На 40, разведена къде да срещна свободен мъж?
На 40 г. съм, разделена със съпруга ми. Той не се интересува от мен, има друга връзка. Почти съм сигурна, че няма да се върне, макар че понякога ми се иска. Но насила не става, нали? Той не ме обича вече, сам ми го каза... Не съм правила секс отдавна. Къде да се запозная с някой мъж за сериозна връзка? Изглеждам добре, имам самочувствие, но просто няма къде да срещна свободен мъж - в метрото и по улиците не става. В работата няма подходящи, а и принципно съм против служебните романи. Сайтовете за запознанства ги зачерквам, имам горчив опит от там. Плюс това смятам, че първо трябва да харесаш някого как изглежда на живо и после да се опознаете, а не първо да си говорите и накрая да се окаже, че снимката му е стара или по-скоро просто снимката е едно - живото излъчване съвсем друго. На бар ми звучи толкова американско и невъзможно, плюс това хич не се виждам сама да ходя по баровете, не е за мен това, много ми е курвенско, с извинение.
Моля за конкретни съвети!

Коментари

1-50 от 64

1.   Не се отчайвай, започни социални контакти-ходи на фитнес, на танци, избирай места където има много хора, точно когато спреш да го търсиш въпросния мъж, тогава е вероятно да се появи, Успех

2.   Напълно съгласен за баровете въпреки, че съм мъж. За мен най-добрите места с възможност за евентуална връзка са силно социални места, където хората чуват каквото си говорят. Напълно съгласен с 1 - фитнес, танци, курс по нещо.

3.   Здрасти, Мила Авторке! Аз също си търся подходяща партньорка в живота! ;)) Мъж на 46 години, младолик, запазен след един брак, без деца, с чувство за хумор, голям оптимист, харесвам разходките сред природата, нищо човешко не ми е чуждо, не съм светец, но и маниак не съм! Мога да пия, но мога и да не пия, пушенето също ми е балансирано....! Е? Дали ставам? ;)))
П. П. Хубавец и излишно скромен съм! ;))) Моногамен!!!

4.   Авторке, разведена и разделена са две различни неща.

5.   Авторката, до 3 - забрави да напишеш - несъществуващ :-). Това само с чувство за хумор. Никога не съм била с по-възрастен мъж, съпругът ми е 5 г. по-млад, беше ми идеално... но явно не и на него. И аз обичам разходките сред природата, когато имам време за това. Предупреждавам - имам две малки деца. Може би това ще те откаже, защото си е голям труд по обгрижването. Ама кой да ми каже :-)))

6.   Пак съм авторката: В курсовете и на танците има 99, 9 % жени, това е факт - изпробвано. На фитнес съм ходила... може би това е мястото, но там винаги има понякоя невероятно тунигована мацка с пресована коса, по която мъжете зяпат като луди... Освен това как някой ще ме заговори, дори и да ме хареса, забелязала съм, че българските мъже са доста по-пасивни от чужденците. Аз не бих заговорила, мъж ако няма повод, просто ще умра от срам... Но може би това е единственото място. В кафене можеш да си отвисиш часове - минават, гледат и заминават. Смешно е даже :-)))

7.   На имащите подобен проблем винаги се предлага да ходят на фитнес, танци, или пък рейки - ами ако не си падат по това? Какво да правят, ако интересите им са по-непопулярни или просто се смущават да посещават изброените места?

8.   Ето тук за 40 - 55 години: http://www.socialsofia2.com
За по-младите (и аз съм тук от днес точно): http://www.socialsofia.com/

Прочети сайтовете, нека и другите ги прочетат. Трябва да се включат повече хора, че и на мене ми писна това търсене на половинката!

А също и: http://www.speeddating3.com/

9.   Агенция за запознанства??? Но прочетох поста на № 1 и е прав

''точно когато спреш да го търсиш въпросния мъж, тогава е вероятно да се появи''

Аз съм срещала момчета точно тогава, когато ума ми не е бил зает с това защо нямам гадже сега, как да си намеря, защо не срещам подходящия, какво не е наред в мен.. и тн.. идват като неочакван подарък от съдбата, друг е въпросът дали ще го вземеш или ще го подминеш поради куп причини.

