Някой обичал ли е двама мъже едновременно?
Въпросът ми е към дамите. Момичета, случвало ли ви се е да обичате двама мъже едновременно? Но и двамата обичате истински, от цялото си сърце и не можете да си представите живота без нито един от тях? При мен се случи и не мога да си намеря място: единия е всичко, което не е другия и обратното. И това продължава с години! ... Не виждам изход. За сега се справям, никого не съм ущетила с нищо, но докога?
Уточнявам - и двамата нито са богаташи, нито секс-машини, просто са страхотни, интересни личности, от две различни поколения, възхищавам им се и обичам всеки по своему, това е.
Само аз ли съм?
Моля за коментари само хора, изживяли подобно нещо или поне добронамерени и съпричастни.
Целомъдрените лелки и чичковци да си спестят упреците и квалификациите - никой не е застрахован в живота за нещо подобно!!!
Очаквам с нетърпение мнението ви или споделянето на Ваша подобна история!

Коментари

1.   Ислушай песента на Райна - "Двама" май за тебе е писана!!!

2.   Ислушай песента на Райна - "Двама" май за тебе е писана!!!

3.   Не си единствена. И аз съм така. Реших си въпроса като за единия се омъжих, а другият ми стана най-добър приятел. За целта спрях сексуалните отношения с човека, който духовно ми беше по-близък и му предложих приятелски, а не любовни отношения. С другия се чувствах по-добре в леглото и него избрах за съпруг. Естеството на обичта трябва да се промени към единия, друг начин няма. Е, отначало на човека, определен за приятел, не му беше лесно, но го преодоля и разбра, че в някои случаи приятелството е по-трайно и силно от любовта. И до днес ги обичам съвсем еднакво по-сила, но по различен начин.

4.   Авторке - това, което описваш много хора са го усетили, но малко ще си го признаят.
Е, аз не страдам от излишни скрупули и за това ще си кажа направо - обичала съм двама мъже и дори съм живяла заедно с тях като сексуални и емоционални партньори.
Познато ми е това, което описваш, виждах у двамата различни неща, но ги обичах с еднаква, силна, изпепеляваща обич и не можех да се лиша, от нито единия.
Хубави времена бяха, но времето, в което живеем не толерира подобни отношения и за общото си благо се наложи да се разделим - за да не си причиняваме излишна болка единодушно решихме - нито с единия, нито с другия.
Това е един от вариантите и за теб - да се отдалечиш и от двамата, но все пак ти си знаеш положението.
Едно ще ти кажа - не се чувствай виновна, заради чувствата си - живота е твърде кратък, за да го тровим с мина и самосъжаление.

6.   Аз в момента също съм в такава ситуация. И двамата са страхотни хора, и двамата ме карат да се чувствам като принцеса, отнасят се с мен много добре и всичко си е наред. Не мога да избера нито един от двамата, защото и с двамата ми е много добре а и никой от тях не иска да се отказва от мен. Но все пак не може и двамата да ги имам за дълго, а и ти много добре знаеш че и при теб няма да се получи номера :) Ще трябва да си изберем този, който е по близо до сърцето ни

Успех

7.   Авторката: Благодаря на всички, а сега към №3. И аз се омъжих за единия, а с другия (който е много по-възрастен) се предполаше, че ще бъдем приятели - той отдавана ме съветваше да се омъжа за млад мъж; със старец като него съм щяла един ден да съм нещастна и той нямало да го понесе. Резултатите: обожавам мъжа си, а с този поддържах приятелски отношения до момента в който ми каза: "И сега какво, хвана младия жребец и сега не щеш и да погледнеш стария кон? ! " Толкова ми домъчня! .. Познаваме се от много години, през какво ли не сме минали заедно, какво ли не е направил за мен! За да му покажа, че е още млад и вълнуващ - отново го допуснах в леглото си. Мислех, че с възрастта (60 г. ) просто ще започне да не може и всичко да си дойде на мястото. За мой ужас той е ненаситен, от ревност или от наличието на конкуренция невероятно се активизира, показва ми уважение и отношение както никога преди, желае ме почти всеки ден (не че всеки път се отзовавам), обичам го, не искам да се почувства стар, употребен и вече ненужен!
А мъжът ми - той ми е сърцето и душата, ден от живота си не си представям без него! Той е всичко, за което съм мечтала!
Измъчвам се и се чувствам виновна и пред двамата. Не знам дали някой от Вас може да ми даде съвет, но имах нужда да споделя...

