Имам ли бъдеще с циганин
Здравейте! От близо една година имам връзка с едно момче. Много свестен тип, има само един недостатък -той е ЦИГАНИН. На външен вид не му личи много, не е от мазните мангали както повечето от вас биха си помислили. Имаме невероятна връзка обичам то, той мен също преживяхме доста и минахме през много трудности... родителите ми не приемат тази връзка и двамата казват че е много свестен и добър но с цигани рода нямали да стават и на циганин няма да ме дадат. Преди тези приказки предизвикваха в мен някакъв инат и плач, сега обаче започвам да се замислям какво да правя. До той е много добър, имат пари, семейството му са прекрасни хора, различават се от другите цигани, но все пак това им е средата, цигани са. Не съм мислила че ще го кажа но започва да ме е срам да ходя с него на обществени места, макар че и той е харесван от доста страни, ми писна да чувам виж колко си хубава, с тоя мангал ли ходиш? !
Преди подминавах тези думи, сега се замислям имам ли наистина бъдеще с този човек.... Въпреки голямата ми любов и уважение към него, мисля че трябва да се разделим... Дайте ми съвет и мнение!
Благодаря :)

Коментари

1-50 от 70

1.   По думите ти мога да съдя, че приятелят ти и семейството му са нормални български граждани, че работят, имат нормален дом, плащат си сметките, прекрасни хора били. Какъв ти е проблемът?
Толкова ли са ти важни „хората“?
Моят съпруг е 22 г. по-възрастен от мен. На някои хора им е смешно, слушам подигравки и нападки, но дреме ли ми - от 13 г. сме заедно, имаме две прекрасни деца, щастливи сме, постигнали сме заедно всичко в живота. „Хората“ ще се приберат по домовете си и ще продължат да водят еснафския си живот, а мен кой ще ме стопли, кой ще ме обича - Той, кой ще ме гледа, ако съм болна - Той, кой работи и ми носи пари - Той, кой си ляга и става - Той.
Ако има Любов, ще има и бъдеще и никой няма да може да ви раздели. Ако той не е алкохолик, агресивен тип, наркоман, мързел - защо не?
Всеки трябва за мен да се стреми към личното си щастие, да не му пука за другите.
Колкото до средата - дори да са му цигани приятелите, не вярвам да не са ОК. Нима всички българи сме качествени?

2.   човек се разбира какъв е когато вършиш работа с него заедно! направи го!

3.   Не, нямаш.

4.   Циганинът винаги си остава циганин. По-добре прекрати връзката, освен ако не си на неговото ниво! Но в крайна сметка ти ще живееш с него! Квото сама решиш.

5.   подкрепям номер 3 нямаш бъдеще с цигани така ще те лъжат и може да наследиш лошо нещо от тях

6.   Ти явно вече си решила. Щом си започнала да се срамуваш от него, работата е ясна. Дали ще се получи между вас, зависи само от вас.

7.   Защо да нямаш? И защо националността му е недостатък. След като са разумни хора и се обичате не пропилявай любовта си! Успех

8.   И аз в същото положение, обичахме се много години, и от предразсъдъци накрая, от поведението ми, което беше понякога доста студено, защото бях глупава да се водя по хорски приказки, а не да слушам сърцето си, от това, аз го загубих и сега той е с друга.. Да, тя е циганка, НО аз не съм щастлива, защото го изгубих, а да изгубиш любовта боли мноого повече!! Предразсъдъците ни разделиха.. Много страдам, че съм била толкова глупава да се влияя от раси и от злобни нападки...
Слушай си сърцето!

9.   Това твоето мислене авторке се нарича расизъм. Да не намираш други лоши черти у даден човек освен расата му, и да го потъпкваш заради това си е чист расизъм. Аз съм българка, но не бих искала да чета, че някой в държавата ми е делен само заради расата си.

11.   "Имам ли бъдеще с циганин? "
Имаш. Ама не е от хубавите.

bile

12.   А как ще се почувстваш ти, ако заминеш да учиш и работиш в Германия например и там имаш прекрасна връзка с немец, чиито "хорски приказки" започват да му влияят и той вземе, че започне да се срамува от факта, че е с теб? Така де, минава Хайнрих (примерно) и му казва - абе, виж каки хубави мацки имаме, бре, виж Ерна (примерно) с тези великолепни сини очи, какво си се захванал с тая българка, нямаш никакво бъдеще с нея, тя си е направо "циганка". Непренменно ще те окраде, те са една нация от третия свят! Дори нашите циганки са по... "
Помисли си.

