За любовта и как тя ме докарва до шизофренизъм.
Здравейте, имам един огромен проблем, който ми вреди неописуемо на психическото състояние и се чувствам абсолютно безпомощен да го реша. Ако трябва подробно да опиша ситуацията, в която се намирам, то ще ми трябва издателство, което да публикува няколко книги, но ще се постарая да съм максимално кратък. Първо малко за мен:

Момче на 21 години съм и се смятам за напълно нормален според всевъзприетото мнение за думата "нормален". Моето мнение е, че не съществува нито един нормален човек на света, всеки си има своите ненормални черти в характера с тази разлика, че някои са доста по - изпъкнали от други. Обичам забавленията като излизане с приятели, купони, пиене, спорт, телевизия, кино, разходки, секс, музика, танци и всичко, което доставя удоволствие. Обичам също така и спокойствие и уединение, хармония... абе зависи в какво настроение съм обичам всичко. Общителен и контактен съм, удоволствие ми прави да говоря с хората, независимо дали ги познавам или не, а най - важното нещо за мен е, че съм ДОБЪР в цялостният смисъл на думата. Никога и на никого не мисля лошото, радвам се винаги когато мога да помогна на някого и чувството омраза няма място в сърцето ми. Ето и къде идва най - големият ми проблем, който мисля, че ще ме срази.

Сърцето ми. Не стига, че е завзело цялото ми тяло, ами сега и душата ми иска да вземе. Изгаря ме по всички параграфи, изгаря ме от ЛЮБОВ, изгаря ме и от РЕВНОСТ. Имам най - ужасната обич, която може да съществува. Когато обичам някого, го обичам толкова силно, че съм склонен да направя невъзможното за да усети любовта ми, а по този начин и аз да съм щастлив. Лошото е, че в действителност има невъзможни неща и такива, които не мога да направя. Сърцето е нещо, което никой не е и няма да изучи напълно, защото то е едно от чудесата на природата, които могат само да се усетят, но не и да се разберат. От него избликват радост, тъга, обич омраза и всички ние знаем, кое сред тези чувства е най - изпъкващото. Любовта разбира се, най - важното нещо, смисъла на живота, на природата, на вселената... Ние живеем за да изпитваме и за да даваме любов, нещо което за жалост хората все по - малко правят. И вместо планетата ни да разцъфтява и да се превръща в Рай, поддържана от силната любов на хората, то тя боледува и се превръща в АД, заради омразата, която изпитваме. Представете си един друг живот, в който любовта е единственото чувство, което хората изпитват, в който те мислят само за доброта и всички се подкрепят в каквито и да е трудни моменти без значение религия, нация или раса. Няма да има лъжи, измами, грабежи, убийства и воини по простата причина, че няма да съществува омраза. Е? Ако това не е Рай, то не знам кое е. Действителността обаче е съвсем различна и поради това всички лоши неща ще продължават, а който изпитва такава силна и райска любов ще бъде най - наранен и най - болен. Светът върви на там, че изпитващите силна любов хора да изчезват и омразата да завземе всичко и да превърне живота на Земята в ПЪЛЕН АД.

