Имам ли бъдеще с циганин
Здравейте! От близо една година имам връзка с едно момче. Много свестен тип, има само един недостатък -той е ЦИГАНИН. На външен вид не му личи много, не е от мазните мангали както повечето от вас биха си помислили. Имаме невероятна връзка обичам то, той мен също преживяхме доста и минахме през много трудности... родителите ми не приемат тази връзка и двамата казват че е много свестен и добър но с цигани рода нямали да стават и на циганин няма да ме дадат. Преди тези приказки предизвикваха в мен някакъв инат и плач, сега обаче започвам да се замислям какво да правя. До той е много добър, имат пари, семейството му са прекрасни хора, различават се от другите цигани, но все пак това им е средата, цигани са. Не съм мислила че ще го кажа но започва да ме е срам да ходя с него на обществени места, макар че и той е харесван от доста страни, ми писна да чувам виж колко си хубава, с тоя мангал ли ходиш? !
Преди подминавах тези думи, сега се замислям имам ли наистина бъдеще с този човек.... Въпреки голямата ми любов и уважение към него, мисля че трябва да се разделим... Дайте ми съвет и мнение!
Благодаря :)

Коментари

51-70 от 70

56.   Такаа.. познавам хора, които въпреки забраните на родителите, вече са щастливи с половинките си и далече от тях. Може след години да е, но нещата се оправят. Кръвта вода не става, затова родителите рано или късно се примиряват и особено като видят че детето им е щастливо. Затова направи каквото сърцето ти диктува, ако виждаш че той е човека за теб- остани с него. И не обръщай внимание на хорските приказки, хората са злобни и нетактични. А и не живееш техния живот, че да се ръководиш по тях. Живей своя и го направи така, че да си щастлива.

Doriana

58.   До 55 Гена си е ген. Имам съседи в съседният апартамент живеят хората. Той българин, тя циганка. Имат две деца, едно цигане и едно българче. И на външен вид и по интелект и по държание двете деца са коренно различни. Сами си правете изводите

59.   "Имам ли бъдеще с циганин"
имаш разбира се - в гетото сред тях

60.   Жена на 35г съм, българка, семейна. Бях на 23г, все още девствена. Влюбих се в циганин на 18г. Ходихме няколко месеца и му се отдадах. Беше ми много хубаво с него, но техните му намериха-булка, млада циганка. Разделихме се с него, срещнах сегашния си съпруг, българин. Преди две години срещнах моя циганин и жена му, Бяха истинско семейство, но той така ме погледна, че още същата вечер правихме секс в колата ми. Станахме любовници. Жена му веднъж ни хвана и добре ме подреди, наложи се да обясня всичко на мъжа си. Срещнахме се двете семейства и мъжа ми и циганката се харесаха. Щастлив край.

61.   Имаш разбира се! За любовта няма етноси и раси! Важното е да се обичате!

62.   Нормална българка няма работа при циганин. Приказките за това "как за любовта няма етноси и раси" ги има само по филмите. Дълготрайни и щастливи взаимотношения може да има само между хора с един и същ мироглед и светоусещане. Просто между двата етноса има огромни различия, които при всички положения ще окажат влияния при една дълга връзка, това е.

На както и да е, минали са две години от както авторката е написала тази история, сигурно отдавна е зарязала цигането.

63.   Разбирам те напълно. И аз до няколко месеца бях влюбена в циганин. Наистина го харесвах,а той беше страшно възпитан имаше си свои бизнез и се разбирахме много добре. Не знаех как ще го кажа на родителите си,но имах наистина добри планове с този човек и не ме вълнуваше толкова силно мнението на родителите ми,уважавам ги,но повече уважавам избора си. Можеш да бъдеш щастлива с такъв човек,расата не мисля че е от голямо значение. Насочи се към позитивизма,мисли по реално и приеми различията ви като даденост. Срамно е от една страна и аз доста пъти съм се замисляла над това,но когато вие двамата се обичате не мисля че хорското мнение е от голямо значение. Щом има човек до теб които те разбира и цени,другите нямат право на изказ обществено мнение,но знаи едно от мен, Циганите независимо колко са добри с теб,възпитани имат една негативна страна-Лъжата,обичат да лъжат.. имаи го впредвит.

64.   Не смятам, че има нещо нередно българка и циганин да се обичат. Но само, когато чувствата са взаимни. Виждам, че с твоят сте изкарали доста време и го оценяваш положително. Опитай се да останете още известно време заедно и да закрепите връзката си с някои новости - съжителство, общ бюджет и т.н. Ако той те лъже или даде признаци на лоши нрави, би трябвало да се разделите, защото циганите много трудно скъсват с природата си.
Моят опит: Повечето цигани се интересуват само да забременят българката, с цел да й се овесят на врата. Има и такива, водени само от сексуално желание, с цел да разнообразят иначе отвратителния семеен живот, който са свикнали да водят. Аз съм била с циганин и се уверих, че няма никакви чувства към мен и се разделихме по мое желание.
В никакъв случай не допускаш да забременееш. След като се увериш в любовта му и ако ти си готова, рано или късно ще получите съгласието на родителите ви и ще се ожените. Тогава вече е време за деца и дано се стигне до този момент!

