Човешката природа
Здравейте!

Аз съм едно доста объркано момче. На 23 съм, родом съм от В., съчетавам следването с работата. Имам страхотна приятелка, която се държи с мен по уникален начин. Никога не съм усетил да ми липсва нещо. И тук идва големият проблем - сърцето ми не й принадлежи. То е на друга, с която драмите и скандалите бяха нещо съвсем нормално, а милите думи почти ги нямаше. Но тя е част от мен. Разиграва ме, играе си с мен и чувствата ми, залъгва ме, прави си каквото си иска, но аз съм луд по нея. Новата ми приятелка беше с цел уж да забравя това момиче, но не стана. Макар че сега имам всичко, сърцето ми ме тегли да се върна обратно. Знам, че това не е любов, а наранена гордост или самочувствие, но ако мога да се върна при предишната си приятелка, ще го направя. Тя също има чувства към мен все още, но като знам, че драмите ще продължат - струва ли си? Защо човек винаги ходи там, където му се качват на главата и го мачкат, а не при тези, които ще скочат в огъня за него.

Скапаната човешка природа...

Моля за съвети, какво да правя?

Коментари

1.   Абсолютна глупост! Не се връщай назад, ако не искаш да преживееш униженията и капризите отново. Ако не се научиш да цениш новата си приятелка, тя така или иначе ще те зареже и накрая ще съжаляваш. Имаш човек, който те обича до себе си, не проваляй всичко заради някаква луда, с която няма да изкараш и 6 м.
Като загубиш сегашната си приятелка пък ще ревеш за нея по форумите и пак няма да си щастлив.

2.   Аз ще ти дам съвет различен от този на Номер 1. Върни се при онази, опари се пак, нека да ти вгорчи живота и така... Така докато ти дойде умът. Само така ще научиш, че каквото хвърчи не се яде.

Ел:)

3.   А защо винаги гледаме какво ни липсва, а не какво имаме? Минало е, няма я, край на драмата! Каквото е било е било, хората можем да обичаме милион пъти, но никоя любов не прилича на миналата. Явно с бившата ти сте имали типа бурна любов, карате се, обиждате се, но страстта помежду ви е толкова силна, че всичко се забравя за секунди, това е динамика. Истината е, че това което ни привлича истински е просто самата химия, темперамента на даден човек, как може да ни подкоси краката с една усмивка и само с поглед можем да се загубим в очите му. Ако не изпитваш нищо към настоящата я остави на мира, момичето заслужава човек, който също би скочил в огъня за нея, С нея. Просто изпитвате различни неща, търсите и копнеете за различен живот с други типажи хора, това е всичко.

Противоположностите се привличат, но никой не ни е казвал, че привличането може да бъде хиляди пъти по-силно от всичко друго.
И.

4.   Хаха, явно не само жените сме мазохистки и обичаме да ни мачкат, но и мъжете. Според мен ти изпитваш фрустрация към бившата ти, не любов! Просто мисълта, че не си я имал не ти дава мира, ама това ще отмине. Казвам ти го като човек, който е минал през това. Искаш или не искаш - ще я забравиш рано или късно.

5.   Аз не мога да се съглася с предните коментари, извинявам се за което. Остави философските локуми и се погрижи за себе си. Първо любовта не се пречели, нея или я има или не, както са казвали старите хора : До полет не се долита!
От тук натам имаш много избора, които можеш да направиш. Според мен най-честно би било д оставиш това добро момиче да намери човек, който да я обича такава каквато е. Иначе ще нараниш и нея и всички около вас. Сега всичко ще е наред, но ако не я обичаш, колкото и да оценяваш че е добра, все нещо ще те дразни и шанса да и изневериш или да я унижиш е много голям. За това ако държиш на нея, кажи и всичко, няма да е лесно, но ще е за нейно добро.
След това вече да ти е като обица на ухото, да не се обвързваш за хора, само за да не си сам. Това е често повтаряща се грешка, която не завършва добре повярвай ми.
Не мисли само за себе си, а и за това добро момиче.

6.   абсолютно същата история и при мен. Оная даже ми изневери, аз естествено я зарязах, не можах да я забравя обаче.

Сега имам човек, на който вярвам и който ми вярва, много по-стойностен, но я няма оная тръпка (любов има, предполагам на друго ниво). Вече мина доста време, а предишната ми приятелка след като минаха години от драмата ни, ми призна че не можела без мен. Сега всеки е по пътя си, но не бих се върнал. Това се нарича израстване/порастване - както искаш.

Има време за драми, но когато порастем трябва да захвърлим тези детски глупости на страна :)

7.   Така, както си написал изглежда, че май не си мн способен да обикнеш този, който е проявил към теб истински чувства. Мисля, че подсъзнателно искаш някак да "завоюваш" вниманието и обичта на бившата ти, може би и донякъде вярваш, че можеш да я промениш към по-добро. Ама илюзиите са голяма работа. Както казва номер 3, май вълнението те блазни да се върнеш при нея. Струва ми се, че приемаш момичето до себе си в момента, обикнало те какъвто си за даденост. А можеш ли да си представиш огорчението, което тя ще изпита когато рано или късно осъзнае отношението ти? Трябва да си наложиш воля, все пак си голям вече, според мен ако избереш бившата ще загубиш всичко, но така де, мн хора проумяват грешката си чак когато реално си заблъскат главата в стената.

Момиче на 16г.

8.   Приказката "мачкай, за да те уважават" май излиза вярна... за съжаление. Никой вече не харесва скромните хора, тези които биха направили всичко за теб. Всеки гледа недостижимото, предизвикателното. Явно бившата ти е била умствено предизвикателство за теб, а настоящата е някоя кротушка, която с нищо не може да те развълнува. Да, такива сме хората... мазохисти. И винаги оценяваме хората и обстоятелствата, но когато вече е станало късно. Все пак направи това, което ти подсказва сърцето, защото недовършените неща са най- ограбващи душата!

Doriana

9.   .... чак''скапана''.... по-скоро сбъркана човешка природа.... всички минаваме и по тоя път... иначе как ще се учим за да сгрешим.... отново... ЗАРА

10.   Това съвсем не е човешката природа, а придобит рефлекс от най-ранните години.
Ти си си въобразил на подсъзнателно ниво, че караница и страдание значи близост, защото когато си бил дете са ти се карали само най-близките хора от обкръжението. Тези, които са били загрижени за теб.
Това е причината 90% от тормозените хора да ги влече към техния мъчител. Така сякаш нещата отново си идват на мястото - "... ще ме изтормози и утеши = не е безразличен/а към мен"

11.   И какво като новата му приятелка се държи супер с него. Ми той не я обича бе хора, казва си го. Сърцето не избира кого да обича, каквото и да казва разума. Моята баба ми е казвала, че при човек когото не обичаш нямаш място. Авторе решенията си взимаш ти, но насила хубост не става.
Ж39

12.   Според мен в новата ти връзка просто липсва страстта, емоцията която ти подсъзнателно търсиш. И въпреки това не те съветвам да изпуснеш питомното и да се върнеш при дивото. Защото неминуемо след време ще съжаляваш. Другия вареант е да се върнеш, да гориш в буен огън, но и добре да се изпариш.. може би.. кой знае... :) Направи така както ти диктуват инстинктите и сърцето. Но аз от по зрелия си опит на твое място щях да загърбя миналото. Успех!

13.   Зарежи ги тези глупости, пич! Искал да се върне обратно! Кой се връща обратно в детската градина?