Толкова за любовта като цяло, сега ще поговоря малко и за моята любов. Тя е силна, гореща и ме изгаря. Да беше такава само за роднините и приятелите ми добре, но тя се съсредоточава към един човек, а преди 3 години си избра най - неподходящият. Влюбих се в едно невероятно красиво момиче с невероятно големи и красиви очи. Влюбих се още в първата ни среща и тогава завзе огромна част в сърцето ми. Обичах я и я обичам повече от всичко на света, не защото заслужава, даже няма нито една причина да я обичам, но сърцето не си търси причини, то просто си избира и любовта се случва. И така година и половина бях много щастлив, имахме проблеми но ги преодолявахме заедно, защото и тя твърдеше, че ме обича. След това обаче възникна най - лошият проблем. Тя не беше доволна, нямах пари и нямах възможност да излизаме, нищо не я задоволяваше от моя страна, каквото и да се опитвах да направя, но продължавахме да сме заедно, защото се обичахме. Не бяхме щастливи, но продължавахме и продължавахме... Тя ми изневеряваше (това ми го каза скоро) излизаше с други момчета, лъжеше ме, мамеше ме, но аз пак исках да сме заедно и и прощавах всичко. Давах и всичката свобода на света с едно условие, да ми казва всичко. Тя обаче започна да се възползва от силната ми обич и привързаност и правеше каквото си иска, аз правех каквото тя поиска. Започнах да пренебрегвам родителите и приятелите си когато тя искаше да се видим и да е с мен. Правех го, защото в противен случей тя беше недоволна и ядосана. Е, изгубих си приятелите, останаха ми само двама, които дори не се познават, но не ми пукаше... исках само да съм с нея и да ме обича, това ме правеше най - щастливият човек на света. Стигнах до там да и бъда като роб, правех всичко и постоянно за нея, ходих до магазина за нуждите и, правих и да яде и и го носех в ръцете, ставах винаги по - рано от нея за да и направя кафе, когато поискаше масаж и го правех... всички дребни неща, които можете да се сетите. Угаждах и, а лошото беше, че тя не го правеше по никакъв начин. Каквото и да е било... НИЩО НЕ ПРАВЕШЕ ЗА МЕН. Нито кафе, нито ядене, нито масажи, нищичко... Знаеше, че не е нужно да го прави за да съм с нея и за да не е сама. Молил съм и се за масаж когато ме болеше страшно много кръста и с това щеше да ми помогне, но пак не. Стигна се до там да не я карам нищо и всичко да правя за нея. Примирявах се с положението само и само да не се разделим. Ясно ми беше, че не ме обича вече, а всъщност никога не ми е казвала "Обичам те" първа. След 2 години вече спря и да ме прегръща и целува, само по време на секс и като се срещахме и изпращахме. Скандалите бяха много, викаше ми за всичко, критикуваше ме милион пъти. Само гледаше да намери нещо, за което да ми се разкрещи и никога не ми казваше благодаря за каквото и да е било. Извинявай и съжалявам също не присъстваше в речника и. Обиждаше ме, биеше ме, аз само търпях и се примирявах, борех се за нея и за сърцето и въпреки ада, който преживявах сърцето ми искаше да остана с нея. Пренебрегваше ме постоянно и не получавах и половин милиграм уважение и разбиране от нея. И все пак бяхме заедно, защото аз исках така, тя не го желаеше, но и нямаше обяснение защо беше с мен.