10.   А защо, казваш, не става в метрото и по улиците? Всъщност там са всички. След като за теб водещ е външния вид, точно там можеш да си избереш, точно по твой вкус. Следващите стъпки са по-интересни. Не можеш да сваляш? Не можеш да заговаряш непознати? Страх те е, че може да не те хареса, направо да ти се присмее? Да е семеен, да не е някой "ку-ку" или недай си боже нещо по-лошо? Степенувай страховете си. Риск винаги има и даже май е най-малко в нета. Все пак може би ще ни кажеш до колко сериозна мислиш да ти е връзката? Ти все пак още не си разведена. Какво ти е отношението към семейните мъже с изчерпана връзка? Държиш партньора ти да е свободен?
Може би ще сме ти по-полезни ако кажеш повече за претенциите си (в добрия смисъл).
Аз съм мъж на 45, семеен и не търся извънбрачна връзка, но бих могъл да споделя това-онова... Имам известен опит, наблюдения, приятели...

11.   N5, имам един познат, който по форумите на въпрос защо не се обзаведе с еди-каква-си опасна играчка отговаря така: "Вкъщи има пет деца - две мои, две чужди и едно наше..." та най-вероятно и при теб така ще се получи. Ако от 2 се плашиш - нямаш никакъв шанс, според мен.

12.   Авторке, нещо много увърташ... Ама на бар не искам да вися сама, във фитнеса има по-яки от мен, еди-къде си имало почти само жени... Ама не знам си какво. Я стига! Мъже има навсякъде и всякакви. На теб проблемът не ти е мястото, а това, че очевидно не поемаш инициативата. А голям процент от мъжете също не правят първата крачка и какво се получава? Седим и се гледаме.. :) Така че, когато си харесаш някого, просто го заговори. Е, на улицата е малко трудно, но винаги има начин. Изгледай една дузина романтични филми и ще се появят идеите.. Успех! :)

13.   До авторката от номер 3! :))) Няма да ме уплашиш с малки деца, ама изобщо! Аз толкова искам да си имам, но лошо се стекоха обстоятелствата до сега! Отлично се разбирам с деца, може би акъла ми е още детски! ;))) Щом и тази работа си свършила - ставаш все по-иделна за мене.... остава и яйца да знаеш да пържиш? ! ;))) Кафето е хубаво място за запознанство...

14.   До 13 номер, яйца знам, и други неща ми се налага да знам да готвя - децата все пак трябва да ядат някаква нормална храна /аз ям каквото има/, но признавам, това не ми е страст. Честно казано, мечтая си мъжът да готви или да се яде готова храна, аз няма проблем да мия чиниите :-)

После...едно е на теория да обичаш децата, ама като ти скачат всяка вечер по главата, крещят, цапат, чупят...хм, помисли си! Почти единственото време, което имам за себе си е след 10,30 когато заспят, но тогава и на мен ми се спи. Дали ще имам сили и секс да правя :-))))

15.   Само на мен ли ми се струва, че авторката има нещо общо с №8? :-)

18.   Вземи си кученце и до седмица си намерила, гаранция! Облечи се спортно, стегнати дънки, обиколи парка по редовно време и само гледай :)

20.   На 40 г. съм, разделена със съпруга си. Нямам идея къде мога да срещтна интелигентен мъж около моята възраст за сериозен контакт. Имам дете на 15 г., не пия, пуша три пъти годишно, спортувам - изглеждам добре. Слушам класическа музика и чета книги - изчезващ вид. Омръзнало ми е от простащина. Идеи?

21.   Даа, сладко кученце, на което ще се радват всички, и ще има директно за какво да те заговарят, особено мъже с кучета, кучетата ще се душат, а вие ще си приказвате, а двете деца ще се гледат едно друго :)

22.   До 20: Слушаш класическа музика и четеш книги - тогава търсиш "твоя човек" на класически концерт или в библиотеката! :) Това го казвам с известна доза шега, но идеята ми е да търсиш на места, където се събират повече хора и имат сходни с теб интереси. Добре е да се отърсиш от мислълта, че отиваш там с цел непременно да си намериш мъж. Просто се забавлявай и разтоварвай. По този начин положителнити емоции, които изпиташ, ще привлекат този, когото търсиш.

23.   Темата е старичка, може би вече има развитие, но ще напиша нещичко.

Спокойно. Изтъркано е, но за всеки влак си има пътници. Кофти е когато си зарязан, но пък всяко зло за добро. Времето ми показа, че бившата ми жена - прелюбодейка определено не е за мен, така че госпожо, радвай се, че си се отървала от такъв цървул. Аз също съм го преживял - мъж на 30 години съм с дете. Първите месеци след развода не можех да погледна жена дори, трябва си време, докато човек се поуспокои, докато поутихнат силните емоции и поотшуми болката. След това жените започнаха да се появяват, срещи, кафенце, разходки, тази, онази, и така срещнах нея, която влезе в ума ми, а мисля, че вече и в сърцето ми. Всъщност, какво казвам срещнах, та тя е всеки ден до мен, работим в една фирма и доскоро само се разминавахме по коридора с по едно протоколно "здрасти". Казваш, че си против романси в работата, нямало подходящи.... Хахахахаха, и аз така разправях, ама.... Ами ако това не пречи на работата ви, какъв е проблема? Любовта човек може да срещне навсякъде, няма тук и там става или не става. Бъди оптимист и ще видиш как всичко ще се оправи. Спри да се измъчваш и да го чакаш. Щом не те обича, всичко е приключило. Никога не можеш да накараш никой да те обича насила.

