Не мога да продължа
Здравейте, пише ви 22 годишно момче. Не мога да забравя бившата се приятелка, бяхме заедно почти 5 години, много неща сме приживяли заедно... Много я наранявах и винаги ми прощаваше.. до преди 6 месеца... Тогава прекратихме онтошенията си, но и до момента аз не се побирам в кожата си... много често си мисля за нея, всеки ден.. не мога да я изтръгна от съзнанието си. Знам, че нямаме бъдеще заедно, а и тя не иска да сме отново заедно, няма човек до себе си, но е предпочела да продължи напред без мен. От известно време се виждам с едно момиче, първото момиче, което допускам повече до себе си след нея. Хубаво и умно момиче е, държи се много мило с мен, изслушва ме, знае че ми е трудно и съм страшно объркан в момента. Няколко пъти ме попита как продължаваме от тук нататък, но не съм сигурен, че искам сериозна връзка в момента. Много съм объркан, казах и го. Каза ми, че ще ме остави да си помисля, докато взема решение и че въпреки всичко, означавам много за нея... Не знам какво да правя, трябва забравя, няма връщане назад, но не мога.. Какво да направя, да седя и да чакам чудо или да дам шанс на новото момиче? Дайте ми съвет..

Коментари

1.   Пич, такива думи и изрази като ''не мога'' не бива да присъстват в речника ти. Аз бих те посъветвал да продължиш напред и щом имаш шанс за нова връзка, използвай го. То е ясно, че няма да обичаш новата както предишната, не и в началото. Но кой знае дали тя няма да ти стане по-голяма любов. А пък и бившата ти сигурно ще се подразни, като разбере, че вече е заменена и може да направи опит да си те върне. Опитай, повече ще спечелиш, отколкото да се чудиш : )

2.   Ядосвам се на истории като твоята, поради това че изживях доста зле нещо подобно. Класически случай- объркан мъж, който не може да преодолее бившата. Е побърка ме честно казано... то не беше търсене, после се изпокри, после пак игра на котка и мишка. Просто се бях побъркала. Затова те съветвам да си преживееш болката и чак тогава да започваш връзка. Казвам ти го от позицията на препатила жена. Няма смисъл момичето да страда заради това, че теб някой някога те е наранил.

3.   Бих ти казала същото като номер 2. Не използвай момичето, само за да забравиш или подразниш някой. Когато се влюбиш пак, то ще стане от само себе си. Няма да се налага да се насилваш.