Това лято я накарах да работи в един курорт с мен за да оправим нещата, като прекараме едно страхотно лято заедно, за да сме заедно повече време и бях много ентусиазиран. Оправихме документите и само очаквах с нетърпение да започнем работа. Оказа се, че това беше НАЙ - ГОЛЯМАТА ГРЕШКА. Не работехме на едно и също място, аз бях в един хотел, а тя в друг от същия комплекс и беше добре докато една жена от администрацията не и предложи стая в общежитията, защото беше от 1 село до града. Тя се нанесе и това беше началото на края. Заживя стая до стая с един нейн колега и бяха заедно цялото шибано лято и дори в момента е с него. Преди работа с него, по време на работа с него и след работа с него. В началото се примирявах, казваше ми, че са само приятели и понеже няма какво да правят са заедно. Примирявах се, но болката ме изяждаше отвътре докато не избухнах накрая. Пренебрегваше ме заради него, постоянно беше с него и постоянно и постоянно... където и да ходехме той беше с нея, а като аз не бях с нея то той пак беше с нея. Боли ме и сега като го пиша... Е... аз полудях. Започнах да и крещя, да и звъня постоянно. Карах я да се изнесе и тя отказваше. Казва, че нищо нямало между тях, че са само приятели, но въпреки това аз не издържах и не издържам. Разболях се, започнаха да се проявяват кризи... Крещях като съдран, после и се молех, умолявах... тя нищо... Умолявах я да зареже това момче и да дойде при мен, да спре да се занимава с него, но не и не и не и не и не.... А аз изгарях отвътре, сърцето ми беше СМАЗАНО... Даже се чудя защо пиша в минало време като това го изживявам и сега и все по - силно и по силно. Наистина положението ми стана много тежко, постоянно мисля за нея и постоянно си я представям с това момче и не издържам... Имахме сериозни скандали, крещене... реване... Тя иска да скъсаме, скъса с мен, но аз не мога да се примиря. Иска да я оставя на мира, и аз искам, но сърцето ми не го позволява. УЖАС ПЪЛЕН... Тя ме мрази, а аз правя всичко възможно за да не са заедно, звъня им и на двамата, заплашвам ги... и знам, че съм склонен да направя глупост. Бих го убил... омразата нахлу и ме обзе... Днеска ме излъга, че ще се прибере в селото си след като беше на кафе с колегите си. Звънях и и не ми вдигаше... След това звъннах на майка и да я питам дали е говорила с дъщеря си и тя каза, че нямало да се прибира. После звъннах на момчето и то каза, че нея я е нямало, че се е прибрала в селото си. После звъннах на нея и тя твърдеше, че си е вкъщи... ТОЛКОВА МНОГО МЕ БОЛИ... НЕ ИЗДЪРЖАМ И МИСЛЯ ЗА САМОУБИЙСТВО.... НИЩО НЕ Е ПРАВИЛА ЗА МЕН И СЕГА КОГАТО ИМАМ ТОЛКОВА СПЕШНА ПОМОЩ ПАК НЕ ПРАВИ... ЛЪЖИ МЕ И МЕ УБИВА... ПОЧНАХ ДА Я ЧУВАМ В ГЛАВАТА СИ КАК МИ КРЕЩИ "МРАЗЯ ТЕ" "РАЗКАРАЙ СЕ"... И ЕДИНСТВЕНО КАТО ГОВОРЯ ИЛИ Я ВИЖДАМ СЕ УСПОКОЯВАМ... КОГАТО НЕ Е С МЕН Е ПЪЛЕН АД В СЪРЦЕТО И МОЗЪКА МИ. НЕ ЗНАМ КАКВО ПРАВЯ, НЕАДЕКВАТЕН СЪМ И ПОЛУДЯВАМ... ПРАВЯ ЛОШИ НЕЩА... НА КОСЪМ СЪМ ДА СИ ПОСЕГНА МАКАР ДА СЕ СМЯТАМ ЗА РАЗУМЕН ЧОВЕК И ЗНАМ, ЧЕ ТОВА Е НЕДОПУСТИМО, НО НЕ СЪМ ВИНОВЕН АЗ. ИЗЛЕЗЕ ЕДНО ДРУГО "АЗ" КОЕТО МРАЗИ ВСИЧКО И ВСИЧКИ... ИСКА ДА УБИВА И ДА НАРАНЯВА... С ДУМИ СЪМ Я СВАЛЯЛ В ЕМБИОНАЛНА ПОЗА РАЗПЛАКАНА И ХЕМ СЕ РАДВАМ, ХЕМ СТРАДАМ ОТ ТОВА, ЧЕ ПРАВЯ ТАКОВА НЕЩО... ЗАКЛЮЧВАЛ СЪМ Я ШИБАНАТА И СТАЯ В ХОТЕЛА И НЕ СЪМ Я ПУСКАЛ ДА СИ ТРЪГВА... ПОЛУДЯЛ СЪМ... МРАЗЯ СЕ, НАМРАЗИХ СЕ СУПЕР МНОГО, НО РЕВНОСТТА Е ПО - СИЛНА ОТ МЕН, А ТЯ НЕ ПРАВИ НИЩО ЗА ДА МИ ПОМОГНЕ... мисля, че и Вие няма как да ми помогнете, но исках да го споделя с някой... Ще се учудя, ако има някой, който да прочете цялата тази бумия, но ще се радвам ако има някой коментар.