24.   в кръчмата ; на футболен мач ; на баскетболен мач;
на тенис мач ; на волейболен мач ; в фитнеса ; в парка ;
в клубове ; в дискотеки ; на плажа ; в планината на ски;
на риболов ; на бънджи скокове ; на аеропланеризъм;
на концерт;
Общо взето все мъжки хобита и ако искаш да намериш някой може би трябва да направиш компримиси с своя начин на забавление - хем ще опиташ неща които не си пробвала и ще имаш страхотни спомени и е твърде вероятно да намериш своя партниор в живота

25.   Аз ти съчуствам макър и да съм мъж. Аз също съм в твоето положение и също търся каде ли не любовта и човека на който ще разчитам и който ще разчита на мен. Обичам романтиката но до сега не съм я открил при досегашните ми половинки. За съжаление не съм стигал до брак. Работя като готвач в 4звезден хотел и времето ми е ограничено за търсене на подходящ партниор. Мразя свалките по дискотеки и барове но не мразя да ходя с познати да се забавлявам там. Обичам шегите и винаги привличам вниманието си сред интилигентните хора. Нежния пол ме харесват и то в повече, без да преувеличавам. Повечето ме определят като 28 до 30 годишен младеж..... Но аз съм вече на 38г. Не се срамувам от възраста нито от външният си вид. Спортувам пия когато съм в компания пуша от време на време и се забавлявам със всичко което ме радва и със всеки който е готов да сподели всичко с мен. Обичам музиката стига да нее проста като попфолка и дори съм музикант, имам и пубични изяви ... тоест малки концерти от време на време. Не съм нагъл но съм приатно досаден, и повечето ме определят като клоуна на компанията независимо каква е тя..

26.   Авторката
При мен няма развитие, освен, че вече съм разведена. Но, честно казано, от раздялата ни минаха повече от две години - много време и самотата вече наистина ми тежи. Бившият без да го питам само се хвали колко бил щастлив, дори пред децата, които го гледат д тъжни очи... Как може да градиш "щастието" си върху сълзите на една жена и две малки деца - сигурно никога няма да проумея.
Не е като да не забелязвам привлекателните мъже, има ги, но по дяволите, как да се запозная с някой в метрото, в блъсканицата сутрин и вечер, просто едни погледи и дотам. Благодаря за фитнеса, танците и курсовете, но това не са моите места, нямам желание да правя тези неща насила. Обичам да излизам по кафенета, кръмчми, заведения, сама и с приятели и го правя, но пак всичко си остава на ниво зяпане.
Уви, повечето ми приятели също са сами и те са зациклили на тази тема, а има сред тях които не се спират - то не са танга, айкидо, аюрведа, астрология... абе какво ли не, резулататът е нула нула нула. Някаква епидемия е това - поне 7-8 от колежките ми са сами...
Наистина ми е страшно самотно, да не говорим като се загледам след двойките по улицата, но... ще се оставя на течението. Да става каквото ще. Писна ми да чакам, да се надявам... като няма - няма.
И още нещо, въпреки всичко, обичам бившия си мъж и явно не съм готова за нова връзка...

27.   До 25
Ти си идеалът за мен - мъж-готвач :-))))Аз се старая, но си знам, че призванието ми не е кухнята - просто ми се получава винаги за 4, 4 и половина, никога за отличен. Пък и не обичам да готвя, лично аз мгоа да ям само сандвичи и нещо готов, обичам вкусните неща, но никак не се фокусирам върху храната....
Остава да кажеш, че изглеждаш добре и те взимам!

28.   При старите жени е доста по-трудно да срещнат мъж.

