Чувствата му сякаш няма да спрат
Здравейте! Имам следният проблем. Преместих се в друг град и се запознах с много нови хора. Една момче се влюби в мен още в първият момент, в който се видяхме. Не мога да кажа същото за себе си. Нараних го, като не отвърнах на любовта му, но след като нямам чувства към него как да му отвърна?! Доста време само се разминавахме по коридорите без да си кажем и дума, а аз бях обвързана. След доста време, когато нещата с гаджето ми вече не вървяха с въпросното момче станахме близки приятели. Доста време понасях непрестанните му изблици на любов към мен и може би това беше, защото тогава нямах гадже, а и повечето ми приятели бяха далеч от мен. След време си казах, че просто това не е животът, който бих искала да водя. Да търпя да се отнасят с мен като предмет към, когото да изразяват чувствата си, които не са взаимни.

След време започнах връзка с човек, когото наистина адски много обичам. Той е идеалният за мен човек. Пасваме си страхотно и всичко е невероятно. Въпросното момче, което е влюбено в мен не спира да има чувствата към мен, които винаги е имал. Не сме се виждали от юни месец, но той още има чувства. Сега по стечение на обстоятелствата аз и той ще сме в един клас. Какво да правя? Нямам избор, налага се всеки ден да го виждам. Но нали знаете далеч от очите, далеч от сърцето. След като това "далеч" го няма дали нещата няма да станат още по-зле?

Коментари

2.   Момиче, и аз съм в същата ситуация! Безкрайно много обичам гаджето си, а той не показва никакви чувства... Може да е заради зодията, навсякъде пише че са срамежливи и неромантични... Но все пак... НЕДЕЙ да отрязваш момчето. Покани го на кафе и там му обясни внимателно, че не изпитваш нищо към него. Защото повярвай ми, не е приятно да обичаш някого, а той да те избягва. Между другото, аз съм момиче...

3.   Защо смяташ, че да те обичат е зле. Някои хора дават всичко , за да бъдат обичани, а ти се оплакваш. Това, че любовта на въпросното момче е несподелена от твоя страна, не те прави предмет... Много грешно тълкуваш нещата. Живей си живота, но недей в никакъв случай да се възползваш от чувствата му към теб. Или стой далеч от него или близо. Не бъди егоист!

4.   Аз съм момичето, което написа публикацията. Не смятам, че да те обичат е зле. Напротив! Не съм егоистка. Имам си гадже, с което нещата са супер и съм сигурна, че той е човекът за мен. Момчето, което ме харесва ме разочарова, защото когато имах нужда от подкрепа, той се правеше на сърдит. А сега нямам желание да се занимавам изобщо с него, но обстоятелствата са такива, че нямам избор... колкото до това да го поканя на кафе.. не мисля, че нещата ще станат щом в продължение на 2 години сме водили много разговори по тази тема и нищо.

5.   Момиче, и аз съм в същата ситуация! Безкрайно много обичам гаджето си, а той не показва никакви чувства... Може да е заради зодията, навсякъде пише че са срамежливи и неромантични... << отново съм авторката! Не може да става и дума за сравнение. Моето гадже има същите чувства които имам и аз към него. И наистина ти съчувствам ако при теб не е така. Но момчето, което е влюбено в мен никога не ми е било гадже и никога не съм го харесвала като нещо повече от приятел. А щом приятелят ти ти е такъв значи все някога е имал чувства към теб. По-добре поговорете и си изяснете нещата.