67.   Така, виждам, че темата е стара, но искам да изкажа едно мнение по нея, просто за да може, ако някой човек влезе случайно да го прочете. Аз съм момиче на 22 години и също си имам приятел, който е на 20, но това не е всичко, той също е циганин. :) Обиколила съм почти цяла България и съм виждала много хора по градовте и селата, мога само да ви кажа, че разликата между градските и селските цигани е ОГРОМНА! Моят приятел произлиза от нормално работещо семейство, които също като нас спазват дори българските традиции, относно сватби, празници и други. Аз мисля, че ако обичаш един човек трябва да му се отдадеш, независимо от какво потекло е. Аз също съм споделила само на част от моята рода за това, но само защото старите хора имат различно мислене, което въобще не ме интересува. :)

68.   До 67: Циганите са си цигани, дали са по селата или по градовете е все тая... Ако ще на Марс да са расли, пак са си цигани... Самият факт, че си изровила тази тема тук показва, че те е срам и въобще не ти е все тая какво мислят другите. И има за какво. Унизително е за всяка българка да има подобни отношения с такива хора. За мен само изпаднал човек може да започне такава връзка. Жалко за семейството ти, искрено им съчувствам, предвид това с каква рода ще се сродят....

69.   Не можах да разбера кои цигани са лоши и кои добри, но пък разбрах, че си горда от факта, че твоят циганин е добър циганин. Това звучи толкова абсурдно, колкото да твърдиш и че всички цигани са еди-какви си. Твоят приятел може да е добър, но никога не гледай на човек, само с повърхностни детайли. Всеки човек има персонални качества и не бива да бъде идеализиран. Освен това циганите имат свои собствени традиции, които в никакъв случай не са български и трябва задължително да ги опознаеш, не бива да се заблуждаваш за едно или за друго. Също така не мисля, че в българските традиции фигурира укриване на приятел, така че ще е добре да го представиш на семейството си, а не да се опитваш ти самата да променяш българските традиции. Пожелавам на теб и на приятеля ти успешно развитие на връзката и да споделиш след известно времето за развитието й.

70.   Ако не ти се води постоянна борба с всички то тогава е
Ясна работата на къде отива за това не заблуждавай себе си и него повярвай ми от личен опит знам, че всяка жаба трябва да си знае гьолът не се получава м/у нас и вас

71.   Мило момиче, По-добре се откажи докато е време! Ти още от сега се срамуваш. С времето този срам ще нараства. Ще ти е трудно да имаш социални контакти и ще се затвориш в себе си. Да и те са хора, но те са различен тип хора. Техния манталитет и разбирания за живота са други. С времето все повече това ще те смачква и подтиска, все повече ще осъзнаваш колко сте различни и как това ще пречи на социалния ти живот. Не го прави! Не се обричай така!

72.   № 67, много ми е интересно с какво те е привлича той и всъщност откъде е.

73.   До 72 от 67..
Ами от едно село е (близо до Симеоновград), запознахме се на морето, работехме заедно. Привлича ме, защото от всичките мъже, с които съм била, той се оказа най-свестен. За мен той е човекът, на когото мога да разчитам и ми го е показал не веднъж. Запознала съм го с нашите и те самите ми казаха, че от циганин до циганин има разлика. На това мнение са, защото и на тяхното работно място има. Баща ми ми каза: "След като се държи добре с мен един човек, защо и аз да не се държа добре с него, независимо какъв е. " Но все пак, всеки с мнението и предразсъдъците си. :)

74.   Щом българките почнаха да стават цигански булки, смятай на къде отива тази държава. Скоро ще сме Мангалия, направо ми се повръща...

75.   До 73: Самият факт, че си тука показва, че това мнение не ти е безразлично... Срам те е, не си криви душата, срам те е, че си с циганин и тайно се надяваш тук да прочетеш положителни коментари, за да се успокоиш, че не е толкова срамно... Но е. Гаджето ти е циганин, децата ти ще са полуциганета, ще се сродиш с циганска рода, с всичките им табиети. Ще контактуваш все повече с цигани и ще гледаш презрението в очите на българите. Колкото и да ти е кофти се приготви.

76.   Циганина си е циганин дори външно да прилича на Ален Делон или пък майка му и баща му да имат пари(ОТ КЪДЕ ЛИ ПЪК СА)Дори и да се водят българи те нямат нищо общо с нас. Точат ножове и за нищо са готови да режат глави. Първосигнална система за възпроизводство, ядене, пиене и маанета Стани му жена и виж как ще те приеме обществото защото ти не живееш сама в пустиня, а в българско общество.

77.   Привлича те със "от всичките мъже, с които съм била, той се оказа най-свестен"? Свясност!? А си само на 20. Съжалявам за положението, в което се намираш. Тъжно е да си на 20 и да редуваш мъже, докато намериш някой "по-свестен". Нищо чудно да попаднеш на циганин. Не че е лошо да ходиш с циганин, но ти принадлежиш на такава прослойка, в която е допустимо.

79.   Авторката .. Здравейте,здравейте мили хора ! Бях забравила за темата,която съм пуснала,случайно се разрових и видях .Първо благодаря на всички за отделеното време за коментари и споделяне.Благодаря Ви! С момчето се разделихме,истинската причина дори не помня,просто той показа истинското си лице и след серия изневери..КРАЙ ! Вече се смея на тази история,когато се сетя,а дори не се и сещам.Нямам и грам чувства към него,дори не съжалявам,може би ако се замисля малко,все пак ми беше първия и то циганин...но след това срещнах друг човек и нещата се оправиха ! Наистина времето лекува и променя всичко ! А ако ме питате сега бих ли била пак с него или с друг циганин,отговора ми е НЕ.Гнус ме е ,и дори не знам как съм го допуснала.Имам чувството,че друг човек е бил тогава в мен,не съм била аз.Не се отричам от нищо,каквото е станало,станало е.Уроците съм си ги взела,живота е пред мен ! Благодаря отново на всички,дано темата е полезна за други момичета ,които в момента са в ситуацията,в която бях аз. Късмет на всички,и поздрави.

51-70 от 70