Той ме задушава
Здравейте :)
Момиче на 19г. съм и имам приятел от 1 година. Познавам го от повече време и бяхме близки приятели преди да се съберем. Обичам го много, но ме задушава.. Много е ревнив, винаги ми проверява телефона, пощата всичко. Когато изляза с приятели за по едно ми звъни постоянно за да ме пита с кого съм, за какво си говорим, има ли някое момче което ме заглежда?? Говорили сме много, много пъти за това, но той казва че го прави защото не иска да ме загуби и продължава да ме задушава, незнам какво да правя, защото наистина много го обичам, имаме си наши мечти и са прекрасни. Незнам какво да направя за да не ме притиска така никога не бих му изневерила, но той явно е просто несигурен в мен, а никога не съм му давала повод. Какво да правя?
Благодаря, предварително :)

Коментари

1.   Няма да се промени. Ревността е толкова трудно да я контролираш...
Направи последни опити, предупреждавай го, че не можеш повече така и имаш нужда от пространство.
Но ме съмнява да проработи.
После имаш две алтернативи:
1. Да търпиш всичко това в името на връзката ви.
2. Да го оставиш в името на свободата си.
Ти избираш! :)

2.   Мъже. Всички са еднакви, просто някои крият истинската си природа, други- не. Свиквай.

3.   Прави същото което прави и той,даже прекалявай повече от него ....дано се осъзнае ,че така само може да те загуби,но както писа №1 -много ме съмнява,това е болест ...Може пък консултация с психоаналитик да му помогне.
Моят съвет да опиташ всичко което тук ще ти предложат,но не се ли промени - по -добре го остави,това много ще ти дотежи някой ден .

4.   Интересна тема определено. За това ще си позволя да изкажа скромното си мнение. Каква свобода по дяволите, свободата която се превръща в слободия, винаги така става. Явно твоя мъж също има вина, но тя е породена от нещо замисли се какво... със сигурност си го предизвикала с нещо. Но за него какжо да ти кажа... дори и да си му дала повод е глупаво да ревнува, дори и да не си, пак е тъпо. Просто си търсищ повод за да свърши, ти даващ ли си сметка, примерно, ти и мъжа ти се искате, копнеете за мигоже прекарани заедно, защо ти е свобода, нима не се радваш на всеки един миг, прекаран с него, това ще ме наведе на мисълта, която е... явно не е твоят избранник, и ти неговата. Като искаш свобода, бъди сама, трябва да се саобрязяате един с друг. Ако мислиш за бъдеще с него, не няма да стане, свършено е с вас. Когато опре вупроса за свободата, ясна е работата. Представи си даде ти свободата, ти тогава ще си правиш каквото искаш без да се съобразяваш с него, трябва да е балансирано, и мъжа ти да отпусне малко. Говоря от опит, пожелавам на мъж ти, да се осазнае, да предусети какво му готвиш, и не ти, а именно мъж ти да ти тегли една здрава дузпа, и да ти даде така жадуваната свобода. Когато говорим за чувства, всеки един миг прекаран с половинката ти трябва да е жадуван, а не да се задушаваш, тогава говориме за тебе и него като за хора, които са един за друг, при тва положение не сте. Въпрос на време сте. Желая ти приятна свобода, а именно тя не върви ръка за ръка със чувствата, на хора които са един за друг. Лека нощ ;)

5.   4 - Аз не искам свобода, не искам да се разделяме, и не съм момиче което дружи с много момчета или давам поводи за ревност. Това което искам не е свобода да правя каквото искам, аз също го ревнувам, но не издребнявам толкова както прави той, аз просто искам да си имаме доверие, имаме здрава връзка, а когато той ме ревнува толкова постоянно и иска винаги цялото ми внимание да е насочено само към него.. дори се дразни ако изляза само с приятелка. Той иска винаги да съм до него постоянно а когато не сме заедно да се чуваме и просто ако не съм с него да не съм с никой.. Не искам да ми даде свобода искам просто малко по - спокойно да го раздава много държа на него и той го знае много добре незнам защо се държи така и незнам какво да направя за да ми има доверието, което аз имам на него. Няма причина да се държи така сякаш когато не ми се обади аз ще хукна при някой друг, това изобщо не е така.

6.   Не ме разбирайте погрешно - НЕ искам да се разделяме, не искам свобода, искам просто да ми има доверие, както му имам доверие и аз. Да, ревнувам го, но когато има повод, а той се държи като изследовател искам да променя това.
Авторката

7.   Той е несигурен в себе си, а не в теб : ) Поздрави, Хъкъл Бери

8.   До къде я докарахте, кво ново? !

9.   Питай го дали иска да те загуби. Ако каже "не", ти му кажи, че с поведението си, с всеки изминал ден ти се отдалечаваш от него, вместо да се сближавате. Кажи му, че искаш да излезеш с приятели, да се върнеш копнееща при него да видиш очите му, да усетиш аромата му, да легнеш в прегръдките му..
Предложи му да излезе няколко пъти с теб, да види, че няма от какво да ревнува и, че не правите нищо нередно.
Обясни му, че държиш на свободата си, така както той държи на нещо си или на теб.
Обясни му го с примери и действия, а не само със суха теория :Р
Успех