Коментари

1.   Спри се! Просто се махни от нея, изтрии всичко и прекъсни всякакъв контакт! Тя не те заслужава и не си заслужава да си посягаш заради това подобие на жена! Аз имах връзка година и половина. В началото беше най-прекрасната връзка, но в един момент почна едно такова държание от негова страна, което е недопустимо. Аз бях толкова глупава, че всичко от мен минаваше, но събрах сили и сложих край. Помислих си, че е по-добре един път да те удари болката, отколкото постоянно да бъдеш нараняван. Бях в депресия няколко месеца (виждахме се всеки ден в училище) и не можах да преодолея години наред. Започвах връзки, за да го забравя. После го срещах на улицата и нещо се обръщаше в мен и след това слагах край. Сега няколко години по-късно съм сгодена и разбирам, че има хора, които могат да те оценят и да се стараят да не те нараняват, които те заслужават. Повярвай ми! Ще ти бъде трудно, но в един момент ще го преодолееш! И недей да мразиш хората или себе си! Единствено нея трябва да мразиш! И в следващата връзка не се дръж като подлога на някаква си повърхностна принцеска, а бъди мъж и бъди на едно ниво с нея, а не да се оставяш да те мачка! Имай малко самоуважение!

2.   Скъпи авторе, според мен трябва да отгърнеш нова страница и да оставиш "невероятно красивото момиче с невероятно големите и красиви очи". Извинявай, че ти го казвам, но за мен поведението ти е инфантилно - ти искаш играчката, която не можеш да имаш и крещиш и се дереш и полза нулева. Може и да си я имал някога, но това е отминало в момента, в който си се направил на либерален, широко скроен по отношение на нейните изневери и момчето от съседната стая, с който по твоите думи "бяха заедно цялото шибано лято и дори в момента е с него". А това ме разби: "Крещях като съдран, после и се молех, умолявах... тя нищо... Умолявах я да зареже това момче и да дойде при мен, да спре да се занимава с него, но не и не и не и не и не.... ". Я се стегни малко. И къде ходиш да им звъниш и да се излагаш като последния глупак? Ти си интелигентен човек, прекъсни тази измислена и побъркана страст. Сигурна съм, че ще се почувстваш по- добре, когато
я оставиш в миналото.

XoXo
jay

3.   моля те не се сaмоубивaй ти нищо не си нaпрaвил нито пък си виновен зa нещо тя тaзи която обичaш и тя не е виновнa зaщото още не ти кaзвa истинaтa... тя сaмо те използвa зaщото си свястно момче и искa сaмо дa се хвaли с теб пред връстничките ти докaто си нaмери някой хубaв който дa стaвa зa секс тогaвa ще те зaреже и ще се хвaли че имa ново гaдже което е много хубaво и после пaк ще го зaреже зaщото той нямa дa имa aкъл кaто твоя, той ще е достa по-глупaв дa се мaзни нa нея сaмо зa дa си имa много хубaво гaдже сaмо остaвa дa ни кaжеш ти имaш ли повече aкъл от глупaците които ще стоят с нея според мен и може би според повечето хорa трябвa дa искaш дa се видите после дa я питaш зaщо се държи тaкa и после aко кaже че съжaлявa се пробвaй с нея още мaлко време aмa не се дръж сякaш зa първи път сте гaджетa aми кaкто трябвa прaви и услуги aмa нa теб потрябвят ли ти и тя не искa първия път го преглътни втория път го преглътни aмa почне ли пaк кaто преди нищо дa не прaви я зaрежи не си пилей животa a пък не искa ли дa се промени поне мaлко я зaрежи и тaкa зa всеки човек имa идеaлнa половинкa но всеки човек по рaзлично време я откривa aз съм нa 11 години нaпример и не съм кaто връстничките и връстниците си и нямa дa бъдa те се държaт кaто децa докaто aз порaснaх но и aз си нaмерих приятелки от клaсa ми дaже които сa горе долу кaто мен сегa хaресвaм едно 14 годишно момче и то мaй че ме хaресвa и тaкa всеки човек нaмирa всичко което му е нужно но по рaзлично време извинете aко имa много грешки но съм от мобилен телефон