Птичето

14.   Не може да има бъдеще никога, защото циганина си е циганин!!!
ВИНАГИ!!!
Дори и с мед да го намажеш, със злато да го покриеш - СМЪРДИ!
А и характера си не мени, както вълка не мени козината си, нали?

15.   Нямаш бъдеще с циганин. Циганите са същата сган като арабите, турците и т. н. - изглежда ти хубав и захаросан, ще ти ги дрънка всякакви докато не се ожените и не те забули в мазето на някоя къща. После връщане назад няма. Не забравяй че и евентуалните ви деца ще бъдат 50% циганета - рано или късно ще се разбере че баща им е циганин и ще страдат и те.

16.   Чудя се кога българинът ще осъзнае, че в 21 век е глупаво да се делим на българи и цигани, българи и турци и т. н. Всички сме граждани на света и сме абсолютно РАВНИ по права и изобщо за каквото се сетите. Аз лично се старая да преценявам хората по качествата им, а не по това към коя "групичка" спадат. Глупаво е. Ограничено е. Мисля, че е време разширите кръгозора си.

Иначе, авторке, мисля, че нямате бъдеще, защото ти не го обичаш. Не мога да си представя, че аз самата бих се срамувала от човека, с когото съм избрала да бъда, съответно - когото обичам и ценя.

17.   Номер 16, като си такъв космополит, я направи две кръгчета през произволно циганско/турско гето, да видим после каква песен ще запееш... ако въобще излезеш от там. Циганина си е циганин. А заради ей такива заблудени души като теб, с розовите очила и идейте за равноправие, стават все по-нагли и все по-опасни.

bile

18.   17, така ги чувствам нещата и това е моето отношение към хората. Може би съм по-широкоскроена от другите, не знам. Но кажи, на теб ще ти бъде ли приятно някой да си съставя мнение за теб без дори да те познава? За мен това е отвратително. И проблемът не е само с циганите. В нашата държава бъка от предразсъдъци, за всеки и всичко.

Номер 16

19.   Авторката
Напротив обичам го и то много, но никой не ме разбира! Родителите ми ми казват че ще се отрекат от мен, че все още не са се разправяли с него защото чакат да ми ДОЙДЕ АКЪЛА ии всякакви такива приказки, това ми влияе и ме комплексира...

20.   N15, изключтелно тесногръдо! Колко забулени жени познаваш, за да изказваш мнение. Аз лично познавам доста женени и за араби, и за кюрди и за турци и как пък между тях една забулена няма! И не са изоставени, и не са нещастни! Ей предразсъдъците са страшно нещо!
До авторката: ако толкова те смущават хората и смяташ, че така ще е и за в бъдеще, по-добре остави момчето на мира, защото той непременно ще го усети и ще страда!

21.   Ами, № 17... аз всеки ден минавам по два пъти - на отиване и връщане от работа, през сърцето на Шекер махала в Пловдив... Минавам с колата си; улиците са тесни, местните не спазват правилата за движение; карам бавно, изчаквам ги....
две години вече, по различно време - работя на три смени;
но все пак - минавам пет дни седмично...
Случи се така, че веднъж колата ми се повреди на АМ "Тракия", в посока от Пловдив към Стара Загора...
въпреки включените аварийни светлини посред бял ден;
никой не спря колата си или поне не намали,
но една кола, пълна с циганета :))))) спря до мен,
младежите ми помогнаха и когато ги попитах, защо са спрели, те ми отговориха - "Ами ние те познаваме, всеки ден минаваш през махалата, значи си от наште! ".... :)))
не карам скъпа кола, не съм млада и атрактивна...
но - в гетото се забелязва всичко, което се случва...
и за разлика от нас - те са възпитани в солидарност...

Мисля, че авторката няма бъдеще, защото не обича момчето... не се срамуваш от тези, които обичаш...
нито пък ти пука за това какво мислят околните...
? ! По-добре ли ще бъде, ако тя се обвърже с някое
мамино синче, което изтупва системно пенсията на баба си и дядо си, за да пие и да ходи по дискотеки;
прибира се в къщи и всичко му е ОК, но той вдига скандал недоволен; не желае да работи; агресивен е, всички са му
длъжници... - но - другите ще одобряват връзката й, защото той е "българин"? !!!!

