Бихте ли задълбочили с такъв човек?
Здравейте,
На 27 години съм, следвам. Запознах се с едно момче чрез майка, то е от на майка работата.
Имах две срещи с него, доста е затворен, никога не би се прстрашил да ме целуне, проблемът ми е, че и аз съм такава. На няколко пъти спомена, че иска да бие някакви хора, че му наводнили апартамента, на първата среща пък спомена, че иска да бие други, като чух това ми стана неприятно, страх ме е от мъже, които налитат на бой, макар и на думи, баща ми ме биеше мен и майка ми, затова ето до 27 не мога да се отпусна с мъж.
Попитах въпросния дали би ударил жена, а той каза, че не, по-скоро би излязал и се запилял. Да вярвам ли?
Когато му споменах за мечтата си да уча магистратура, той каза "И кво като завършиш магистратура", имам чувството, че не ме подкрепя много в мечтата ми, макар че магистратура учи и той.
Свит и затвоен е като мен, но когато изляза на среща с мъж, цялата грейвам от усмивка, добре се чувствам.
Харесвам у това момче, това, че е по-сдържан, че е образован и работи, че е на моите години, но другите неща дето писах по горе? ...
Малко ме притеснява и че е от на майка работата, той казва, че няма да разбере никой там(от самото начало помоли за дискретност), и майка няма да каже...
Какво бихте направили на мое място? Бихте ли задълбочили с такъв човек?

Коментари

1.   Пак си ти май - момичето, което няма пари и майка му му търси вече мъж. Едно ще те посъветвам - не се занимавай и не повтаряй грешките на майка си, не се занимавай с мъже, преди да си си стъпила на краката... Момчето в случая е право - на 27 си и не ти трябва магистратура, а стаж по специалността. Хвани и завърши първо, намери си работа и РАБОТИ, вместо да търсиш мъже. На 27 си и Бакалавър нямаш, ти искаш магистратури... Събуди се!
Ще станеш на 30 и няма да имаш и ден трудов стаж по специалността, кой работодател ще те вземе?
Според мен е правилно и чувството ти относно мъжа, познала си в него насилника. Шестото чувство на една жена рядко греши.

2.   Не.

3.   Незнам колко е голям личи че нямаш много опит с мъжете, така като казва искам да бия този и онзи се прави на мъж пред тебе. Това за мен е детинско държание на един мъж. Излизала съм със такива, тъпанари, сори аз така ги наричам. Нямаш база за притеснение но аз мисля че има детинско мислене, не те подркепя пак по същата причина незнае за какво точно става въпрос и говори пак се опитва да се прави на мъж пред тебе. Пробвай нищо не губиш тъкмо ще придобиеш малко опит.

4.   Щом си усетила нещо нередно, значи интуицията ти се опитва да ти подскаже нещо. Женската интуиция никога не лъже, да знаеш. И щом ТОЙ моли за дискретност, може да е обвързан... а бе нещо не е както трябва там, не се захващай въобще. Е, все пак ти си във въпросната ситуация и ти си знаеш най- добре.

5.   Момче съм, и ще ти кажа, че говорейки ти още на първа среща за бой... егати разговора. Никое момиче не би харесало такъв разговор, макар че той точно това цели-да покаже че е мъж. Но това да се биеш, не означава да си мъж. Той всякаш се хвали пред теб и един вид ти показва, че може да те предпазва, но пак казвам, това е идиотско и много неправилно- момче да говори на момиче за бой и то на първа среща.
И с тия дискретности и това че не е показал никаква положителна реакция на това че учиш магистратура, показва, че тоя човек не проявява интерес към теб.

А това че е затворен и не би се престрашил да те целуне, не е много голям проблем, и аз съм срамежлив и по-затворен в сравнение с другите, но просто факта, че ти говори за бой и не се радва че ще учиш магистратура, дори едно браво не ти е казал, никакви окуражителни думи и нищо, и моли за дискретна връзка... това показва, че той не те харесва, просто иска да има некво момиче да влачи натам и насам, но не и да изгради сериозна връзка.

А и ако те харесва наистина, мисля, че поне ще ти каже в един момент, че изпитва по-топли чувства към теб, не е важно веднага със целувка да ти го покаже. Казвам го, защото аз никога не съм се целувал :) и никога не бих направил грешката да се хвърля да целувам момичето което си харесвам, да не стане някакъв гаф, а и от къде да знам какво й се върти в главата и дали и тя ме харесва и иска да ме целуне и т. н.

Тъй че и той може такива неща да си мисли, за това не иска да предприема такива действия (прибързани са, според мен)

Но, казвам ти, заради онея излишни и не на място приказки и реакции от негова страна, единствено заслужава едно Сбогом и край на всякакви взаимоотношения с такъв тип хора.

Потърси някой за който си заслужава да живееш, има много на брой свестни момчета, недей да се впускаш в каквито и да е неща с тоя.

Едно Момче-20г.

6.   Въпроса ти е неуместен. Нали казваш, че си като него? Противоречиш си но... Аз не виждам защо да не задълбочите отношенията си след като си приличате в някои отношения. Бихте могли да израснете заедно като двойка... дори може да се отпуснете и да ви е по-лесно занапред в общуването и връзките.

7.   Това момче таи огромно разочарование от живота и от хората.
Не умее да се радва и гледа само лошите неща.

8.   Чакай да обобщим:

1) затворен и свит
2) иска да бие хора => скрита агресия => комплекси
3) "И кво като завършиш магистратура" - изглежда и че не е особено интелигентен, да не кажа простоват (като общак ли работи? )
4) "от на майка работата" - о, ужас.
5) "той казва, че няма да разбере никой там" - това къде ли съм го чувал?

До авторката: Прочети 1) - 5) и се замисли колко е риторитчен въпросът ти.

9.   Бих

10.   Щом още на първа среща някои неща са ти странни, и се чудиш, и си задаваш въпроси.. какво си говорим за по-нататък.. освен ако не е някакво рядко изключение, но доста ме съмнява... Нищо не губиш, излез още няколко пъти с него и си прецени, но от опит казвам, че наистина няма смисъл. И аз бях по-сходен начин с едно момче, е не става, няма как и да се промени и изведнъж да блесне в по-благоприятна светлина. Единствено и само ти ще се нараняваш, както и аз бях така.. И все пак, ти ще си прецениш най-добре, важното е да не се отчайваш! Успех!

11.   От авторката:
Не знам дали да се притеснявам, че е от на майка работата. Аз не работя там, а тя. Не ме познават там. Какво може да стане, най-много той да си развали отношенията с майка.
Той спомена точно 1 път на първата и втори път на втората среща, че иска да бие някви хора, но иначе е много срамежлив, не може една жена да заговори по телефона, майка трябваше да даде скайпа ми, защото го е срам, да ми се обади. Може ли такъв човек(срамежлив) да е побойник или само така си говори.
А магистратура следва и той-работи и учи и е много зает, но за мойта магистратура каза:"И какво като завършиш магистратура" прозвуча ми малко, че няма много смисъл да уча. Аз изкарах бакалавър де, но искам да продължа.
И аз съм много затворена, но той очаква от мен да поема инициативата, той каза, че една жена ако иска нещо трябва сама да си го поиска, защото жените в живота му винаги са били активната страна.

12.   Според мен не е такъв, какъвто изглежда. Чувала си израза "Тихите води са най-дълбоки"? Опитай и виж сама, дай му време да го опознаеш, но се пази от големи очаквания, защото ми се струва, че тази негова "срамежливост" е просто покривало и е възможно да останеш с много погрешни впечатления за него.