Кой от двамата... ?!
Здравейте! Искам да споделя един житейски проблем с читателите на сайта.

Имам сериозна връзка 4 години с едно момче. Тази година той замина студент "редовно". Аз не го обичам, всичко е просто навик. Виждаме се само събота и неделя. Той ме обича безумно говорим с часове по телефоните.. но аз нямам никакви чувста към него. През тези 4 години в който бяхме заедно съм му изневерявала.. Той не мен НЕ ! Той не знае за мойте грехове.. От както той е студент вече повече от месец излизам с друго момче, което много харесвам, дори мога да кажа, че започвам да се влюбвам. Постоянно сме заедно, много е мил, знае че имам приятел и чака да се разделим. Аз все не се решавам да го оставя. С новия ми охажор се посдърпахме и от неговите думи разбрах, че не иска вече да се крием иска да сме заедно. Но аз не мога да направвя крачката да оставя дългогодишния си приятел.

В последствие се реших на тази крачка, да оставя прителя си... но разбрах нещо което ме потресе..
Края на февруари той заминава за чижбина.. ?!?!?!
Бях потресена от тази новина.. учите ми се изпълниха със сълзи...

В момента съм в дилема..
Струва ли си да оставя дългогодишен прител... за един... "флирт" който свършва след 3 месеца?

Приятелки ми казаха да не започвам с новото момче, защото за 3 месеца мога да изградя чувства към него и после да ми е трудно след като той замине.. ?

Какво да правя споделете с мен вашите мнения.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Твоите приятелки са прави. Ще страдаш по-малко ако изобщо не започваш тази връзка защото ако се влюбиш истински ще ти е много трудно да се разделите когато той трябва да замине.

2.   не го прави това да се разделяш със приятеля си, аз направих тази грешка и страшно много съжалявам за това.Не я прави страшно много боли от това. И на мене ми обащаваха какво ли не,и сега съм сама а няма нищо по лошо от това да си сам. Всеки ти обещава какВо ли не и накрая излизаш един парцал.в днешно време да нямаш доверие на никой. НЕ ГО ПРАВИ, БОЛКАТА Е ПО ЖЕСТОКА ПОСЛЕ

3.   Аз си мисля, че твоите приятелки са както прави, така и не...все пак става въпрос за собствения ти живот, а повярвай ми, колкото и съвети да получаваш от загрижени и не до там загрижени приятели, ти сама си го живееш и сама решаваш. Аз само давам мнение, поне от моя опит съдя, че колкото по-бързо се отърсиш от това задължение да си с някой само заради дългогодишна връзка, толкова по-добре за теб самата. Животът не е рутина или поне ние трябва да се стремим да не го превръщаме в това. И е само един или поне никой не може да докаже противното. Давай смело и не се обръщай назад, там има само умрели спомени, които повярвай ми, не ти трябва да възраждаш.
Успех:)

4.   Много си коректна! По добре се раздели с него, така или иначе му изневеряваш! Не заслужаваш обич от човек, на който му забиваш нож в гърба! Не го мъчи с обърканото ти мислене, а ми го остави да намери някой, който би му бил вярен!

5.   5.ЗДРАВЕЙ! СПОРЕД МЕН ТРЯБВА ДА ПРИКЛЮЧИШ ВРЪЗКАТА СИ С ТОЗИ, КОЙТО ХОДИШ ВЕЧЕ 4 ГОДИНИ, НО И ДА НЕ ЗАПОЧВАШ НОВАТА ВРЪЗКА С ДРУГИЯ. ОСТАВИ НЕЩАТА ТАКА И ТЕ САМИ ЩЕ СЕ НАРЕДЯТ.
УСПЕХ!!!