lg-girl

5.   Всеки път когато изпитваш ярост си изливай гнева върхо разни предмети, късай, удряй, само внимавай, щото аз съм се ударяла така жестоко, че после ме е боляло сумати дни. Здирала съм си дрехите, хвърляла съм, чупила съм, но пак не ми е помагало. Взимах и успокоителни по 5, 6 до 10 съм стигала наведнъж и нямат никакво действие. Преди време разказах всичките си проблеми на една млада психоложка, напълно анонимно и тя ми помагаше и ми даваше съвети. За сега имам огромен напредък, тя ми каза когато усетиш, че яростта се надига в теб почвай да дишаш дълбоко, да броиш няма значение до колко и да си казваш най - важното АЗ СЪМ РЕШАВАМ ДАЛИ ДА СЕ ВБЕСЯ. НИКOЙ ДРУГ НЕМОЖЕ ДА МЕ ВБЕСИ, АЗ КОНТРОЛИРАМ СЕБЕ СИ И ЕМОЦИИТЕ СИ. Почнах да си го повтарям и започна да има ефект, вниквах в смисъла, поне засега минали са едва няколко дни, но много се успокоих. Молех се на господ всяка вечер, отидох на черква. Винаги това ме е успокоявало. Занапред мисля да практювам, спорт, фитнес, няма значение, нещо което да си излизам енергията в него. Бях на прага на самоубийство. Съветвам те да се успокоиш и разумно да премислиш нещата. Не си ли се вкопчил в нещо, което ти доставя единствено болка, но неможеш да пуснеш да си тръгне, заради някаква мания, на която си неподвластен? Погледни на приятелката си като обвивка, която хем те задушава, хем си мислиш че ще умреш от студ без нея. Когато се освободиш от това чувство, ще се почувщваш свободен и здраво стъпил на земята. Поговори с хора, излизай навън с приятели, намери си нови заниманя, смени обстановката, всичко ще ти подейства положително малко или много. И най вече опитай се да се запознаеш с някое ново момиче, което да те кара да се усмихваш. Каквото и да говорят хората, старата любов се забравя с нова. Нова, по - хубава, по - истинска, повече спокойствие и хармония. Любов, която да ти носи наслада и удоволствие, да те кара да се усмихваш, а не любов която почерня сърцето и душата ти. Знам, че е много, много трудно и може да го разбере единствено човек, който го изпитва в момента, но дай всичко от себе си и буди с нагласата, че не искаш да си такъв човек, че не искаш да изпитваш тези емоции и тази омраза! Намери си причина да се усмихваш и да заличи омразата! Вярвай в себе си, ти си единствения човек, който може да ти диктува живота, емоциите, яростта и абсолютно всичко. Избягвай да се депресираш. Излез навън, разхождай се, замисли се колко е красиво и колко е прекрасно слънцето, дишай винаги дълбоко. Вземи си домашен любимец(аз предпочитам кученца), но ти си знаеш какъв да е. Те правят живота ни много по красив и изпълнен с любов. Винаги ще те обичат, дори да ги пренебрегнеш, удариш и тем подобни, когато се върнеш и ги погалиш те ще се радват, че си там и ти ще го усетиш. Намери неща, които да правят живота ти по красив и да се утърсиш от лошата енергия. Ти също можеш да поговориш с някои, както направих аз. Сподели анонимно историята си в насилие. eu и те ще ти обърнат внимание. :)))Само напред, и успехх ти пожелавам!!!

6.   Здравей, авторе. Нито ти, нито приятелката ти се цените взаимно, а това е много важно за една връзка. Ти искаш да искаш до сега си момиче, което да няма право на мнение, а тя от своя страна явно не е такава. Мъчите се и двамата. Това не е връзка от която имате нужда определено. А и мисля, че тя от много отдавна ти изневерява с въпросното друго момче, може все едно да не е интимно, но поне психически и подсъзнателно тя го желае, което теб те прави излишен. Остави момичето да търси щастието, ти твоето също ще го намериш скоро. Има толкова добро момичета навън, просто ти трябват очи да ги видиш. Колкото до агресията, ревността... трябва да се вземеш в ръце. Това са пороците на новия век! Нищо хубаво не носят и двете, научи се да ги контролираш и ще видиш как света ще ти се усмихне. Успех.

Муцито.