22.   щом се срамуваш от него, значи, че не го обичаш според мен... както са написали в предишен коментар, хората ще говорят, ще одумват, после ще си се приберат по къщите, а твоето щастие? но ако не го обичаш, не е този човек за теб и няма да си щастлива с него

23.   ами ако ти беше циганка я се стегни стига глупости или го Обичаш или не?

24.   За чужденците, всички българи сме цигани. Та дали ще се омешим с бракове помежду си, българи с цигани, все тая. Важното да има любов и разбирателство. Щом го обичаш не слушай никого, едва ли е останал чист българин в България, че да те съди някой.

25.   нямаш бьдеще за което би мечтела защото и децата ти няма да знаят защо много хора не ги обичат и затрудняват живота им а щастието и любовта са относително нещо уверен сьм че след 7 години ще си смеш на глупавите си вьпроси ако мезду времено не останеш сама да си го тьрсиш пак и пак

26.   Виж авторке щом въобще мозъкът ти може да приеме възможността раздяла значи не г ообичаш достатъчно. Другото което искам да ти кажа е че докато слушаш и живееш според мнението на околните никога ти няма да си шф на собствения си живот.

27.   Циганите били мръсни, били долни. Вие българите да не си мислите, че сте нещо повече от тях само защото етноса ви е друг. Общото между вас е че, сте живи същества, но разликата е, че не всички сте хора. Има цигани чийто къщи са по-хубави дори и от българските. Тук говорим за добро сложено момче, добре финансово, не става въпрос за някой мърлив, миришещ. Защото има българи които повече миришат от циганите, ровят по-кофите и просят ама това не се казва нали? Точно това ми е мисълта, че не трябва да се съди за човека по етноса. Има злобни българи има бедни българи и кой е виновен за това циганите ли? По-скоро хората в България умират от злоба, а не от болести. Няма съвършени хора за това не се имайте за нещо повече. Като си почнала да се чудиш, остави момчето да бъде с момиче което няма да си помисли.. Да го оставя ли.. да не го ли оставя.. ама нашите казали еди к'во си.. Това твоето любов ли е? Мислиш ли, че неговото семейство не би желало циганка за снаха, но се съобразяват с избора на сина си. Ти знаеш той в каква среда живее, това е твоят живот, тук само можем да те объркаме но не слушай нито едно мнение. И нека всички погледнем в личните си карти и видим какво ни е гражданството, защо ли? Само там изглежда няма разделение на хората. Бъди разумна и реши сама

29.   Здравей миличка,

И аз като теб съм в почти същата ситуация. Имам връзка с момче което не е точно циганин а наполовина ( тоест майка му е циганка а баща му българин ). Заедно сме от година и близо два месеца, но баща ми още не може да се примири. Казва, че на циганин няма да ме даде и ако аз реша да се омъжа за него го губя като родител. Семейството му са прекрасни хора, много ме уважават. Не искам да се разделям с него и съм решила каквото и да става никога да не се разделяме. Всички от моето семейство го харесват и уважават само баща ми се инати. Така че моят съвет е бори се за любовта си и недей да допускаш да се разделяте. Щом се обичате нишо не може да помрачи вашето щастие.

Успех

30.   Към авторката:

Невиждам защо да нямате бъдеще заедно!
Хората, когато се обичат истински винаги имат добро бъдеще!
Недей да слушаш хората, може би ти завиждат, че си толкова щастлива с това момче.

Филип

31.   Имаш - циганско бъдеще!

33.   Авторке, сега не осъзнаваш, но ще го оцениш чак като го загубиш.

34.   Не.

35.   Само да ти кажа, че аз обичах циганин, обаче той понеже и аз така.. уж това, уж онова, предразсъдъци, а бях толкова щастлива, та той си намери циганка, и сега ми е тъжно и плача за него...

36.   Авторке,разбирам те много добре.И аз сам в същото положение,не знам какво да правя.Твоето семейство поне го приема някак си,моето ще ме отхвърли напълно.В толкова трудна ситуация не сам попадала никога.Много е лесно на хората да дават съвети и да те обвиняват,че не го обичаш,но само тези,които са го преживяли,знаят какво е.Аз много добре знам колко много го обичаш,но постоянните нападки от страна на приятели и семейството ти те обърква тотално.Дано успееш да вземеш някакво решение,пожелавам същото и на себе си!

