Любов ... беше, сега какво е?
Жена съм, достатъчно зряла, за да правя реална преценка на живота си. Преди доста време имах щастливо семейство, прекрасни отношения със съпруга си но както се казва всичко рухна, когато се появи другата и той си загуби ума. Не е честно да отдадеш времето си, вниманието си, да му родиш деца и да те гледа сякаш не те вижда. Инициативата беше моя - развод. Мина време поддържахме отношения заради децата, бяхме заедно на всеки празник, но той живееше отделно аз също. На една Коледа отново бяхме заедно и в леглото, сякаш нещата само временно бяха прекъснати. Сега сме разведени от години но се чуваме и виждаме много често. Но.... за съжаление аз съм нещастна. Това не ми стига, искам повече близост помежду ни, сигурно някой ще каже е, много искаш. Само че що за връзка е това? Струва ли си да се живее по този начин, когато и секса между нас ни доставя удоволствие но, когато си тръгне отново оставам сама и безкрайно тъжна. Пишете ако някой е минал през такова изживяване, приемам съвети.

Коментари

1.   И моят приятел ( бившия вече) бе на километри, понеже е от друг град. Не знаеш как се чувствах - като същинска к*рва, а ми бе първият. Как би се справила ли? Опитай се да намериш някой друг - мъже много. Знам какво е да дадеш всичко, ама абсолютно всичко и накрая - нож в гърба, но се преодолява. Опитай се да скъсаш контактите си с него, докато нещата около теб се успокоят и изяснят. След време ако искаш пак се срещай с него, но само като приятели за теб, но за децата ти нека да бъде бащата от когото те имат нужда. Обаче ти, време е да търсиш любовта другаде, този човек не е за теб. Не му се отдавай повече, така само те наранява.

2.   :)))
трябва и двамата да... искате повече...
при мен е на път да се получи...
опитай!!!
ж49

3.   Ех че си наивна бе жена. Ами той си иска свободата, харесва му и няма намерение да я заменя отново със семейни окови.

4.   Благодаря за съвета номер 1, но само при мисълта че ще легна с друг мъж изпитвам погнуса.

5.   Това е глупост от твоя страна честно казано.
Ти не си оставила той да поеме отговорност за действията си. Самата ти не можеш да разбереш че не става дума за това, дали официално ще се водите заедно, а в това как ще се държите докато сте един до друг. Сега едва ли не мечтаеш да сте пак под един покрив, но ако се случи, ще започнеш постоянно да мислиш дали той пак не е забягнал някъде с някоя жена и дали някой ден пак няма просто да си тръгне, ако някоя по сносна жена хване та му завърти главата.
И най-вече не забравяй, че избора ни показва какви сме ние и за какво се борим, не думите. За мен ти действаш също толкова вятърничево колкото него.
Никога не можеш да намериш спокойствие до такъв човек, нищо че съм мъж, казвам ти го, този не става за партия, също както има много жени, които не мислят за бъдещето, а гледат собствения си кеф.

6.   Трудно е да даваш съвети от страни, а още по-малко когато не си в проблема. Говорили ли сте за това положение, споделяла ли си как се чувстваш, казвала ли си какво искаш? Ако е - да, и нещата продължават по същия начин, то отговора го знаеш и сама!
Дет!

7.   Не си случила на мъж. Няма какво да направиш, той просто не желае да носи отговорноста да е мъжът в семейството.

8.   Ето, като си тръгне си безкрайно тъжна, правите секс, но има ли смисъл секса? Не. Той не е любов. Любовта не е секс. Можеш да си легнеш с когото поискаш, има много по-добри мъже в леглото от твоя, но ти искаш мъжа ти да е до теб, липсва ти близостта му. Да. Това е най-важното.
Да сте заедно, един до друг, да си помагате, да си споделяте, да се справяте с трудностите в живота, това е най-важното в живота, това е любовта.

