На кръстопът или..
Ще се възползвам от основната идея на сайта.. просто да споделя. С радост бих прочел коментари..

Момче на 25 съм и.. хах някак си вече се чувствам душевно празен.
Имам приятелка от 3 години която много обичам, не съм имал проблеми с нея, нито тя с мен.. разбираме се без думи. Като изключим чувствата ми към нея, нямам идея като се събудя сутринта за работа, как ще искарам още един сив ден.

Малко предистория - аз съм дивак по природа :) - безграничните флиртове, бурните компании, лудите истории.. и така беше. Аз бях малък, нямах средства но имах всичко.. приятели, които биха дали всичко за мен, телефона ми не спираше да звъни, интересът на момичетата към мен ми беше дори странен на моменти.

В един момент всичко това изчезна, всеки тръгна по пътя си. Местата на които ходя понякога сам на разходка (освен компаниите много ценя и самотата) само ми навяват спомени. Какво се случи ли? Започнаха да се появяват непознати за моята компания прояви като завист, алчност, интриги.. Много разочарован, след известно време бях неспособен да давам прошки, твърде много търпение изхабих.

И така всеки по пътя си, годините минаха. Сега с някои сме просто познати по улицата, с други не сме се чували а с трети и няма смисъл.. Обвързах се сериозно, защото намерих човек който си струва и койти не искам да изгубя, но самия факт че живеем заедно ме кара да се чувствам като диво жовитно в клетка.. Всеки ден денят протича почти еднотипно..

Няма го трепета от живота, проблемите се измениха и в някой моменти градираха с мащаби на геометрична прогресия..

Животът не просто ми заби шамар, ами направо ме нарита. Загубих желание за спорт, желание за социални контакти (прекалени разочарования)..

А изглежда че тоя труден период и това безпаричие като е озлобило хората и всеки гледа да те прецака ако може..

И така, телефоните спряха да звънят, приятелите станаха врагове..

Смятам че съм добър човек, но и горделив и знам че връщане назад няма, прекалено много вода изтече оттогава..

Всичко беше много хубаво докато не започна борба за себедоказване и "надцакване", алчността стана фактор.. и всичко е сиво.

Това ли е животът днес? Дали е истина че е така както си го направиш? ! Не мисля.. нещата започнаха да се случват пред очите ми, предприемах действия но въпреки това загрубяваха все повече и повече..

Може би съм си разбил розовите очила някъде, или пък съм бил романтик-идеалист... не знам :)

Коментари

1.   Пробвай да направиш нещо различно. Излез с приятелката си на някое заведение, разходете се в парка, отидете на някое социално място. Гледай да намериш поне един свестен човек с който да общуваш и излизай с него! Не знам какво друго да ти пиша.. Дано да ти помогнах :)

2.   Потърси хората с които си загубил контакт, или тези за които си струва

3.   Така е ... едни се оплакват от липсата на всичко, което ти описаваш (мнозинството в този сайт), а някой като теб се оплаква от наличието на това, което при другите липсва. Не знам. Защо просто не си създадете разнообразие с човекът, който обичаш. Излезте на нощна разходка, идете на ескурзия, посетете място, на което не сте били.

4.   Проблема е дълбок и е свързан с измененото съзнание на хората. Така е, всичко се меркантилизира и всичко става една сива игра. Остават все по малко истинските хора с които си струва да комуникираш.

K-Man

5.   Явно когато имаш хора до себе си, след време един по един започват да ти доказват, че не си струват. А когато човек е самотен, иска социални контакти. Със сигурност трябва да се намери златната среда, както се казва може да са двама- трима, но да са ценни и да знаеш че са ти упора. А що се отнася за приятелката ти- разнообразете си живота, измислете да направите нещо различно, което да върне тръпката и да направи живота ви интересен.

Doriana