Едно красиво лято
Не ми се изпада в подробности. Цял живот чаках да срещна свястно момиче. Е това лято я срещнах. Аз съм на 22, тя е доста по-малка от мен. Почти всичките ни интереси са общи и не харесваме едни и същи неща. Прекарвахме си много добре на 5-6-7 срещи на които излезнах общо с нея тъй като в момента не живея в града в който живее тя, но уча там и след 15 Септември ще живея вече официално там. Опит с много момичета нямах и вече се бях отчаял, че няма да намеря момиче като нея. Интелигентна, не слуша чалга, а готина музика, която и аз. Супер комуникативна, изключително чаровна. На една от срещите мислих само как да я целуна и се държах сковано. След това и споделих и тя ми каза че е усетила, но просто сега не е готова за връзка и като главен проблем изтъкна сериозната ни разлика в годините. Аз пък се влюбих в нея и пътищата ни започнаха да се разминават. Още си пишехме всеки ден и се виждахме, но накрая се стигна до там, че под влиянието на думите на нейни и мой приятели реших че просто ме манипулира и си играе с мен за да си вдига егото. Тъй като от самата нея разбрах, че само през изминалата година е имала някакви наченки на отношения с още 10 момчета и според нея всеки от тях си е струвал. Не издържах накрая, нарекох я манипулативна кучка и прекъснах контакт с нея. Само няколко часа по-късно осъзнах колко съм се привързал към нея и започнах да и се извинявам и съжалявам. Тя обаче тотално ме игнорира, дори и предложих вече да сме просто приятели и да не и споменавам темата за нас двамата, като нещо повече. 2 дена и писах не знам колко СМС-са всичките безответни. Звънях доста, като нито веднъж не ми вдигна, но интересното е че дори не ми затваряше, а си оставяше телефона да звъни докрай. Снощи един общ приятел и писа в една от социалните мрежи, тя му отговори и след като той спомена мен, спря да му пише. Като че ли помисли че аз и пиша, а аз само наблюдавах какво ще отговори. Докато пък днес поисках от един друг общ приятел да влезна от негов акаунт и за последен път се опитах да и обясня, колко съжалявам и как искам да е в живота ми, дори и само като приятел и как съм осъзнал, че не е готова за връзка и че ако ми даде още един шанс, нещата ще са различни и няма да я подведа или обидя вече. Тя обаче продължава тотално да ме игнорира и имам чувството че съм и станал безразличен. Както и да е днес спрях да и пиша, чувствам се зле и мисля само за нея. Споделих с някой приятели и те ме успокоиха, предстои ми интересна последна година като студент и след това ще започна някъде работа в същия град. След време може би ще се чувствам добре и кой знае може да открия друго също толкова свястно момиче. Просто не мога да си простя сам, за това, че я обидих и прекъснах връзката между нас. Може би е било за по-добре. Може би щях да продължавам да съм влюбен в нея, а тя да ме възприема само като приятел и след време да тръгне с някое момче, което не знам как щях да преглътна. Това беше моето лято. Срещнах я точно като завършвахме миналата година и разбих всичко точно преди началото на новата учебна година. Не знам какво целя като споделям тази история. Може би ще ми олекне повече по някакъв начин, като я чуят повече хора. А ако някой има някой съвет за споделяне, ще се радвам да го чуя :) В момента не искам да спра да опитвам да се свържа с нея, но начина по който ме игнорира, не ми дава друг избор. Чудя се дали да опитам след време да я потърся пак, ако ми е простила и ако реши да ми даде още 1 шанс. Може би ако тогава ми отговори все пак съм значил нещо за нея. Ако не, продължавам да търся момичето на мечтите си, тъй като съм романтичен човек по-принцип и мечтая често :) "Reality is wrong. Dreams are for real" - Това го е казал моя човек. Благодаря на тези които са изчели историята ми докрай, а уж нямаше да изпадам в подробности :) Поздрави от 22 годишно нормално момче, вярващо в истинската любов, влюбило се за първи път през живота си истински, само преди няколко месеца.

Коментари

1.   Аз никога не съм имала гадже, но ще ти кажа едно:остави момичето за 1-2 седмици да се успокой, да обмисли нещата, а после леко започни да буташ нещата напред. Недей щом тя се съвземе веднага да я нападаш с въпроси. Когато има нужда от помощ или от подкрепа, подкрепи я, помогни й!!! Тя сама ще почне да общува с теб, да споделя и да гради приятелство. Когато сметнеш, че се е отпуснала я попитай, но така между другото!!!
Надявам се да съм ти помогнала! Няма да споменавам години, защото ще се шокираш на колко съм, а давам съвети!!!

2.   Първо ни кажи кАква е разликата, как да ти помогнем като криеш? Тя да не е на 13??

3.   7 години ни е разликата

5.   Да не си объркал заглавието? Сpоред историята ти трябва да е - "Едно ужасно лято". :) Влююбен си и не мислиш, остави я. Едно, че е малка, друго, че щом се е стигнало до "кучка" нещата вече са прецакани. Търси си друга, а тая я забравяй по-бързо, за да не се мъчиш.

6.   Само едно ще ти кажа. Щом вярваш в истинската любов, ще бъдеш щастлив. Защото или твоето момиче, или някое друго ще те оцени и ще се сметне за късметлийка, че те има в живота си. Turning dreams into reality is always worth it. :)

7.   Пич, виж ся малко ще те шокирам, ама познавам момичето, за което говориш може би по- добре и от теб. Ако искаш да ти кажа точно как стоят нещата дай скайп или фейсбук и ще ти кажа точно какво и има на това момиче ;)