Неописуема болка
Имах семейство и две деца. По настояване на моя приятелка влязох в чата и за мое нещастие се запознах с един мъж който беше доста по-млад от мен.
Няма да разказвам подробности. Той разбра че имам семеиство и деца. Пишехме си, чувахме се по телефона
и така няколко месеца. Аз не бях в България. По стечение на обстоятелствата /не бих искала да разказвам подробности / се прибрах в Родината / основната причина беше той. След месец заживяхме заедно. Всичко беше много хубаво, е имахме и неприятни моменти, когато ходеше на гости при роднините си сам /не ме водеше с него не му беше удобно да ме запознава заради нашата разлика/. ........Толкова много неща съм прощавала и преглъщала, но съм го обичала безкористно.

И така пет години. Минахме през хиляди перипети, през безброи много изпитания, преборихме се с много
трудности. Преди месец и половина се прибирам след работа и тои се беше изнесъл без да сме се карали без никакво обяснение. Не искаше срещи не бил готов
каза че трябва да поживееме разделено известно време. Каза че мога да разчитам на него ако имам проблем да го търся. След известно време му се обадих и му казах че съм бременна. След ден той ми се обади и ми каза че нито ще припознае детето нито го интересува та дори и да разбере семейството му /баща, майка, брат/ и да се отречат от него да го изгонят няма да припознае детето. Предложи ми да направя аборт. Ще ми даде пари само и само да направя аборт. Аз казах че няма да рискувам живота си, разбих си семейството си а сега да рискувам и живота си. Имал идея да си останеме приятели да се чуваме от време на време но щом не искам да махна детето няма повече да се чуваме и да се виждаме.

Оттогава досега не сме се чували. По цели дни и нощи плача и имам чуството че колкото повече време минава ставам по зле. Много го обичам и искам да се събереме отново. Готова съм всичко да му простя. Нужна ми е неговата нежност, любов, топлина, нужен ми е самият той.
Кажете ми как да си го върна. Помогнете ми.

Коментари

1.   Намирам всичко, което си направила, за егоистично. Болката на мъжа ти и децата ти, които си изостaвила, със сигурност е била по-голяма от твоята сега (прости ме, ако децата ти са с теб, но ти никъде не споменаваш за това).

Мисля си, макар да е жестоко, че просто си получила това, което си заслужила.

Младежът е пораснал покрай теб и е отворил очи. А и по вискчо личи, че е толкова безотговорен, колкото и ти.

Знам, че боли, но не забравяй как ги е боляло другите заради теб. Намери кураж! Преодолей раздялата и помисли за дечицата. те са най-важни! Дано си го разбрала!

2.   Ето това е една история доказваща как една любов може да промени живота на хората и как един човек, за когото даваш всичко може да се обърне срещу теб и да ти забие нож в гърба. Незнам какво да ти кажа мила просто може би трябва да продължиш напред, да си отгледаш детенцето и да забравиш миналото. Остави нещата такива каквито са и знай, че рано или късно твоят човек ще съжалява за всичко, което е направил и всичко ще му се върне, защото колелото се върти хората забравят какво си казал, но никога не забравят как си ги накарал да се чувстват. Аз те съветвам както по-горе казах да си отгледаш детенцето и да се изправиш на крака..

Самият аз съм на 30 години и имам 18 годишна приятелка. Много хора не одобряват връзката ни, наричат ме педофил и още какъв ли не, но само аз си знам какво изпитвам към нея. За сега не съм я запознавал с родителите си защото ми се струва малко раничко, но никога не съм се срамувал да я запозная с приятели и с други роднини. Радвам се на всеки миг с нея, защото животът е твърде малък, и трябва да се радваме на малко си щастливи мигове! Желая ти успех, и да ти е живо и здраво детенцето. Знай, че ще намериш човек, който да застане до теб и да ти помага в трудните моменти рано или късно, но по добре да го намериш по-късно отколкото никога да не го намериш! Успех!!

3.   Абсолютно съм зад номер 1... той е мъж, по-млад.. може би е решил, че му се живее още без да се обвързва... Но ти си майка на първо място.. както не споменаваш за децата ти, че са с теб просто болката ти е 100 пъти по-малка от тяхната.. и мен извини, ако ти се струва обидно, но така е... специално за прощаване от любов знам много повярвай ми... много голяма любов изпитвам и много съм прощавала (не само като бройка на случейте, а и като тежест..много тежки неща съм простила)..., но пак ти казвам.. преди всичко останало ти си МАЙКА!!!

4.   Както виждам е доста лесно да се дават съвети... до като всеки попадне в ситуация в която дори не си е помислял, че точно на него ще се случи.

Аз миличка имам подобен проблем, но с по-различно развитие на нещата. Семейна съм с две големи вече деца. Преди близо две години се запознах в чата с мъж доста по-млад от мен, но за мое учудване се разбирахме идеално поне в чата. Е и в момента имам връзка с него, не се виждаме твърде често, той също е обвързан. Но.. макар и в моето семейство нещата да не вървят /съпругът ми не работи от години, пийва и като чели така му харесва/ аз никога не си правя илюзии, че между нас двамата може да има нещо повече от това което е в момента.

Опитвам се да спася брака си, макар, че нез нам дали при тези обстоятелства бих успяля. Но въпреки всичко, въпреки това, че силно обичам това момче, че често мечтаем заедно, че страшно ми се иска да съм се родила в друго време, аз и за миг не вярвам че той би бил вечно мой. Просто в природата мила има някои закономерности, които за съжаление не можем да прескочим. Биологичния часовник си казва думата. Та моя съвет към теб е да вдигнеш глава, да преглътнеш собствената си грешка и да се опиташ да продължиш.Това е живота, такъв какъвто си го направим. Не изпадай в депресия, няма безгрешни хора! Желая ти успех мила!

5.   Моля номер 4 ако имате желание нека се чуеме или поне да се свърvеме чрез емайл? Само не зная как да стане това?

6.   От номер 4 - нямам нищо напротив мила. Дай някакви координати и ще те потърся.

7.   Моля номер 4 ако имате желание нека да се свържеме аз съм авторката на разказа. Искам да поговориме. Имам и някои въпроси към Вас. Много Ви моля.

8.   Аз съм №4, нямам нищо против да се свържем, дори го написах вчера, дайте координати, каквито искате и ще се свържем. Хубав ден от мен!

9.   filipova.1979@abv.bg

10.   Абе жена, как може да ти е нужен точно този човек?? Ти чуваш ли се?

11.   Номер 4 е хитра, но дамата не е могла да бъде хитра, тя е обичала и обича. Ясно е, че ще си понесе последствията. Това е любовта, след нея остава пепелище.

12.   Не си писала за семейството си, не си казала, дали си си отгледала децата, преди да се прибереш в Бг. и не се чуди, че хората те съдят.
Аз избягвам да съдя, но те съжалявам - по-скоро съжалявам (нероденото?) ти дете. Дано имаш поне материални средства да го изгледаш, защото просто не мога да те разбера.
Колкото до „любовта„ на живота ти - той не те обича. Ако поне мъничко те обичаше, щеше да се оттърси от глупавите и изостанали норми на семейството и средата си, да стой до теб и да бъде сега до теб, щеше да иска детето ви.
Жалко, че си забременяла, защото детето сега е в крайна сметка жертва на вашите отношения. Ако нямаш и материални условия да го гледаш, просто много ама много го съжалявам този малък и невинен човек. Ти също донякъде си невинна, защото си сглупила с любовтта си, но пък (щом имаш деца и ко.) си достатачно голяма да можеш да се пазиш от бременност....не мога да те разбера и това е.