8.   Оф, с последния ти коментар всъщност ситуацията е много ясна, категоричният ми съвет е: Гледай си съпруга, с другия нека сте само приятели. Но само толкова. Защото скоро ще загубиш и мъжа си и ще съжаляваш много. Как може да описваш съпруга си като човекът на мечтите си, да не можеш и ден без него, а да му изневеряваш с 60-годишен, само "за да не се почувства стар". Едва ли не от съжаление...
Много тъпо, гледай си съпруга, другият нека ти е приятел само.
А ако искаш да продължаваш.. отношенията ви с другият ще се задълбочат и могат да станат много сериозни, мъжа ти 100% ще разбере. Ако наистина мъжа ти ти е скъп - не го предавай така.
Избери него, щом си щастлива с него, а не другият, за да не се чувства излишен и т. н. Ти си избрала своето решение, на никой нищо не дължиш.
Съхрани това, което имаш и спри да предаваш и двамата. Защото от два стола... знаеш какво става. Спести си неприятните последствия просто.

9.   Това са пълни глупости. Няма вариант човек да обича двама едновременно. Може да изпитва някаква тръпка, сантименталност и какво ли още не, но не и любов.
Жалкото е, че все повече хора в днешни дни компенсират някакви вътрешни разочарования с уж тръпки, които да запълват празнините им.
Вие изобщо знаете ли какво е любов?
Не е описаното по горе, че и двамата били готини със сигурност.
Тази емоция не може да се сбърка и няма никакъв шанс да се случи с двама души едновременно.

10.   Авторката: благодаря ти №8, и аз отдавна мисля да постъпя така, само не намирам правилния начин. Права си, разбира се!

11.   Ами... има защо да се чувстваш виновна, доста тъпо постъпваш. Ето сега хем изневеряваш на мъжа си, хем мъчиш дядото със забранени страсти и го караш да ревнува. Като толкова обичаш и двамата, защо допусна да се стигне дотук? Любовта се изразява не само в това кого допускаш в леглото си. Понякога любовта е в това да избереш да измъчваш себе си, но да поставиш ясни граници именно за да не нараниш хората, които обичаш. Сега единият е лъган, другият е страдащ, а ти се чудиш какво да правиш. Майка Тереза, решила да е милосърдна... няма що. Носи си последствията и продължавай да се чувстваш виновна, може това да ти помогне да вземеш правилното решение, след като разсъдъкът не ти е помогнал.
Ж. 24

12.   аз обичах, обаче първия ми винаги повече обичах, уж еднакво ама повече го обичах, и след време се влюбих във втория пък и напълно забравих за първия.

13.   Женското сърце е като автобус... Винаги има място за още един :) Но дали ще е любов за всеки пътник? Замисли се за това...

14.   Възможно е да обичаш двама, аз лично съм, но е невъзможно да ги обичаш абсолютно еднакво. Така, че разбери кой обичаш повече и с кой от двамата имаш по-добро бъдеще. Това средно положение ще е до време, рано или късно ще ти се наложи да избираш, дано само не разберат, че да загубиш и двамата.

Dr. House

15.   Правилният начин е разговор с другият господин. Просто му казваш, че обичаш съпруга си много и си щастлива с него, а него го обичаш като приятел, било ти е приятно с него, но държиш да го имаш само като приятел, защото искаш да съхраниш брака си. Това е! Просто се надявай този човек (вторият) да не се окаже някой злопаметен, отмъстителен и т. н., че всякакви ги има. Кажи му, че това е единственият начин да имате някакви отношения, не изпадай в излишни обяснения - кратко, точно, ясно и същевременно деликатно му обясни какви искаш да са ви отношенията - един единствен път ще е достатъчен и не позволявай да се стига повече до такива неща. Ако той не е съгласен и започне да ти прави проблеми - тогава прекъсваш всякакви отношения в името на брака. Пак казвам... гледай да не изгубиш съпруга си, докато още не е прекалено късно, заради господина, с когото нямаш никакво бъдеще. Колкото по-рано, толкова по-добре. Успех. (аз съм номер 8).

16.   Понякога живота ни поднася странни изненади, смятам, че сама най-добре ще прецениш дали и кога да прекратиш паралелната връзка. От 3 години съм в твоята ситуация / и даже родих дете от единия мъж/, самата аз се опитвах няколко пъти да оставя другия, но аз бях тази, която пак го търсеше и не можеше да се откаже от него.

17.   Аз съм в същата ситуация. Единият е на 48 г., а другият на 34. С по-големия сме заедно 4 години и с него разбрах какво е да бъдеш истински обичана, той ме обича грижи се за мен по най милия начин винаги съм на 1во място, ,а с по-младия страстта е по-силна, но не чувствам същата лююбов, не мога да избера защото разликата от 18 г ме възспира и когато се разделям с него и отида при по-млад винаги ми липсва неговата обич, но когато съм с него се притеснявам за бъдещето си, когато съм с единия плача за другия и обратното. Не мога да избера един, винаги ми домъчнява за другия и се връщам