37.   От Авторката
Номер 36, благодаря ти! Един човек да ме разбере правилно. Обичам го, но не мога да издържам повече на това напрежение, и си го изкарвам на него, без той да е виновен... Ти какво мислиш да правиш? Аз преди имах планове след време да заживеем заедно и да уча, сега всичко ми пропада. Майка ми ми заяви че това никога няма да се случи, и че нейната единствена дъщеря няма да бъде с циганин, независимо че е чист, културен, с вкус към живота и така нататък.... Незнам вече

38.   Авторке остави момчето намира щом има вкус към живота и е чист, културен ще си намери многоп по хубаво момиче от теб не му губи повече времето ти не го заслужаваш!!!! ти си един тесногръд човек,който не гледа по далече от носът си

40.   Авторке,аз съм номер 36.Пиши ми на скайп ......... с латински букви.Много бих искала да си поговорим и се надявам администраторите да публикуват това съобщение!

Модератор: Лични данни не публикуваме.

41.   Номер 38, наричаш авторката тесногръд човек, но грешиш. Хората в България са тесногърди, разизмът е огромен и постоянните нападки у упреци са я довели до това състояние и и пречат да бъде щастлива с човека, който обича. Не я нападайте повече, достатачно и е трудно!

42.   Не нямаш, не се залъгвай.

43.   До авторката
Аз съм номер 36. Не ми позволяват да си напиша скайпа, исках да си поговорим лично, но след като не може ще си пишем тук. Попита ме какво мисля да правя. Не знам... Такава каша съм забъркала, че не знам как ще излезна от нея. Споменах нещо на майка ми, а тя изпадна в такава истерия, каза ми да забравя, че имам семейство и че никога няма да приемат да бъда с циганин. Не знам вече... Трябва да избирам семейството ми или него! Опитвала сам се да го оставя няколко пъти, но ми беше много трудно, а и той не спираше де ме търси и пак се събирахме. Нито така, нито така, нямам представа какво ще правя! Дано ти да си по-решителна от мене. Убеждавам се вече, че подобни връзки нямат бъдеще. Постоянни упреци и нападки, заплахи, унижения от страна на хората... не знам какво да мисля и да правя!

44.   Момичета, аз съм българка, млада, но не един и два пъти съм била с циганин. Искам да ви кажа само едно - гледайте вие да сте добре и да сте щастливи с половинката си! Аз съм от малак град, а родителите ми по скоро баща ми е от ВИП-а, той винаги е бил изключително против циганите. След като завърших средното си образование, той същия, българина ме изгони от вкъщи, защото забележете - било го "срам" с какъв мъж съм! Той не се интересуваше щастлива или не мислеше за хората. И това го направи БЪЛГАРИНЪТ, същият който цял живот е изневерявал на майка ми, унижавал ни е и не ни е поглеждал. Майка ми ме подкрепи, преместихме се в по-голям град и най- важното е, че сме спокойни. Мина време разделих се с "циганина", бях с други мъже българи. След време заминах за София, там се влюбих много силно в циганин и то от тези не от обикновени семейства, а на барони. Майка му ме мразеше, наричаше ме "българката"... и това ни раздели. Сега той продължава да ме търси, но... какъв е смисъла? ! Сега съжалявам, че съм се разделила с него, но връщане назад няма. Иначе последната ми връзка беше с българин, който се оказа, че е използвач, гледащ само секса и собствения си интерес. Момичета, бъдете щастливи и обичани! Независимо какъв е партньорът до вас. Цвета на кожата и етносът не определят характера и чувствата на човек! Де да мислех така и преди! Сега съм се запътила отново, към следващата "циганска любов", която смятам да изживея на 100% с ЦИГАНИН 20 години по-голям от мен! Желая Ви щастие и по-малко предразсъдъци! Нека си ви нападат и унижават, когато има човек до теб, пък макар и циганин, с обич може да се излекува всичко :) И не на последно място не знам дали едно циганско семейство би изгонило детето си, но моят баща го направи!

45.   Номер 44, браво! Малко са смелите хора като тебе, които не се интересуват от хорското мнение!

