Как да спася връзката си?
Здравейте, искрено се надявам да ми помогнете и да ми дадете съвет! Имам сериозна връзка официално от година и нещо, а от близо 3 години се занимавам с това момче. Той беше неконтрулируем, както и аз. Правехме си каквото си искаме, купонясвахме постоянно, и се виждахме с много хора едновременно. Никoй не можеше и да предположи, че някои от нас ще се промени, но ето че и двамата се променихме и сме сериозни. Винаги съм си имала едно наум за него, не исках да излезна като най - голямата глупачка накрая. Обичахме се страшно много. Той ми доказваше по всевъзможен начин, колко много означавам за него, колко сам специална. Караше ме да летя в небесата. Точно когато имах най - голямо доверие в него, той го срина. Беше ме излъгал, за нещо което беше изключително важно за мен. Все пак останахме заедно, но мисля че колкото и да се опитвам немога да залича тази случка и се съмнявам дори в най - малкото нещо. Сърдя се за абсолютно всичко. Откачам, когато излезне без мен по дискотеки и тем подобни. От близо месец на него му писна от моите истерии и глупости и почна да се държи отвратително с мен, всеки ден се караме, постоянно ми казва няма да сме повече заедно. После се оправаме и пак така. Исках да оправя нещата опитвах се, но все си продължаваме по същия начин. Давам всичко от себе си или поне така си мисля, за да си променя мисленето и да не правя проблеми от всяко нещо. Днес той ми каза обичам те, но неискам да съм повече с теб. Не мога да бъда с теб, че той искал да има живот и че не можело всичко да се върти около мен. Беше напълно сериозен, че не иска повече да е с мен, каза ми и куп други неща, но не ми се иска да навлизам в подробности. Аз обаче го обичам страшно много и дори и да ме наранява, не искам да съм без него. Казах му дай ми време до петък и ако продължаваме да се караме така ще се разделим, той не искаше да продължава да проточва нещата, но се съгласи. Моят въпрос към вас е какво да правя, за да спася връзката си, за да си оправим отношенията, все пак аз и да се скъсам ако от негова страна няма никакво желание да се занимава повече с мен как ще се получат нещата? Каза ми много ще ми е мъчно, но по натам ще ми е по добре да бъда без теб. Няма да се виждаме през това време, само ще си говорим по телефона и ще си пишем, защото е студент и заминава. Как да не вкарвам напрежение във връзката ни и да го накарам да си промени мнението, да иска да останем заедно?

Коментари

1.   Хора, наистина ми е много трудно и нямам представа какво да направя. Моля ви дайте ми съвет, не пренебрегвайте проблема ми, затова съм го споделила тук, за да ми дадете мнението си...

2.   Ами какво да ти кажем, и двамата сте омазали положението. Доверието е толкова крехко нещо... а и ти не си помагаш с истериите и сцените, които му спретваш. С две думи - той се е провалил, след което ти му го изкарваш през носа. За мен от това връзка не става, не и ако не настъпи кардинална промяна у двамата. Замисли се дали наистина не искаш да си без него? Няма ли да ти е по-добре? И аз съм била в подобно положение и влачих с години връзката, мислех си, че ще умра, ако се разделим, макар че ме измъчваше ужасно. Когато се разделихме си поревах и в един момент осъзнах колко съм свободна и щастлива. Все едно някой ми смъкна скала от плещите. Помисли си хубаво този човек ли искаш наистина или си се вкопчила като удавник за сламка.

3.   (: Янси :)

Незнам как да ти помогна с проблема, но ще ти кажа мнението си, дано то да ти помогне по някакъв начин :)Според мен, това момче не е за теб и изобщо не те заслужава. Той няма да срещне по-добра и ако се разделите цял живот ще съжелява, естествено това ще го осъзнае доста по късно, когато вече няма връщане назад.
Ти си спецялна, недей да се задоволяваш с нещо малко, като винаги можеш да имаш повече. (става въпрос за отншения между хора, а не за материални неща).

4.   Дори сега да се съберете отново, рано или късно нещата ще изплуват под друга форма.Не прави на нещо изкуствено дишане, щом е умряло .Какво ще спасяваш?Да забременееш накрая и да получиш един мъж, който не се е наиграл и ще мушка друга през годините? Защо ти е това? Страдай.Ще мине.Изживей младостта!За къде си се разбързала?Твоят истински човек ще се появи:)

5.   Това, че си се променила и той се бил променил не е истина. Нито той ще спре да хойка, нито ти, дори и в момента яростно да го отречеш. Това, че в момента ти си се спряла на него, не гарантира, че много скоро и ти няма да поискаш да имаш свой живот и да излизаш без него. Козметичните промени, без работа над себе си, не са промени, а самозалъгване.
Ти не можеш да правиш хората такива, каквито искаш, за да ти е добре на теб. Той е такъв, какъвто е - или го приемаш, или не го приемаш. Ти си специална толкова, колкото всеки е специален по своя си начин. Днес си специална ти, утре друга ще му е специална. Това се отнася и за теб. Любовта не е да отидеш в магазина и да си купиш някой силно желан предмет. Хората си имат свои характери, съдби, влечения, нужди и страсти. Или се получават нещата без усилия, или не се получават. Това е. Приеми го. Колко години ще можеш да изкараш с някого с уговорки? Дори при голяма любов има проблеми, а ако няма желание и от двете страни какво се получава? Никой в сайта няма да ти разкрие магията да си с човек, който повече не те иска. Просто защото няма такава магия.

Soul

6.   Остави го на мира момчето и ти ходи си търси щастието другаде, нали знаеш "два остри камъка брашно не мелят". Просто не сте могли да се напаснете взаимно. Приеми го и продължи напред... и със следващия внимавай с "истериите"- никой мъж не обича такива простотии.

Doriana