7.   Здрасти и от мен!
Първото, което искам да ти кажа, че не си шизофреник и си си напълно нормален. Това момиче не те обича. Ти даваш всичко за нея, искаш да запазите връзката си, но тя дали икка същото? Според мен не. Колкото и да те боли, единственото адекватно решение е вашите взаимоотношения да приключат. Ще те боли известно време, което е нещо абсолютно нормално, то повярвай ми, ще мине време, ще се влюбиш и тогава ще се питаш "Защо съм бил такъв глупак преди и съм страдал за човек, който не ме интересува изобщо". Искам да кажа, че всичко е до време. Казва ти го човек, който също като тебе е всеотдаен и обича много. За мен беше невъзможно да забравя един човек, но времето си каза своята дума. Искаш или не, един ден ще ти писне от нея и ще я оставиш, ако тя не го е направила преди теб. Остави я, не си губи времето и нервите.

8.   Мога да кажа много неща, но ще ти кажа само едно - спри да се унижаваш. Ти няма да бъдеш с нея и отдавна го знаеш. Тя те е скъсала - приеми го и си иди. В момента за нея си най-големия нещастник на света, който не знае къде се намира. Аз ако съм жена бих станала обратна, но не бих ходила с теб. И аз съм ревнив и съм имал подобни проблеми, но в мнооооого по-малка степен от твоите. Walk away!!!

9.   Не ставай роб на никой човек. Като нямаш воля утре ще приемеш и исляма, и сатаната, защото има големи очи. Омразата я изтрий от сърцето и душата си. Любовта си я насочи към нещо или някой, който има нужда. Моли се на Бог, Той ще ти помогне. И вярвай, че ако не и обръщаш внимание, тя ще дойде да те търси един ден. Нещата може да са се променили дотогава, но ако искрено съжали за това което ти е причинила и ти нямаш нищо против... кой знае, може пак да сте заедно. Но остави всичко това на Бог да реши, примири се. Търпението и волята са голяма сила. Поучи се от това.

10.   Ти сам си я отблъснал с това си държание. Какво да ти кажа друго... но грозно е мъж да реве и да се тръшка пред жена. Както и обратното, разбира се. Не се унижавай, бе човек.... ти буквално я тормозиш и тя спокойно може да подаде жалба в полицията за това, губещия си отново ти...

П. С. Спешно имаш нужда и от психиатрична помощ... тези мисли за самоубийство не са добре...

11.   Поредното докателство че жениците са курви.

12.   АВТОРА: Страшно съм благодарен на всички Ви за за проявената подкрепа и разбиране. За това, че сте съпричастни с мен и изказвате мнения и давате съвети, които ще послушам сериозно.
Всички чувства, емоции и мисли съм ги споделил на двамата най - близки приятели и имам същата подкрепа от тях, което ме кара наистина да се стегна и да превъзмогна болката в сърцето си.
Отностно самоубийството, никога не бих посегнал към живота си, просто в изблик на ярост и страдание ми е идвала такава мисъл, но за момент не съм се замислял сериозно към нея, защото ценя живота повече от всичко, а слагането на неговия край е грехота и начин за избягване на проблемите. Трябва да си страхливец за да направиш такава глупост, а аз не съм такъв. Изпитвам страх, но имам силата да го победя.
Вече съм започнал да работя по въпроса със сменянето на страницата в моя живот, с края на връзката ми с това момиче ще се опитам да променя и други отрицателни качества и мисли в живота си. Искам да се променя тотално, не заради другите, а заради мен, да се чувствам пълноценен и щастлив.
Отново Ви благодаря, тук наистина човек, може да получи подкрепата, която му е нуждна.

13.   Бог да те подкрепя във всяко начинание! Ще постигнеш всичко, ако продължаваш да носиш истинска любов в сърцето си, към всички.

14.   Номер 11, то пък мъжете сте много праведни... затова повечето от изневеряващите са мъжете.... Момичето просто не го иска, какво... насила ли да стои при него.... и аз съм имала такива навлеци, ти му казваш, че не го искаш, той не разбира.... да имаш даденост някого не е добре или пък като собственост. Момичето просто си е намерило любовта, а той я тормози... и веднага жените курви, а мъжете пък при напълване на долната глава, горната се изпразвала... аман от такива коментари като номер 11...

