Предадена
Здравейте,
пише Ви едно 18 годишно момиче, което има нужда да сподели с някого... та историйката ми е следната: Снощи разбрах за огромното предателство на "най-близката ми приятелка". Чувствам се смазана, не знам какво да мисля, какво да правя, просто не съм на себе си. Как може да има такива хора, пишат ти се за приятелки и в един момент, момента, в който имаш нужда от тях те ти забиват нож в гърба. От няколко месеца насам излизам с едно момче, всичко си вървеше нормално, аз доста хлътнах по него, чувствата ми все повече се усилваха... и тази моя "най близка приятелка" знаеше всичко, нормално е да си споделяме всичко с нея... и преди няколко дни разбирам, че момчето, с което излизах усетило, че нещата можели да станат сериозни, можел да задълбочи чувствата си към, а не искал и решил да се отдръпне от мен (от тогава не ми е писал, не ме е търсил.. нищо) Вчера научавам от странични хора, че същото това момче, с което бях на път да започна връзка се вижда от ден-два с "най-добрата ми приятелка" (като под виждане става въпрос само за секс срещи) Не повярвах на нищо от казаното ми, докато не го попитах него самия.... Кажете ми моля Ви какво да правя с това лицемерно момиче, което се прави, че нищо не става (да уточня, че още не съм и казала, че знам просто, защото не знам как да се държа към нея, след като знаейки за чувствата ми към него веднага е легнала с него) И явно неговото отдръпване е било просто причина, за да почне да спи с "най-близката" ми приятелка...

Коментари

1.   Разбрала си по доста болезнен начин, че въпросното момиче не ти е никаква приятелка, а момчето е просто поредния мухльо, какъвто не заслужаваш. Ще ти е болно известно време, но от това ще станеш по-прозорлива и няма да се предоверяваш, което в дългосрочен план ще ти е полезно. Все пак радвай се, че не си по-възрастна, женена за този човек и с дете. Можеше да е много по-зле и по-сложно, нали? Ти си млада, свиркай си и ги отрежи тези паразити от живота си :)

2.   Отрежи я на секундата. Не ти трябват използвачки като нея. И не го взимай толкова навътре, колкото по-рано си разбрала каква "приятелка" ти е, толкова по-добре за теб. В днешно време приятели няма мила, момичетата са твърде завистливи, а ти може би си по-хубава от нея и за това е решила да си пробва първа късмета с въпросното момче, но май няма да й се получи номера ;)

3.   Оххх минала съм по този път и то горе долу на твоята възраст. Само, че бях в чужбина, първа година студентка и заминах с най-добрата си приятелка, която на всичкото отгоре беше и от моят клас... Та, в чужбината се запознах с едно момче, станхме приятели, после аз се вклюбих. Ама само за него мислех, от сутрин до вечер надувах главата на приятелка ти за него. Мина се време, с него излезнахме и дори имах връзка с него. Тя, приятелка ми спеше понякога вкъщи, защото живееше далече, и за да не си тръгва късно... Та аз съм деляла с нея едно легло... Един ден той спря да ми се обажда. Последва търсене от моя страна, въпроси, неразбиране... Каза ми, че искал да се позаблява... После разбрах и от " приятели ", че Тя най-добрата ми приятелка е спала с него и щях да падна. Всичко свърши разбира се с нея и с него. Но него попитах дали е истина, и той потвърди. Не съм и искала обяснение, просо погледът ми беше достатъчен. Казах и че е писуар, и че я мразя с цялото си същество. Исках и да я унищожа, но нямаше смисъл. Просто си тръгнах и никога до сега не я погледнах. Живеем в един град, в чужбина, засичали сме се по партита, но аз живея все едно тя не съществува. Така, че знам мноо добре какво ти изпитваш... Предателството е огромно. Вдигни глава, ще страдаш извесно време, но ще продължиш и от тук нататък ще преценяваш всяка една жена в твоето обкръжение.... Но ти трябва време, време, за да се научиш...

4.   Първо- не вярвай на слухове. Ако знаеш истината от първо лице добре, приеми я спокойно. Имам такова преживяване отпреди около 4 години. Но аз съм съвсем друг човек с друго мислене и не мога да ти кажа какво да направиш ти... само ще кажа как постъпих аз. Простих на въпросното момиче и прецених, че тя ми е по- ценна от мъжа, който тогава харесвах. Прецених, че не си струва да си съсипваме отношенията заради него. Така или иначе и тя беше губеща, защото нещата между тях не се развиха по никакъв начин. Прощавам лесно и не приемам нещата много навътре, за да не ме боли после и засега съумявам да се справям много лесно с пораженията. Всеки човек има лоши моменти, но важното е как приема нещата. А ти постъпи така, както чувстваш че ще е най- добре за теб.

Doriana

5.   Напълно съм съгласна с 1 и 2... поне от тук нататук винаги ще го имаш на предвид... горе главата, и това ще отмине

6.   Нали си чувала "Пази се от приятелки" гордо напред главата и това е, загилата е само тя

7.   Мило момиче, думата Приятел е голяма дума, независимо дали става въпрос за приятелство между две жени или двама мъже, или мъж и жена, или съпрузи ако щеш. Тази дума когато е изпълнена със съдържание трябва да се пише дори с главна буква според мен. Прави си изводите и не съжалявай! Нищо друго не прави, защото каквото и да направиш - файда никаква. Просто си подбирай добре хората които наричаш с тази дума и това е. Живота е пълен с разочарования, но е и красив!
Дядо Манол

8.   Какво стана, успя ли да преминеш през всичко това или още ти е много тежко? Горе главата

9.   Ужас, надявам се, че вече всичко е отминало

10.   Ех... докато чета тези неща... аз не че искам да те засягам, ама защо мислиш, че е било нарочно? Искам да кажа, откъде знаеш, че момичето иска да ти направи гадно? Може тя също даго е харесвала и да не е искала да те натъжи и за това да не ти е казвала. Освен това, момчето ако не иска да бъде с теб, защо насила да караш човека? Впрочем, аз съм само на 12 и много не се интересувам от такива неща като секс, връзки, гаджета... нали разбираш... иначе, си права, някои хора са такива, но по-добре поговори с тях. Пък вече, ти си знаеш ;D