Прави си планове за бъдещето ни, а аз не ги споделям
Здравейте, от 4 год съм с едно момче, признавам, никога не съм изневерявала, но когато започнахме връзката си той ми беше първия бях едва на 18. През цялото време се държи добре с мен, всичко е прекрасно, аз също гледам да се отнасям към него с уважение и с това някак нещата се промениха.
Вече не изпитвам същата страст към него, намирам си какви ли не глупави оправдания за да не ме докосва и така е вече месеци. Знам че рискувам да ми изневери, но това сякаш не ме интересува. Обичам го, държа на него но можеби повече като на приятел. Той казва как иска да се оженим да си имаме дете, а аз не споделям плановете му, засега нищо не казвам. Но не си се представям да живея в къщата му-макар родителите му да са страхотни, там е пренаселено имат един малък етаж в който живеят родителите му, сестра му с детето и мъжа и... ужасна бутаница е, а ние имаме цяла къща живеем добре и аз имам собствен етаж на който мога да живея сама. Как да му обясня, че не искам да живея в тези условия, той каза че никога няма да дойде да живее у дома! Значи нямаме бъдеще, а и не смятам че искам дете, все още не!
Една връзка без страст е нищо, ние сме само приятели, които мн се уважават, а се страхувам да не го нараня, страхувам се да не се появи друг в живота ми и се страхувам че ще му е мн трудно! Незнам какво става с нас... всичко се губи, поне от моя страна, а знам че по-добър няма да намеря!!
В мечтите ми не той е до мен, а някой друг, който все още няма лице...

Коментари

1.   Според мен връзката ви просто се е изчерпала. Случва се. В пълно право си да прекратиш тази връзка. В никакъв случай не създавай семейство с човек, когото не обичаш романтично. Рано или късно ще срещнеш истинската любов, но заради деца и задължения няма да можеш да я изживееш.
Толкова си млада, имаш цял живот пред себе си.
Иначе, хубаво е, че имаш етаж от родителите си, но не забравяй, че човек трябва и сам да се реализира. Погрижи се сега за образование и професия. Подреди личния си живот и си живей, наслаждавай се на живота. Не прави компромиси с щастието си, един живот се живее!

2.   Според мен просто ти си негодна да изпитваш качествени чувства...

3.   Номер 2 ти чуваш ли се? Това че не изпитва чувства към този човек прави момичето негодно. Ти сериозно ли? По-добре прекрати връзката и си търси щастието. Всеки човек има право на това. Не прави грешка да се омъжваш за този човек.

4.   Да живее в бутаницата у дома си, дали ще намери друга, която да сподели този живот. Нищо чудно да остане сам.

5.   Била негодна, хаха.
Модератори, защо не пускате полезните коментари, а ни заливате с глупости, като примерно на №2.
Браво авторке, имала си късмет да осъзнаеш какво изпитваш към човека преди да се обвържеш сериозно, защото на някой им падат очилата след брака :)
№2 вземи си талон от личния лекар за преглед, сериозно.

6.   Според мен връзките почнали на 18 години като цяло са по-недълготрайни, защото просто точно след 18 години човек израства, променя се, приема нещата по-сериозно и в даден момент като че ли нещата, които преди са ви свързвали, вече не са толкова много.
За мен трябва да бъдеш честна с него - казваш му, че не си представяш да задълбочите и късате. Все пак е нормално след 4 години да очаква, че ще искаш и ти като него сериозна връзка, а и релано погледнато, ако ти наистина го обичаше, фактът къде ще живеете щеше да ти дойде последно на ума.
Ана

7.   Виж, на първо място човек не трябва да се страхува да прекрати дадени отношения. Той рано или късно ще е наранен от теб, това го приеми, и колкото по- рано, толкова по- добре. Ще е по- честно спрямо него да го пуснеш да търси щастието си другаде, защото ти определено не искаш тази връзка да продължава. А и що за връзка е това, щом дори ти е неприятно да те докосва. Направо я прекъсвай и не се чуди.

Doriana

8.   Случи ми се същото. Ами според мен рано или късно ще срещнеш момче, което ще те накара да се почувстваш пак като жена и тогава дори и да не искаш ще оставиш твоето момче. Очевидно за теб връзката се е изчерпала, а за момчето е по-добре да е наясно с чувствата ти, за да не си прави илюзии.

9.   Оооо, незабавно не си губи времето и бъди пряма и честна докрай с него колкото и да ти трудно и на теб и колкото да го заболи и него!
Щастието е да си обичана, но и да обичаш. Омъжиш ли се без ти да обичаш, тежко ти и горко. Не те виждам как от сега та и цял живот ще бъдеш само на театър.
Дядо Манол