15.   КЪМ 14: Никога не съм и няма да приемам нищо за даденост, защото такова нещо не съществува. Не съм се държал с приятелката ми като със собственост, точно обратното. Аз бях нейната собственост и тя правеше всичко, което си поиска с мен. Просто се борех за любовта и, нищо повече.
Права си, тя не ме искаше, но това не и дава правото да се отнася с мен по толкова ужасен начин при положение, че много добре знае кое ме наранява силно. Има много и многообразни начини да ми го каже и покаже, че не ме иска, но да блудства с други, да ме пренебрегва явно, да ме обижда, удря и всичко, което да ме нарани определено не е най - правилният начин.
Това, което започнах да правя не беше истинското "Аз", а едно различно и ново "Аз", подбудено от силната тъга, гняв и ревност, които, по независещи от мен причини, избухнаха в мен и не можех да се владея. Разбира се, съжалявам за това, но нямах власт над себе си, чувствата ме обладаха и те правеха всичко, не разума ми.

16.   Доколкото разбрах тя му е казвала стотици пъти, че не го иска, а той е продължил да я преследва, а това за боя не го вярвам... биела го.. кой мъж би позволил жена да го бие.. , освен някой олигофрен... сори за коментара и към автора ако съм го обидила, но никоя жена не обича навлеци. Колкото и дълго да е продължила връзката им, всичко си има и край. Тя е решила да прекрати, влюбила се е в друг, а той я тормози.... Авторе, вдигни глава и продължи напред.... знам, любовта боли, това е най силната болка и може би всички я познаваме, но тръгни си достойно, така никога няма да я спечелиш, дори от женска гледна точка я отвращаваш. Ще мине време, но пусни я да си тръгне..

17.   АВТОРА: Удряла ме е с шамари и юмруци в главата, замервала ме е с предмети, ритала ме е, но търпя и нарочно търпя и чакам да видя докъде може да стигне... Какво да направя? Два варианта имах, да си тръгна или да я пребия като куче, но сърцето ми не ми позволява да я ударя, но не ми позволява и да си тръгна. Е, оставих я вече. Цели 2 дена не съм я търсил :D, но ще ми е тежко... Тепърва се очаква да я видя на работа и не ми се мисли какви чувства ще изпитам отново и дали рявността няма да се надигне отново в мен и да направя някоя глупост. Ще се опитам да си държа главата високо и да се владея, но да се боря с чувствата в сърцето ми е най - трудната борба за мен.

19.   За да обичаш някого, трябва първо да обичаш себе си. Ако не се обичаш, ставаш обсебен от друго човешко същество. Да не се обичаш означава да не можеш да си дадеш грижите и уважението, които се опитваш да дадеш на другите. И означава, че много упорито се опитваш да избягаш от себе си. Ако демонстрираш липса на лично достойнство няма как да те харесват наистина. Похвална е силата на любовта на автора, но девойката също има право на мнение и изглежда е решила да е с друг. И ние не влизаме в отношения с някой, както си мислим, защото той/тя е готин/а, с големи очи, гърди или др. атрибути, а защото имаме да се учим на разни неща. Като всичко се върти около това първо да заобичаме себе си. И само силната болка може да ни накара да започнем този процес. В противен случай ще се изгубим в другия човек, а изгубени със сигурност няма да сме полезни и приятни на никого.

Soul

20.   Наистина времето лекува! Просто прекъсни контакт с нея, защото, повярвай ми, взаимно ще се измъчвате, ако продължавате по този начин. Просто гледай да не я чуваш, виждаш и т. н. И ще го преодолееш. От гледна точка на настоящето ти се струва много трудно, дори невъзможно... но не е така. Просто поддържай се зает с други мисли, спортувай, започни нещо ново, възобнови старите си приятелства, започни нови. Недей да се уединяваш и да мислиш за нея, само ще се измъчваш. Времето лекува... може би наистина всяка болка не е случайна, все на нещо ще те научи, най-малкото по-силен ще те направи.
Но за нищо на света недей да мислиш за самоубийства и такива глупости. Не проявявай слабохарактерност! С воля ще стигнеш много по-далеч, отколкото без нея.
Успех и горе главата! :)

