се беше разстроила за нещо и бившият ми приятел започна да я утешава, то не бяха прегръдки, не беше какво ли не.. И така се случи че бяхме на един рожден ден, и аз буквално си взех багажа и си тръгнах. Тропнах с крак и го зарязах, и не съжалявам, защото не можех да търпя да ги гледам така.. И така.. след месец той почна да ме търси, да ми се обажда постоянно, личеше си че съжалява, твърдеше че обича мен и какво ли още не.. Аз си тръгнах и той съжали.. А аз ни най-малко. Дори сега си имам приятел от 5-6 месеца и съм много щастлива, не си създавам излишни нерви.. Та мисълта ми е, че щом се чувстваш предадена ПРОСТО СИ ТРЪГНИ.. без обяснения, без нищо.. Той рано или късно ще разбере какво е изпуснал.. Ако продължиш наистина вечно ще те гризат съмнения, винаги ще си под напрежение. А за какво? Струва ли си да се нервиш заради мъж? Просто си тръгни, напусни го, не знам заедно ли живеете, но го остави..

7.   Аз на твое място бих го зарязала веднага. Влюбен е очевидно, да, и затова няма място повече до теб. Да си ходи при нея, а ти си намери някой, който те заслужава наистина.

8.   Здравейте и от мен, не е много по темата, но съм объркана, на приятелката ми гаджето сякаш ме заглежда, не съм на 100% сигурна защото се виждаме рядко.
Струва ми се че е не възможно, но така го усещам. Не знам да се доверя ли на интуицията си или си мисля глупости. Моля за съвет
Не искам да създавам проблеми, но и не искам да прекратя приятелството ни заради нещо което може би съм си въобразила
на, няколко пъти тя сподели че е "курварин" ако мога така да се изразя
отстрани изглежда така всякаш няма нищо, но погледът му... нещата които казва, вниманието жестовете... не знам странни ми се струват
Може ли да е от уважение към нея, отнушението му към мен или е нещо повече

9.   Благодаря на всички за подкрепата, аз наистина имам нужда от нея в момента. Имам приятелки, които ме разсейват, извеждат ме, не ме оставят да се депресирам, постоянно ми звънят и ме подкрепят. Проблемът е, че "любимият" ми и въпросната приятелка твърдят, че останалите хора около мен ме използват, а те двамата видиш ли са истински, подкрепят ме и другите не ми трябвали... Публикувах историята защото те ме обвиниха, че съм болна, фантазирам си и се вкарвам във филми. Както писах те двамата наистина много си приличат по характери и са преживели неща, които на мен не са ми се случвали. Но това означава ли, че той трябва да я подкрепя срещу мен и да й обръща по-специално внимание?

10.   Не обвинявайте момичето. "Внимавай с кого запознаваш приятеля си". Не е тя виновна, ако момчето е сериозно, а не абсолютен пикльо(както в случая) няма да направи подобно нещо или поне ще седне да се изясни с авторката, преди да предприеме нещо с другата.
Начина, по който описваш как приятелят ти я утешава пред очите ти, ме кара да мисля, че не само ти изневерява, а не те зачита за човек и не те уважава. Не вярвай на думите им. Истината е пред очите ти и съм сигурна, че я виждаш. Така че не им се оставяй повече да те правят на глупачка и ги зарежи и двамата. Тази не ти е никаква приятелка, а приятелят ти не заслужава дори да говориш с него. Той не е влюбен в нея, ако беше нещата щяха да се развиват по съвсем друг начин. И в теб не е влюбен очевидно. На такива донжуановци им трябва някоя безскрупулна кучка да им разкаже играта, за да се оправят. Не се занимавай с тях. Има свестни мъже, за които ще си единствена и най-красива и свестни момичета, които ще те подкрепят и ще ти бъдат истински приятелки. Не искаш ли да си сред тях?

11.   Скъпа, разбирам те напълно! Бях предадена по абсолютно същия начин от уж най-добрата ми приятелка и гаджето ми. Първоначално само си говореха, но след време започнаха да правят и други неща. Бях разбита. Плачех постоянно и нямаше на кой да споделя просто, защото най-близките ми хора дотогава бяха те двамата. В последствие смених средата, запознах се с други хора и осъзнах, че нито той заслужава любовта ми, нито пък тя-моето искрено приятелство. Пожелавам ти да разбереш това колкото се може по-скоро, защото само си губиш времето... А животът е толкова прекрасен, стига да се огледаш наоколо и да забравиш за тях.

Пожелавам ти много успех!
DaRa

12.   При мен нещата са малко по-различни. Преди 2 години най-добрата ми приятелка ме заряза, защото си мислеше че приятелят й ме харесва или и аз не знам точно. Беше започнала да ревнува от мен и един ден просто спря да ме търси, да ми отговаря. Бях обвинена в нещо нелепо, чувствах се предадена, но ми мина. Сега са заедно, дори сгодени успя да премахне опасността от пътя си дано е щастлива. Не си губи времето с тях, ще им се върне

13.   Май всеки има горчив опит с такива "добри приятели"... включително и аз. Но любовта е сляпа, не им се сърди. Случило се е, не са искали, не са го направили нарочно. Просто някаква искра пламва между двама души и никой не може да спре това. Единственото нещо, което трябва да направиш е да спреш да се виждаш с него и да го пуснеш да изживее започнатото щом го иска. А ако прецениш, че можеш, продължавай да поддържаш приятелството с нея. Ако не, остави и нея в миналото.

Знам, че това което казвам за някой хора ще се стори невъзможно и дори тъпо, но аз преди 3 години така постъпих и не съжалявам. Между момичето и момчето в моя случай нищо не се получи, аз продължих да съм приятелка с нея, а той започна отново да ме търси, но вече беше късно. Сега случая не ме вълнува и всичко съм оставила в миналото. Каквото е трябвало да стане, е станало и ние понякога нищо не можем да променим. Успех!

Doriana