Ефективна диета
Здравейте. Аз съм момиче на 14 години, 1 и 68 висока и 60 кг. Една моя приятелка миналата година по това време беше даже по - дебела от мене около 70 кг висока е колкото мене, лятото като я видях беше 45 кг. Отслабнала е около 20 кг и повече за 8 месеца. Ето и диета и : Яде всеки ден по 1 ябълка, всеки ден прави по сто коремни преси а събота и неделя тича пo 2 - 3 км. И на височина се е издължила, и тялото си е стегнала. Искам да ви попитам : ако и аз започна да изпълнявам този режим ще успея ли и аз да сваля 15 кг за 8 месеца?

Коментари

1.   Глада не е решение никога, само яко спорт и здравословно хранене, както и начин на живот. Не гледай останалите, помисли кое бе било добре за теб, тялото и здравето ти!

2.   Според мен ябълката е била само добавка към храната й, а е отслабнала от спорта.
Много ясно, че никой не може да изкара месеци с 1 ябълка на ден.

3.   Прекалено бързото отслабване не е полезно за организма. Може да ти се появят и стрии.
*Д*

4.   Ха, ха, ха, ха.. Ей, момиченце красиво! Добре, че има и като теб тук някои красиви деца да развеселите дядо ви Манол малко, че този с тези власи и етноси ме ядоса. Та ти си злато бе дете мое! Нищо не се притеснявай, че си малко по-пълничка! Красотата на човека е в душата му, но като си решила, поспортувай малко повечко, не преяждай никога и не е лошо да се обърнеш към лекар-диетолог, защото тялото ти расте и не е редно да го оставяш без витамини и всичко необходимо само с по една ябълка. Успех ти пожелавам момиче!

5.   Да, сваляй, после що не забременявате и нямате менструация? ти добре ли си, бе, момиче, на тази възраст, когато тялото има нужда от протеини ти го лишаваш. на 25 ще дебелееш и от ябълки. Тръгни на фитнес и се занимавай активно със спорт, остави хляба, кафето и цигарите и всичко ще се нареди без особени диети иначе така ще се прецакаш, че цял живот ще страдаш от болести.
И още един съвет- ВСЯКО ТЯЛО Е СУБЕКТИВНО ПО СВОЯ СМИСЪЛ И СЪДЪРЖАНИЕ И ГЕННА ОСНОВА - Т. Е. - ако на приятелката ти е повлияла дадена диета, това НЕ ОЗНАЧАВА, че и на теб ще повлияе. Най-често започват жестоки проблеми с менструацията, принуждават те да пиеш хормони и така ставаш дебела като прасе и така цял живот, а когато забременееш някой ден, ще си като слон. По-добре се посъветвай с личен лекар или личен диетолог, да ти направи индивидуална програма, безопасна за здравето, ако изобщо случаят ти е такъв.
ОЩЕ НЕЩО - много момичета непосредствено преди първата менструация или малко след като е започнала, качват килограми, които от само себе си се стопяват до година -две /заради хормоналните проблеми в организма/ пипнеш ли тук с диета така ще нарушиш ритъмау че рискуваш за абит. си бал да си дебела, ама наистина.

Като майка и медиц. сестра те съветвам много добре да се информираш от лекар и медицинска литература, вместо да пишеш по сайтове и да получаваш отговори от всякакви непознати и необразовани хора например. Прочети още веднъж какво написах и помисли!

6.   Приятелката ти е влюбена! Само от това се отслабва така, особено ако е несподелено... Другия вариянт е дрога! Но от ябълка.. да ме прощава!