29.   На 40 г. стара? Айде бе, ти да не си на 15? На 40 г. животът тепърва започва :-). Проблемът не е в годините, а в отчуждението и ограничения кръг, в който се движим всички. Колкото е по-голям градът, толкова повече самотни хора има :-(

30.   Това, което подчертаваш, е че не си правила секс отдавна. Та не разбрах, като начало търсиш секс пък после каквото стане или търсиш човек с когото да заживееш. Защото в двата случая се прилага различен подход. Освен това, явно очакваш просто да отидеш някъде, да си стоиш кротко и мъжът да дойде сам при теб да ти се предложи. Ами повечето мъже не са екстрасенси и няма как да знаят какво искаш. Ако не говорим за чистата проба свалячи, на останалите мъже ще трябва и леко да им се намекне. Аз два пъти съм имал отношения с жени в твоето положение, но и двата пъти си им личеше какво търсят. Така че търси и ще намериш. Няма да стане като в супермаркета. Няма такова вълшебно място, където да отидеш и хоп ...

31.   Номер 29, започва ама друг път - по-скоро свършва. Иначе тя спомена, че не може да готви! Е, че кой мъж би искал жена която да не може да свари две яйца? Не и аз!

32.   Ха-ха, номер 31 - голям мачо си!
Сигурно разказваш вицове подобни на този
- Какво са 10 жени в кухнята?
- Природосъобразен начин за гледане на животни.

Иначе Авторката е безнадежден случай - секс не прави, не готви (виж, важно се оказва за мъжете), не излизала, защото било курвенско и после се чуди, защо нямало мъже.
Ами от такива жени мъжете бягат!

33.   Значи да почне да прави секс и тогава да си намери мъж? Логично!!! С вибратора ли? не е казала, че не излиза, а че не ходи по барове. Но, каквото ида си говорим сит на гладен на вярва. Молете се вие да не се окажете в нейната ситуация - кой мечтае да е на 40 г., разведен с две малки деца, с куп задължения, липса на свободна време и с ограничен кръг на общуване поради горното.
все пак, на авторката пожелавам успех - винаги след най-трудното идва компенсация. Защото няма начин да си вечно в позицията на губещия - колелото се върти. Твоя хубостник ще си го получи заслуженото, а ти - един достоен мъж. не си първата, нито си последната в тази ситуация. Просто се опитай да гледаш по-оптимистично. Успех :-)

34.   Абе, хора /извинявам се за просташкото "абе", но за случая подобава/, стига сте порицавали и мачкали и без друго разклатеното самочувствие на жена, споделила проблема си! Знаете ли колко е трудно да се грижиш сам за деца? Знаете ли колко боли човека, който обичате да ви изостави защото той вече не ви обича? Аз за щастие не ги знам тези неща и се надявам да не ги узнавам. Знам обаче колко е трудно да се справиш с всички задачки покрай децата дори с помощта на мъжа си и как понякога човек е самотен вечер дори и само защото другият е уморен и е заспал... съчувствам ти, авторке, само не знам как да ти помогна с идея. Хората се запознават на най - странни места. Съветът ми обаче е отначало да не търсиш ангажираща връзка, това плаши доста мъже. Пробвай отначало свободна и далеч от децата.

35.   Не жена, а стара ж.... има разлика.

36.   Да де, ама тя пита къде да я търси и въобщо трябва ли да я търси? То е като омагьосан кръг. Какво значи да търси?

38.   Авторке, аз съм почти на твоите години, жена съм. Също като теб не обичам да готвя и си търся мъж, който да поеме това задължение. :) Всъщност, вече не търся мъж, защото съм разбрала отдавна, че любовта идва сама и когато най- малко я очакваш. Можеш да мечтаеш да се появи новият и достоен мъж за теб, но не го търси насила, защото или няма да се получи, или ще се сблъскваш само с разочарования. Може и да не съм най- подходящата да ти дава такива съвети, защото на мен мъжко внимание никога не ми е липсвало, а сега съм сама защото аз така го искам, но знам какво е да се чувствам самотен, да искаш да заспиш с целувка, да няма с кого да се скараш дори... Убедена съм, че когато спреш да мислиш за бившият си, когато се успокоиш и добиеш увереност, когато се усмихнеш на живота и той ще ти се усмихне с една нова любов! От начина по който пишеш ми се струваш чудесен човек и мисля, че заслужаваш щастие! Желая ти го!

Б.

39.   Номер 38 - така била искала! Не че си искала просто си мислиш, че някой те иска. Не се самозалъгвай...

40.   Интересно мнение, 39. Кое му е чудното на това, човек да иска да е сам? Непременно ли щастието е обвързано задължително с присъствие на мъж/жена до теб? Може, вероятно за неспособни да се справят сами хора, край които вечно трябва да има някой.
И защо по нашите ширини съществуват такива абсурдни за 21-век схващания? Жената била стара, ако е сама, то задължително е защото никой не я иска. Пълни глупости са това, отживелици, и е жалко, че днес все още има хора, които ги поддържат. Човек си живее, както иска той самият и както му харесва. И останалите да не си въобразяват, че знаят всичко за живота на дадения човек, за да отсичат категорично защо е или не е в дадено положение и дали това му харесва или не.

