Вие бихте ли се обидили?
Представете си, че сте с някого от 3 години и повече заедно. Правите си планове преди месеци да сте заедно някъде, а дни преди това да се случи другия след някаква разправия Ви казва, че няма да ви търси повече и иска същото от Вас. След 1 ден този човек, Ви се обажда, да Ви каже, че е с приятели на мястото където трябваше да сте и Вие. Обажда Ви се късно вечерта, въпреки, че е пристигнал часове по-рано и се държи с Вас така, все едно Вие сте дали предложението да не се търсите. Започва да Ви упреква и да Ви насажда чувство за вина и дори не Ви казва да отидете при тях, а ви заявява, че всичко е свършено. Няма ли да се запитате тогава защо Ви звъни ? Няма ли да Ви стане обидно, че плановете които сте правили ги е изпълнил с други хора?

Коментари

1.   Ами да ще се обидя, и не само ще бъда много огорчена... Не от това, че е казал, че всичко е свършено, а че е отишъл на нашето място с други хора, без мен...

2.   Естествено, че ще се обидя. Що за въпрос? ! За мен това е безотговорен човек. Ако аз попадна на такъв не знам дали ще му заявя твърдо и категорично "край" при положение, че сме заедно от около 3 години, но ако не ми се извини по подобаващ начин аз със сигурност няма да направя и крачка към него. Ако това ти се случва на теб не знам дали сте един за друг. В момента, в който се започне с тези дразги между двама души връзката става малко по-нестабилна и не се знае дали ще устои.

3.   Както е казано - трябва да се разделиш с някого, за да разбереш що за човек е.
Когато гаджето ти е искало да спрете да се търсите, явно е очаквало от теб порой от сълзи, молби, а също и да му строшиш телефона. Ако не си го направила, сега той опитва да намери начин да си отмъсти :). Просто иска да се гаври с теб, да предизвика някаква емоция, драма. Не му я давай! Колкото и да ти е криво, просто не го търси. Дръж се уравновесено, когато ти се обади пак, бъди хладна, прекъсни разговора първа.
Уверявам те, че ще се почувства по-зле, отколкото ти в момента.
Между другото, сигурно първата разправия е била просто повод. Явно не е на светло с чувствата си към теб, но постъпва като пълен кретен, подхождайки по този начин.

4.   Аз не бих се обидила. Бих побесняла. Бих пратила всичко с него на ма*ната си :)

5.   Аз ще се обидя, но ако го обичам много това не би ми било пречка да се опитам да подобря връзката ни. Но продължи ли да капризничи и иска да му играя по свирката - край.

6.   Не бих се занимавала с такива лапешки истории и бих го оставила. Но все пак зависи от вашата връзка като цяло. Хората, които ме познават знаят, че аз приемам такива неща много навътре и че шега с това не бива. Обаче има хора, които по този начин карат другия да ревнува, да го иска и т. н. и ако той вярва, че това е начинът да те накара да му обърнеш внимание е съвсем друга ситуацията - тогава той не иска да те нарани само по-себи си, а иска да те нарани, за да му обърнеш внимание, което всеки прави понякога по един или друг начин.
Ана

7.   Не няма да се обидя, ще го разкарам и ще правя и мисля нещо приятно.