21.   Нямах нерви да изчета всичко, но не ми беше трудно да се досетя че това твоето не е любов, а зависимост. Ти се влачиш след нея и угаждаш на всяка нейна прищявка, без да се замисляш за себе си. Винаги поставяй на първо място себе си, а не другите. Раздавай се, само ако виждаш че си заслужава и ако другия прави същото за теб с желание. Дано скоро да осъзнаеш, че действаш грешно... и с това си държание ще имаш проблем с всяка жена в живота си. Всяка следваща ще вижда, че те притежава изцяло и след време ще се възползва от това и ще е недоволна, защото изискванията й ще се увеличават. Успех все пак!

Doriana

22.   Номер 19 - Soul, Много много хубав коментар! Напълно те подкрепям!

Муцито.

23.   В подобна ситуация изпаднах и аз братле. На твоите години съм. При теб е много по-сериозно, но си приличат историите ни до някаква степен и затова мисля че те разбирам как се чувстваш. Истината е че след като са се случили тези неща, с тези момичета просто няма как да имаме бъдеще вече. Толкова си се принизил заради нея, че вече те смята за едно нищо и знае че само да си мръдне пръста и може да те има пак. Боли много, не виждаш смисъл в живота без нея, но едиствения правилен избор в тоя случай е да я оставиш. Може би след години да се срещнете пак, но сега вече на тоя етап, няма как да се върнете нещата така какво са били в началото на връзката ви. И ти го казва това човек, който също се бори и още не може да забрави и още не спирам да търся контакт с нея. Просто с времето малко по-малко чувствато отшумяват. Въпреки че на мен ми е ясно че няма да спра да я обичам през целия си живот. Едва ли съм ти помогнал, но поне и аз споделих някои работи...

24.   АВТОРА: Със сигурност съм страшно зависим от нея, но сърцето ми не ме лъже. Обичам я много силно, не знам защо е така, тя не заслужава такава обич, но искам да я обичам още дълго време и да сме заедно. Спрях контакт с нея за 2-3 дена, но работим заедно и няма как да не я видя... е, видях я и направо се разтопих, сърцето ми заблъска силно и забравих всичко, което ми е причинила и продължава да ми причинява (а тя ми причини много лоши неща) и просто изпитах желание да отида при нея, да я смачкам със силна прегръдка и да я запаля с целувки. Говорихме си доста, и аз и липсвам, обича ме, но не иска да сме заедно и толкова. Ще се променя коренно заради нея, космонавт ще стана, луната да и подаря... тя не и не и не... Разберете ме, аз не съм добре, полудях с нея, а сега полудявам за нея. Ама грам не заслужава от чувствата ми, но не ми пука. Отдавам и се, ако ще и душата ми да иска да вземе. Няма по - велико нещо за мен от това да обичам силно някой, който е до мен и ще се боря до самия край за да не спра да изпитвам тази обич. Харесва ми това да се боря за нещо и да не се предавам, колкото и невъзможно да е то.
Ще дам един пример:
Въпростното момиче е точно като цигарите за мен. Те ми вредят страшно много на здравето физически, измарям се бързо, задушавам се, кашлям... - тя също ми вреди страшно много на здравето психически, боли ме сърцето, не мога да мисля, неадекватен съм...
Като ги пуша с кафето, след яденето, докато пия алкохол изпитвам страхотно удоволствие - като съм с нея на вънка, вкъщи, в леглото също изпитвам огромно удоволствие...
Искам да ги спра и милиони пъти съм опитвал, но не мога - и с нея съм искал да спра да се занимавам и милиони пъти съм опитвал...

25.   Историята е публикувана преди 2 години, сигурно вече не влизаш да гледаш и коментари, но аз все пак ще напиша. Надявам се да си преживял, жената с "хубавите, големи очи", всичко е до време.

27.   Здравей, н25, според теб защо всичко е до време? Ще е добре да дадеш пример