Родителите ми не ми позволяват да се виждаме
Здравейте!
От доста време се каня да споделя историята си тук и най-после се реших. Надявам се някой да ми помогне.

Преди три години се запознах с едно момче от друг град. В началото на миналата година съвсем неочаквано той ми се обади и разбрах, че е в казармата, в моят град. Помоли ме да му ида на свиждане и аз реших да отида един път (после започнах да ходя винаги,когато можех). От там се започна нещо като връзка, която, както си мислех, приключи, щом той си замина. Не мислех, че ще ме потърси отново след това, но към края на декември ми се обади и поиска да се видим. Срещнахме се и той започна да ми говори, че това между нас не трябвало да свършва и искал отново да сме заедно. Събрахме се отново.

От тогава се виждахме толкова често,колкото ни позволяваше разстоянието. Обаче се появи още една пречка за която не бях мислила - родителите ми не ми позволяват да ходя при него и се налагаше да се крия и да ги лъжа (от което наистина ме е срам). Опитвах се да говоря с тях, но за това не може и да става дума. Била съм още малка (на 18 години съм), не съм осъзнавала последиците от всичко това, не е морално и така нататък. Моят приятел много се дразнеше от това, повтаряше ми, че сама трябва да определям живота си и аз напълно го разбирам, но какво мога да направя. Майка ми е много горд човек, имам чувството, че ако продължа да настоявам ще се изпокараме за цял живот. Моето момче ми говореше, че много ме обича и не иска да ме загуби, но иска приятелката му да е до него или поне да можем по-често да се виждаме. И така преди седмица и половина се разделихме и единствената причина са родителите ми.

Аз мислех, че ще може след като се преместя да уча на друго място ще имаме възможност да сме повече заедно, а той не можа да изчака още малко. Сега се чуваме от време на време и той ми намеква, че имаме шанс, но трябва да се освободя от родителския контрол. Но как да го направя, като все още завися от тях? А пък и мислех, че като толкова много ме обича може да изчака.

Какво да правя? Обичам го ужасно много и искам да съм с него, но сега не става. Да изчакам ли и когато поема контрол над живота си (което мисля,че ще стане скоро) да го потърся?

Коментари

1.   ЗДРАВЕЙ, АКО ТОВА МОМ`Е ТЕ ОБИЧА ИСТИНСКИ ТО ЩЕ НАПРАВИ ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО ДА СЕ СЪОБРАЗИ С ТЕБ. НЕ СЕ КАРАЙ С РОДИТЕЛИТЕ СИ А СЕ ПОМАЧИ ДА ТЕ РАЗБЕРАТ. АЗ САМ СИГУРНА, ЧЕ ТЕ ЩЕ ГО НАПРАВЯТ, ЗАЩОТО И АЗ СЪМ МАЙКА И БИХ ГО НАПРАВИЛА ЗА ЩАСТИЕТО НА ДЪЩЕРЯ СИ
ИМАЙ ВЯРА И ТЪРПЕНИЕ
УСПЕХ

2.   УАУ!!! 3 години са доста! Явно това момче е влюбено до уши в теб. Мила, моят съвет е ако много те обича да се помъчи да уважи твоето мнение и на родителите ти. Споко :) Всичко ще се оправи стига и двамата да имате малко търпение .Родителите ти също трябва да се съобразяват с мнението ти, но понякога просто не искат да те слушат! И мен това понякога ме изнервя много! Надявам се моят коментар да ти е помогнал.

3.   Здравеи! То че разказваш моита история аз съм в същото положение ОБИЧАИТЕ СЕ и направи всичко вазможно за да бъдеш с него УСПЕХ!!!!

4.   И аз имам подобен проблем. Родителите ми са от тези едновремешни (от соц. време) бедняци, които са с висше образование и се имат за голямото добрутро. Поради това майка ми мисли че приятелят ми (който е прекрасно момче и с когото се обичаме много, но има само средно образование) е неподходящ за мен.

А баща ми ако научи че ходя с него,ще откачи. Общо взето родителите ми са доста закостенели и морално-остарели, та с тях нищо не може да се споделя. Аз съм вече на 23, работя и се издържам, а още се опитват да ме командерят. Така, че, мило момиче, не слушай твоите роднини, а смело напред към любовта!!!! И не си мисли, че като станеш по-голяма, ще бъдеш по-независима от вашите. Ако сега не им вземеш страха, ще те смачкат!

5.   Към номер 4 - родителите са живели повече от нас и знаят някои неща повече, затова ги е и страх много :-) Но едва ли целта им е да ни смачкат не мислиш ли?