Успях, но съм все така самотен!
На 25 години, инженер, работещ с желание и добър в работата си! Последните 5 години минаха като секунди, а аз не успях да оценя сладките моменти, които имах и възможността да променя всичко. Липса на самочувстие и затластялост следваха моят живот до 22рата ми годишнина, бях стигнал до 150кг, без желание за живот, застоялост и всичко опираше в храната!
Един ден си казах - Мамка му, това ли искам от живота си! Направих и все още правя всичко по силите си, сега 3 години по-късно свалих 35кг, успях в професията си, в страхотна фирма и с добър доход!
Направих почти невъзможното като на 23год успях да си купя собствена апартаментче без да тегля кредити и бях адски щастлив, но за кратко...

защото приятели, всичко опира до социалният фактор, НИЕ сме създания родени да обичат и бъдат обичани, но за мен това чувство бе непознато и до ден днешен. Постинах много- съвсем сам, но съм готов да го зарежа. Знаете ли колко огромна е болката, когато в края на работният ден се прибираш вкъщи и там Нищо, отваряш вратата и тишина, една болезнена тишина която те убива, всеки ден всеки час. Всеки ден виждаш, човешката любов навсякъде около теб, но не и към теб! Не искам секс играчка, не искам жена кукла барби, искам просто едно: Обичам те, което да чувам в края на вечерта! Думи, които ти давам огромна сила, да преодолееш бича на живота! Толкова много ли искам
Съжалявам, че изпаднах в подобна проза, но къде сгреших- отслабнах, успях в живота, реализирах се... а се чувствам по-ужасно от всякога. Но въпреки всичко, нямам самочувствие да направя нещо, защото все още виждам онзи дебелак от преди години, недостоен за нищо!

Дай ми съвет приятели!

Коментари

1.   Първо - по-малко работа, повече социален живот. Търси си хора, с които можеш да излизаш поне веднъж седмично. Отделно си намери фитнес-клуб, хобита някакви. Можеш да търсиш и в интернет. Пълно е със самотни жени, но мъжете често правят грешката да се целят в най-хубавите 20%. Виж се сам в огледалото и търси жена, която е с твоята атрактивност горе-долу.
Най-хубавите няма да те огреят, ако не са те огрели до сега.
Търси жена със сходни итнереси, забавна, която ще те харесва такъв, какъвто си.
Често съм съжалявала мъже като теб, но после се почват тиради от типа на „ами да е блондинка (брюнетка), да е слабичка, с хубаво дупе, цици, да е с таков и онакова образование, да се облича така и онака, ама моля - да не е от провинцията“ и накрая си казвам - е, сами са си виновни.

Обърни внимание на момичетата, които иначе не се забелязват на пръв поглед, които също са самотни като теб. Мисля дори, че мрежата е добро начало.

2.   Мда, познато ми е това чувство. И аз отчаяно имам нужда от него но уви животът и съдбата ми са такива, че не го търся. Чакам то да ме намери а годините си минават. Най-хубавите ми години минаха неусетно без да стане всъщност нищо хубаво. Аз съм на 21 - не много по-малка от теб. Ти вече си мъж, а аз не знам каква съм. Момиче ли, жена ли или просто нищо. Студентка съм, но животът ми не е купон а самота. Може да се каже, че и приятели не ми останаха / за което нямам вина в случая / и едва ли има смисъл да разказвам повече за себе си, на кой ли му пука за мен. Та мисълта ми беше - не си сам в нещастието си ако това ти помага... на мен лично не.

3.   Горкият. :( Такъв интелигентен и свестен мъж, и то успял вече в живота, с перспектива и сигурност, а е сам... Ами да, парадокс е.
Първо, на 25 години още не ти е изтекло времето. :) Млад си и разбирам, че си самотен, но няма лошо да си ерген в момента.
От личен опит ще ти препоръчам да продължаваш така упорито да се грижиш за фигурата си и външния вид, хората по това съдят най-напред, колкото и да е неприятно. Но навярно си открил хубавото на спорта и здравословния живот. Така... следващата стъпка е да застъпиш социалния фактор, който сам определи като кардинален. :) Събери приятели откъдето можеш, колеги ако щеш, бивши съученици и авери от университета... Умен си, подбирай хора на твоето ниво и нагоре, за да се ползваш с позитивите на съответната класа пред жените от прима виста. :) Надали първата "завоювана" мадама ще е любовта на живота ти, но всеки придобит опит оттук нататък е много ценен и те тласка напред. ;) Успех ти желая, надявам се след време да споделиш положителна развръзка.