Дори имате деца, а той? Няма го, срещате се, но не сте заедно, децата ти имат нужда от него, все пак е доста трудно сам човек да отгледа 1 дете, па камо ли 2 или повече. И особено в днешно време, как пропадат от 5 клас още....

Наистина тъжно ;( Аз съм момче, на 20г. и естествено, не съм бил в такова положение, но опитай се да си го върнеш, много сериозен разговор трябва да проведете.
Той иска ли децата му да са щастливи и да се гордеят с него?
А той иска ли един ден, да се гордее с децата си, когато се изучат и хванат една хубава добре платена професия?

Странно. Създал е семейство, направил ти е деца и сега? Заради некаква курва, е напуснал не само теб, но и децата си. Това един вид за мен е убийство.

Дано да се вразуми и да се върне при теб и да си гледате и възпитавате децата, че днешните младежи са много невъзпитани, нещата са много зле, а ти-сама, ще ти е много трудно да ги възпитаваш, друго е да си имат и баща, а и така трябва да бъде.

Успех и горе главата :)

Едно Момче-20г.

9.   „Преди доста време имах щастливо семейство, прекрасни отношения със съпруга си но както се казва всичко рухна, когато се появи другата и той си загуби ума. “

Твърдиш, че си зряла, а изглежда си доста наивна или просто не можеш и не искаш да разбереш, че бракът ти е имал проблеми.
Не се заблуждавай - много мъже спят с бившите си, но това не значи нищо за тях. Не си мисли, че той ще се върне при теб. Едва ли за него бракът ви е бил щастлив. Приеми, че просто е спал с теб и толкоз. Продължи с живота си напред. Един живот се живее. За една връзка са нужни двама, а той очевидно не иска да бъде с теб.

10.   Това жените сте странни същества! Имате едно свойство, което съм нарекъл ехосекс. Поне на 4-5 бивши гаджета мога да се обадя и никоя от тях няма да ми откаже секс, независимо, че сме разделени от години, всеки има своето семейство, връзки и т. н. Не знам що за чувства и емоции ви движат, но това, колкото и да е странно е самата истина.

11.   Здравей, аз съм в подобно на твоето положение. Много ти съчувствам, мислех, че тези времена са приключили за мен, когато съм била млада и съм имала неверни гаджета. Мислех, че попаднах на единствения, сериозен, мил и грижовен съпруг. И така беше. После се появи другата под формата на приключение с проститутка. Сигурно ще кажеш, че моят случай е по-лек, но и аз се чувствам зле. Не съм изневерила за 11 години брак, а ето с какво ми се отблагодариха. Разделихме се за няколко месеца, през които се виждахме покрай децата. Чудех се правил ли е вече секс с някоя, но гордостта не ми позволи да попитам. Случи се така веднъж, че останахме насаме и го направихме. Не бях с мъж месеци и не можах да се удържа. После съжалявах и си задавах същите въпроси като теб. После си легнах още два пъти с него, беше хубаво, въпреки че вътрешно ми тежеше някак. казваше, че живее сам и не е бил с други, но не му вярвам. Липсва ми сексът, липсва ми той, хубавите времена заедно. сега и аз съм в една такава питанка. нямам смелост да се събираме отново, но все още искам да го виждам и се чувствам виновна от това, мисля, че би трябвало да го заплюя в лицето, а не да спя с него. Но...

Може би бих те посъветвала да изчакаш и да оставиш нещата ей така по течението. Може пък да срещнеш някой мил мъж, с когото да имаш неангажираща връзка или пък да срещнеш любовта? Не се измъчвай излишно, не се чувствай виновна, че искаш да си с човека, който те е наранил и предал. Може би е човешко. Пожелавам ти сили и кураж и дано в живота ти се случват прекрасни неща. Защото знам колко разкъсващо е това, което преживяваш. просто остави нещата да се уталожат ако можеш. Не се бори, не се блъскай в стени, ще се поболееш, повярвай. Отпусни се. Давай по течението, поне за малко. това е моят начин.