41.   Никога не била с по възрастен мъж? ! Само с по млади... Я тогава виж в двора на някоя гимназия. Много си загубила щом не си била с по голям мъж. Аз ги намирам за много по- по -от които и да било младок. Освен това младите мъже от теб имат девоики на по 20-25 ти защо си им и то с две деца. Знай си интереса мацка докъто още имаш време да избираш. И имаш грешка за сайтовете. Просто смени тактиката. Първо се виж с този които ти е харесал по снимка. Пиите едно кафе.. Ако на живо ти хареса продължи комуникацията , ако не следващия. Иначе като попаднеш на фитнеса на някои сладур, а после се окаже че си само странично забавление няма да ти е хубаво. В сайтовете поне ясно се знае. Кои е женен и кои не е кои само се забавлява кои търси нещо сериозно -поне това.

42.   На 40 г. съм, разделена със съпруга ми. Той не се интересува от мен, има друга връзка. Почти съм сигурна, че няма да се върне, макар че понякога ми се иска. Но насила не става, нали? Той не ме обича вече, сам ми го каза... Не съм правила секс отдавна. Къде да се запозная с някой мъж за сериозна връзка? Изглеждам добре,
Всички жени сте, енакви, и когато сами се прекарате, и птичето одлети, оле, мале. човекът ти предлага ти, му пишеш забрави моят е по, млад ами ако на този е по голям. жени. птичето излетя само гледате матерялното. после забрави, нито сме първа младост нито първа хубост. ама да се докаже забрави. жеени. хаха ха сега търси...
poco

47.   Здравейте, от другата страна се намирам след 10 години любов, и доверие от моя страна, се оказа, че съпругата ми ме е разлюбила и се е залюбила с 8 години по-млад колега от службата, каза ми че не ме обича вече и, че иска да се разделим, От влюбен и уверен в това, че най-после съм намерил сродната си душа се превърнах отново в самотник с разбито сърце и загубена вяра, на 46 години съм това ми беше втори брак, никога не съм харесвал сайтовете за запознанства, но май и аз се превърнах във статистика...

48.   И аз съм на 40, но ноеобвързана... и нямам деца....

49.   Ако харесваш някого по външност и искаш да създадеш контакт с него, просто отиваш и му казваш: "Здравей, просто те забелязах и ми направи много силно впечатление. И просто искам да се запозная с тебе. Аз се казвам....." Едва ли някой, ще се обиди от такова нещо.

50.   Пиши на vij_ma@abv.bg ако си навита за секс

51.   48, за такива като тебе се казва: "Тепърва баба за дъ?рва!".

52.   аз мога да те посъветвам да се огледаш около теб за някой които живее наблизо и ти е симпатичен...

53.   Навсякъде! Можеш да срещнеш мъже навсякъде, стига да се усмихнеш и да кажеш две-три приятни думи. Нищо повече. Поеми обаче инициативата и остави после нещата да си текат!
Ако си жена, която е що-годе привлекателна, хич не е трудно да срещнеш мъж. (По-трудното е да го задържиш.)

54.   До 35: Това, че е ''стара'' няма никакво значение. Тя е в разцвета на силите си, млада е дори още, децата също нямат никакво значение, въпреки че са си отговорност. Няма значение на колко е човек, важното е на колко се чувства. Винаги можеш да срещнеш някой, който да задоволи нуждите ти, може би не знаеш къде да търсиш.

64.   Авторке аз съм на 48 няма да се описвам аз също съм за да се виде човек в действителност колкото до снимките в сайтовете човек едно а в дествителност е друг да така е ако искате да се видем в действителност само кажете кога можем да се видем както знаете че на сила хубост не става ако ме разбирате какво иска да кажа

66.   Авторке, карай малко по-спокойно. Първо изясни отношенията със съпруга си, разведете се. Опитай се да свикнеш да живееш без него, съсредоточи се върху работата и децата. недей веднага да търсиш връзка на всяка цена. Няма за какво да бързаш. съдбата си знае работата. Наблюденията са ми, че повечето жени в твоето положение успяват да намерят нов мъж.
Не така благоприятни обаче са нещата са при жени като номер 48. Тя наистина има за какво да се притеснява.

67.   Номер 64, ти не гледаш ли датите? Авторката отдавна се е устроила сексуално, или пък е умряла от липсата на секс ( надали). А и с този правопис шансовете ти са нулеви.

68.   48 има женен любовник пред развод, не я мисли!

1-50 от 64