--- Амазонка

4.   Ти никога не си бил негоден за нищо, за да стигнеш ДОТУК. :) Забрави за дебелака, той е отстъпил място на ТЕБ, на по-добрия и самоуверения!!! ;) Знам какво говоря, защото в по-ранния пубертет и аз отслабнах с триста зора, постигнах невероятен резултат; връщайки се назад, ми се плаче, колко усилия хвърлих, а в момента пак съм single. Една идея по-красива, по-голяма също, пълнолетна... но УВЕРЕНА. ;) Не се отказвай, имай самочувствие, това привлича хората като магнит!

5.   Ми добре си направил МЕН.
Всичко е наред. Ти просто виждаш някакъв идеален свят и за теб всичко е свързано с постигането на някакви патриархални ценности, които вече ги няма.
Аз да ти кажа, колкото по малко познати имаш в днешно време, толкова по-добре. Искаш да си обграден с приятели, да има много жени покрай теб, всички да ти се радват.... айде няма нужда. Ще ти писне на първия месец, като видиш как половината са неискренни, другата половина искат да изцицат нещо от теб, да има някакъв интерес.

За това спокойно, действай си по задачите и намери 2-3 ма максимум приятели, дето ще знаеш че са точни. Но за да стане това и ти трябва да си точен към тях и да отвръщаш със същото.

6.   БРАВО!

7.   А най-много от всичко се пази да не върнеш килограмите! Идея си нямаш колко е голяма тази вероятност. От горчив опит ти казвам. А пък и ти сам си усетил, че оня дебелак продължава да си живее в главата ти. Тялото ти се е променило, но психиката не. Нито ден да не отслабва вниманието ти към този въпрос!

8.   И през твоето минах... но разбрах сследното"по добре сам, от колкото с приятели използвачи и гаджета матерялистки" вярвай ми,

9.   Както се казва няма пълно щастие. Едното е за сметка на другото. Много хора искат да са на твое място с добър доход и стандарт на живот, но те си имат любовта до себе си. Прецени какво предпочиташ, но знай че с малко пари любовта лесно може да си отиде, а с много пари ще ти се лепят само използвачки. Ти си прецени каква жена искаш до себе си

10.   хей, пич! Ти си постигнал много и то остава само едно нещо - една приятелка :)
сега около 120 кг ли си?
почни да ходиш редовно на фитнес!
иди на диетолог да ти каже как да се храниш.

Като тръгнеш на фитнес ще станешш 100-120 кг което е добре особено ако си висок. Една година на фитнес и ще станеш МАШИНА!!

Само приятелка ти трябва, както казваш като се прибираш да има кой да те чака :)

Успех! и не се предавай, нямаш си на представа колко много си упсля и си на МЕТРИ ОТ ФИНАЛА!!!!

11.   Bro! Не си сам и аз съм така, но аз не съм в България за да гугукам на някое момиченце. Тук съм сам във Франция, момичетата са по-затворени, по-плашливи Бог знае от какво... Колко ми е самотно вече 2-ра година. Имам в България 2-ма приятели (най-добри), но не ме търсят. Единият, защото учи много сериозно за да успее в живота, другият, защото е шматка. Не си сам, ние сме Легион!

12.   Ами ти си обичай, кой ти пречи? Току виж по някое време, някой/я ти върнал/а чувствата. :) Лично за мен, да си сам е по-добре, но ти си по-млад и изпитваш нужда от социално внимание. Не знам колко си висок, но ми се струва, че трябва да свалиш още килца, за да станеш атрактивен. Може би трябва да поработиш и върху характера си - малкото инженери, които познавам, ми се струват една идея по-големи темерути от средното ниво.

13.   Приятелю, спокойно. Аз в момента тъпча на едно място- нямам работа, не мога да се реализирам по специалността, просто защото нямам връзките, и любовта я няма на хоризонта. И знаеш ли какво- въпреки всичко се научих да съм щастлива. Вътре в себе си знам какво представлявам, оценявам и обичам себе си, от там нататък не ме интересува кой друг ме е оценил и кой не е успял. Всичко идва отвътре, от нас самите. Решиш ли да си щастлив- не ти трябва друг, ти не зависиш от другите че да очакваш да те правят щастлив и да ти даряват любов. Подходящият човек ще дойде при теб, но първо се научи сам да се обичаш.