Възможно ли е влюбването в процеса на връзката?
Мъж на 29 съм, живея в голям град.
От близо година се получава така, че ме привличат жени с които зная че нямам шанс за нищо сериозно/обвързани примерно/или просто не се получава. От друга страна имам охажорки, които обаче не ме привличат, а най странното е, че обективно са хубави и интелигентни девойки с бъдеще.
Не знам защо така се получава, ако някой каже че съм с мн. големи очаквания-не е така, не харесвам намазани кифли или еднодневки, нямам определен тип идеална жена, най- привлекателното в една жена за мен е интелекта.
Винаги съм си падал по трудните и дори невъзможни неща, най-вероятно това ми е проблема:)
Та въпроса ми е дали човек би могъл да се влюби в последствие, след като започне сериозна връзка.
Този въпрос все повече ме мъчи, понеже биологичния ми часовник вече е на вълна създаване на семейство и поколение.
Да пробвам ли да бъда в сериозна връзка с човек който не ме привлича, или това е обречен провал?

Коментари

1.   Виж, погледни се в огледалото, в портмонето и в библиотеката ти у дома - какво можеш ти да предложиш на една жена. И аз мога да искам да карам Фарари, но да мога да си позволя само Опел.
И все пак, търси жена, с която ще си подхождате и ще желаеш. Няма начин да се влюбиш в някого в процеса на връзката, но можеш да се научиш да го уважаваш, цениш и обичаш. Това стига ли ти?
За мен е по-добре човек да е сам, отколкото нещастно обвързан

2.   Е как така ще имаш връзка с жена, която даже не ти е симпатична? Един вид безразлична ти е. Хората създават връзки, защото се обичат. С течение на времето може любовта да си отиде или да стане по-силна, но не и да очакваш, че с времето ще заобичаш някого, който не ти е на сърце.

3.   При мен се случи така. Омъжих се на 21г за първата ми любов - голямата, ученическа. Аз също бях неговата първа. Роди ни се дъщеря. Всичко беше ОК до седмата година. След това, прибирайки се от нощна смяна /освободиха ни по-рано/, го заварих в спалнята с друга. Още на другия ден си заминах от там с детето. След една година се омъжих за човек, когото не обичах, но ме привлече с отношението си към детето. С него сме заедно от 14 години, имаме общо дете. Сега не мога да си представя живота без този мъж, към когото чувствата ми постепенно преминаваха в любов.

4.   Според мен процеса на влюбване се случва именно във връзката. Първоначално трябва да има привличане, химия... Тези неща не стават по учебник. Аз също винаги съм гледала интелекта в един мъж. Всичките ми предишни връзки са били с ерудирани и интересни момчета, макар и чисто физически не чак толкова красиви. Сегашния ми приятел не е образован, обича да си простее, интелект никакъв. Но като се запознахме бях много силно привлечена от него. Той от мен също. Влюбихме се и се заобичахме много силно. Но това стана постепенно, може би няколко месеца след като бяхме започнали да се виждаме. Той покрай мен се старае да навакса загубеното време и знания, а аз пък се научих да не си чертая идеал за мъж, защото идеални хора няма. Има само подходящи...

5.   Да се появят чувства едва ли!
Но когато свикнеш с присъствието на един човек винаги ти липсва. Така че според мен може да се появи само една привързаност.

6.   Жена на 21 съм и искам да споделя, че започнах да излизам с настоящия ми приятел само, за да дразня бившия. Но с времето се влюбих в него и сега го обичам повече от всичко на света!!

7.   Абсолютно е възможно и в много от случаите точно така става - поне при единият партньор. Само че нямаш гаранция, че точно така ще се развият събитията. Ами ако срещнеш после друга и нараниш човека до себе си? Изборът е твой.