Ревнувате ил съпругите си?
Въпрос към всички мъже, които имат най-малко 8годишен брак. Ревнувате ли съпругите си, ако да-защо? Ако не-защо? Ако и имате доверие, това означава ли, че не изпитвате ревност? С какво може да ви предизвика съпругата, за да я ревнувате? Подчертавам, че нямам предвид доказани изневери или връзки с много дълбоки проблеми. Вярно ли е, че с годините и ревността изчезва и отслабва?

Коментари

1.   Аз нямам осем годишен брак и съм жена. Позволявам си да пиша, защото ревността не е присъща само на мъжете, нито пък на мъжете с дългогодишен брак. Аз не съм ревнива без конкретна причина. Но попаднах на човек, който ревнува без причина. Това е нещо отвратително и е голям тормоз за човека, който ревнува, и за човека, който е обект на това. За себе си съм стигнала до известни изводи, че ако ревността е патологична, тоест непредизвикана, причината за това е ниска самооценка. Докато ревнуващият не се справи с това, оправия няма. Безпричинната ревност не е никаква проява на любов, както си мисли този, който ревнува. Така че отговори си сам твоята ревност в нормалните граници ли е или извън тях. Предизвикана ли е или е само в твоята глава. Последното малко трудно ще го видиш, ако е така, защото за теб ще е нещо нормално.

2.   Каквито и основания да имам да ревнувам жената, те няма да са от и 1/10 от основанията, която тя има да ме ревнува мене :) Така че изобщо не смятам да си 'абим нервите!
Освен това ревнуват само невървежните и самоограничилите се, останалите биват ревнувани.

3.   Подкрепям н. 1. И аз съм така, но мъжът ми не прекалява чак толкова, взела съм го под подбив заради нелогичната му ревност и честно се шегувам на негов гръб.
Иначе, той е мъж със самочувствие, но животът му го връща - като млад мъж е ходил с обвързани жени и сега си мисли, че всички жени сме като тогавашните му изгори. Заслужава си страданието. За мен страданеито и тормозът са повече за ревнуващия, не за равнувания

4.   Ревността е отвратително нещо... и вярно, че ревнуващите са с ниска самооценка, страх ги е от загуба на партньора, не са сигурни в него. Би могло да мине с времето, само ако ревнуваният докаже, че е "вързан в кърпа" на другия... но ако е по- независим и има и свой лични занимания, които не включват половинката, тогава оправия няма. Даже при някои се задълбочава. Имам роднина, която обичаше мъжа си, но се разведе с него поради това, че неговата ревност от година на година ставаше по- зле. Тя накрая не можа да издържи на подобен тормоз и то без да дава никакви поводи. Просто жената много пътува, има завидна професия и динамичен живот.

Doriana

5.   В началото ме ревнуваше, когато ме гледат мъжете по улиците, но преодоля тази малка досадна ревност и сега е горд с мен и казва, че неговата жена е като скъпа кола, всички я гледат, но само той я кара.
Друг е въпроса ако аз се свалям с някой и той разбере, тогава сигурно ще ме напусне разочарован, но аз не бих разменила ферарито за трабант и той го знае.

П. П.
Сори, че станаха толкова много асоциации с коли, не визирам само физика, защото с нея се свиква, важен е характера и най вече да има уважение.

6.   Защо искаш някой да те ревнува. Ревността не е доказателство за наличието на обич, а е доказателство за страхове и комплекси в другия.

7.   № 5, важното е дали ревнува, ако ТИ гледаш мъже по улиците, а не дали теб те гледат. Разликата е съществена.