Ревнувам от приятелка
От известно време знам, че гаджето ми си е падало по една моя приятелка, преди да се съберем с него. Тя не знае за това, а той няма нищо към нея, но аз ревнувам. Понякога когато излизаме компания и той е с мен изпитвам лека ревност, но не много и не показвам никакъв признак, но когато те излизат а мен ме няма при тях, просто почват да ми минават всякакви мисли, даже ми се доплаква от толкова ревност. В началото като разбрах не ревнувах, а сега просто не знам какво ми става.... Не съм казвала на приятеля си, че го ревнувам чак толкова много и то от приятелка.

Коментари

1.   Чакай малко. Как така знаеш, че приятеля ти си пада по твоята приятелка и то преди да се съберете, а после казваш, че той няма нищо към нея? Има ли или ти си мислиш така? Защото има разлика между двете. Ако ти си тръгнала с него при положение, че ЗНАЕШ, той ти е казал, че си пада по нея - ти си си виновна, че така си се унизила. Той просто те е използвал за да се добере до нея, може би. Но ако ти си мислиш, че той си пада по нея, кажи какво те е провокирало?

2.   Ами с него се не се познавахме много добре когато той е харесвал моята приятелка. Когато разбрах за това ми каза, че няма нищо към нея, искал да е с нея, но това е било преди да ме срещне и да се заинтригува от мен, сега иска мен и аз му вярвам, защото го показва и изобщо не изглежда да си пада по нея. Просто от известно време ми минава мисълта, че я е искал и когато аз не мога да излезна с тях ии почвам да усещам ревност вътре в мен. Не ми е давал повод за ревност, не знам какво ми става..

3.   Здравей, пише ти авторката на темата "Предадена"... само ще те посъветвам да вземеш някакви мерки и да поговориш с един от двамата, преди да са се развили нещата по начин по който може би няма да ти хареса... погледни темата ми и ще видиш какво имам предвид, за да ти го кажа :)

4.   Има ли признаци, по които разбираш че гаджето ти си пада по нея или ревността ти е безпочвена? Важно е да си отговориш на този въпрос, защото ако долавяш нещо между тях, има за какво да се притесняваш. Може да има нещо неизживяно между тях и копнежът да си е останал, а може и всичко да си е само в твоята глава.

Doriana

5.   Да, едно е да си е падал по нея и друго е да е имал нещо с нея ;))) Много е кофти да допускаш такива чувства да те изчждат. Ревността е голямо нещо, но тя показва, че си слаба и че нямаш доверие в приятел си. Нито в приятелката си.
Опитай се всеки път когато те излезнат без теб, да прогонваш мислите за това, че те могат да правят нещоо или че ще направят нещо.
Колкото по освободена си и колкото повече си усмихната и ведра, толковаповече шансовете нещо такова да се случи са малки. И помни, че ако щеш да ги заключиш ( е преувеличавам разбира се ), ако един човек е решил да ти изневери, не можеш да го спреш. Така, че си карай весело и не го мисли толкова...
От опит го казвам ;)))

6.   Благодаря за съветите, ще се опидам да си ревнувам в рамките на нормалното. И да не го показвам, за да не стане някакъв спор без причина.. А вече, ако се съмнявам прекалено много ще предприема някакви мерки, ако ми даде повод за ревност и съмнения.

7.   Не бъди дребнава, но и не допускай да са много близо един до друг! Забелязвай как се държи той, когато излизате с нея, ако се променя и те игнорира по някакъв начин, говори с него. Дано да съм ти помогнала. :):):)