Човекът бил "полигамно животно"!?
Обръщам се към всички оправдатели на изневярата, "обяснявайки" я, видите ли, че това било в "природата" на човека, защото той бил " полигамно животно"!?

Я ми кажете (полигамните) животните КОЛКО ЧЕСТО правят секс?? Не знаете ли? Ами да ви кажа-ВЕДНЪЖ В ГОДИНАТА! Когато им е размножителния период! САМО!

Тааааа, като искате да сте като животните, полигамните нали, (навити ли сте да) правите ли секс само веднъж в годината!?? И последствията
да са ВИНАГИ раждане на малки, които в останалото време на годината се хранят, пазят от врагове и т. н. т? И това НОН-СТОП цял живот, абсолютно периодично понеже те води размножителния инстинкт и инстинките са ти водещото в живота!? М?

НЕ, НАЛИ!!! Еми значи, НЕ СТЕ ЖИВОТНИ! Щом не сте- идиотският ви "аргумент" НЕ СТРУВА!!!

Коментари

1.   А това каза ли го на човека, който ти изневери и си оправда изневярата с природата си? Защото ние, четящите тук, нямаме необходимост от толкова много удивителни, въпросителни и главни букви. Иначе съм съгласна с разсъжденията ти по въпроса. Човекът се различава от животинките по това, че освен първа има и още една сигнална система. Някои си карат само на първа, разбира се...

2.   Много го мислиш, явно си още млад. Всеки човек се бори за нещо. Някои ще ти кажат че сме полигамни, други ще ти кажат че хората са глупави, трети ще ти кажат, че сектите са хубаво нещо и още бог знае колко такива.
Важното е само едно, а именно да контактуваш само с хора, които са близки до твоя мироглед. Не можеш да промениш всички, за това са излишни всякакви полемики относно тези теми. Подбирай хората около теб и ще видиш че няма смисъл изобщо да удряш толкова препинателни знаци :)

3.   Всеки си има право на мнение, явно това е твойто - браво!
Но моля те, не слагай всички хора под един знаменател! И няма нужда както казва номер 1 - да пишеш с толкова удивителни и главни букви, и иначе разбираме!
Колкото до полигамията, хората търсят разнообразие винаги и по всяко време. Замисли се.

4.   Тази история я има като коментар в темата "Нормална ли е изневярата". Нямаше нужда да се пуска като отделна тема. Отговарям тук както отговорих там:

Как точно определяш според честотата на половите контакти. Тогава може ли да определим един мъж за полигамен или моногамен, ако не е правил секс 12 месеца? А после като започне често да прави? Още което каза, че животните правили секс веднъж в годината не е съвсем така. Делфините правят секс за удоволствие също както и хората.

Цитирам:

"Според етолозите (учени, занимаващи се с поведението на животните) само 1-2% от всички животински видове са моногамни. Ако погледнем най-близките си роднини – човекоподобните маймуни, – ще видим, че от тях нито един вид не е строго моногамен.
Биолозите отдавна са наясно с факта, че моногамията е много рядко срещана сред бозайниците, към които се числи и човекът. "

"Антропологът Джордж Мърдок изследва 849 човешки общности и 83% от тях практикуват полигамия от вида, за който става дума – мъжът има повече от една жена. Само при 16% от обществата се приема моногамията. Дори във формално моногамните групи има значителни случаи на скрити толерирани изневери. "

Забравих да подсетя, че се учи по Биология, човек спада към Животинското царство и е животно. Човекоподобните са семейство от разред Примати, към което принадлежи и човекът.
Ако не сме животни остава да се причислим към растенията :).

K-Man

5.   Ох и аз ще отговоря както отговорих и там. Най-напред си изяснете значението на думичките моногамия и полигамия.
Моногамия-еднобрачие, брак само с един партньор.
Полигамия-брачни връзки на мъж с много жени.
Така, че по законите на Р. България, всички сме моногамни.
Останалото, авторе, което искаш да кажеш е разнообразие, желание за секс с други партньори. Мисля, че има разлика между понятията, не намираш ли?
К-Ман, не мисля, че съм маймуна, по скоро се оприличавам на друго животно.
Маги

6.   Маги, правилно мислиш, аз също те оприличавам на друго.

K-Man

7.   НЕ ЧОВЕКЪТ, А МЪЖЪТ :)

8.   7, грешиш, не е само мъжът.

9.   Номер 1, умникоооо, никой не ми е изневерявал! Както друг написа, подбирам си средата!!! Представи си, че не е лично, а просто реагира към тъпия довод на някои хора като Кман, който сега се хвана за делфините. Но И делфините раждат периодично! Кман, хайде кажи ми, какъв ти е шанса да си намериш жена, която да иска да ти ражда ВСЯКА ГОДИНА!!!? Нулев. Така, че не се оправдай с делфини или маймуни или живей 100% според сравненията си!

10.   Искам да попитам относно полигамността на животните. След като един мъжкар оплоди женската, има ли ангажимент към нея? Или следващата година просто преминава към следващата женска, без да се интересува от майката на предишното си поколение? Защото може да се прави паралел с човешките отношения само ако живее с първата и заедно се грижат един за друг и за поколението си. В противен случай в човешкия свят аналог е плейбоят, който чука и преминава към следващата, не семейният мъж, който оправдава забежките си с "полигамността на животните", към които се числи.

11.   10, много правилно питаш! Аз и затова пуснах тази тема. Тъпо е да се оправдаваш с нещо, след като не се държиш като това, с което се оправдавашпо никакъв друг показател...

Не съм изказвала оценки кое е правилно и кое- не. Нито пък съм страдалалично от изневяра, държа да подчертая. Аз не съм на такова примитивно ниво (като например полигамните "животни"), за да се вълнувам от неща САМО лично случили се на мен!!!

Но твърдя, че такова оправдание е повече от тъпо! Който иска да се "оправдава"да намери нещо по-добро!

12.   10, зависи от животните. Птиците например образуват дълготрайни връзки, докато отглеждат малките. При кучетата обаче, както знаем, не е така. При шимпанзетата няма, но при друг примат близък до хората - боноботата има също нещо като връзка. Там женската прикрива кога е в овулация, за да държи мъжкия непрекъснато близко до себе си.

А по темата, мисля, че човек е полигамно животно, но има и разум. По-точно човекът практикува т. нар. серийна моногамия - в даден период от живота си да е ексклузивно с един партньор. В зависимост колко е примативен човек разумът му може да е по-проявен или не толкова проявен.