46.   Циганин или не, щом от вратата навън не се чувстваш комфортно в неговата компания е достатъчно показателно. Аз преди години ходих с човек, който нашите не харесваха, а аз обичах безумно. В един момент ме оставиха да правя каквото искам. И така заживяхме заедно. Стигнах по едно време до извода, че като изчерпахме темата за това колко се обичаме, няма какво друго да си кажем. Притеснявах се когато го водех сред приятелите и колегите ми кога и какво неуместно ще каже. Много беше мъчително, нямах никакво самочувствие с него. Започнах да го карама да чете, да работя върху обноските му и какво ли още не, а това натоварваше човека. Проста си дадох сметка, че искам от него да надскочи себе си. А това може да се случва от време на време, но цял живот...
Разделихме си с любов и като приятели. Може би още го обичам и това ще е най-красивата любов в живота ми. После срещнах съпруга си и не съжалявам - разликата е огромна. И аз се чувствам на мястото си, и децата имат самочувствие с баща си. Могат да го питат за неща в сверите на науката, изкуството, политиката, спорта - все смислен отговор ще получат. А за средата, в която ме заведе да не говорим - чувствам се пълноценна в разговорите с приятелите му, постоянно нещо ново научавам, просто битието ми е вече в друго измерение. Благодаря на Бог, че ми избистри мозъка. Яд ме беше само да си призная, че нашите са били прави.
Наскоро си дадох сметка, че да си лудо влюбен в някого не е достатъчно основание да си свържеш завинаги живота с него.
Помисили си и ти, мила. Звучиш трезво и разсъдливо. Не се оставяй емоцията да замъгли съзнанието. Живота не е само цуни-гуни и няма да си все на 20 или 25 години. След време ще видиш колко още неща са от значение в един брак. Умна си, мисли!

47.   Към Номер 46..

Явно си попаднала на много задръстен циганин. Това абсулютно нищо не доказва. Не може да си правиш такива генерални заключения, само от един твой грешен ход. Това, че ти си тесногръда комплексарка, никой не ти е виновен и не постивай всички роми под един общ знаменател, защото ако почнем да си търсим природните недостатаци и от българите има доста голям брой неграмотни, но това разбира се не ми дава повод да си мисля, че всички са такива, би било глупаво от моя страна да си го помисля дори, каму ли публично да го коментирам. Съжелявам ако съм бил груб, по принцип такива изричения липсват в речника ми, но ти ме предизвика. Незабравай същото така, че този сайт се посещава и от роми и могат да бъдат засегнати. Аз съм циганин, но недопускам и не ми е приятно да чета такива неверни обръщения спрямо всички роми. Всеки човек си е е напълно индивидуален и отговаря само за себе си!

Филип 31

48.   46 към 47 - случайно да прочете, че моята бивша връзка е била с циганин? Въобще не беше, просто не си отговаряхме интелектуално! Брей, как подскочи!

49.   Зависи дали се обичате... другото не е важно!

50.   Към номер 49.

Напълно съм съгласен с теб, но както и ти виждаш комплексарите се въдят като плъхове, по зле са дори и от тях! .. И моета връзка приключи именно заради това, че съм циганин. Да е жива и здрава не я мразя, а ми е жал за нея, разбирам да си е намерила по добър или по готин от мен, но след 3 години раздяла с мен все още скита от мъж на мъж. Аз се ожених и дете вече чакам, както и да е, но с тезе нелепи комплекси човек сам може да си разбие живота, струва ли си изобщо всичко това да се случва!

Филип 31

51.   Живея в квартал, в който приблизително 60 % от жителите са роми. Сред тях има както мързеливи, мръсни, лъжливи и крадливи, така и интелигентни, възпитани, добронамерени с образование и работа. За жалост повечето са от първата категория.
Въпреки това не смятам, че трябва да поставяме хората под общ знаменател. Характера на един човек, без значение от неговата раса, зависи от възпитанието и средата в която е израснал.
Давам пример с българско ромче, осиновено в Англия. Хората го взеха от бебенце, отгледаха го и го възпитаха по техния си модел на поведение. В момента детето е на 10-11 години, страшно възпитано и интелигентно. Никога човек не би казал за него, че е с ромски произход, ако не се вгледа единствено във външните му белези.
Мога да дам и множество примери с обратния вариант. Но в тези случаи хората са израснали в съвсем друга обстановка, със съвсем различни родители и роднини.
Има и примери с българи, който лъжат и кръдат, изнасилват и убиват, алкохолизират се и слушат мазна чалга, не работят и нямат образование, за което им е виновен не друг а държавата... И същите тези българи, обвиняват ромите, за това, че България е зле. Не оспорвам това, че имат вина, но и ние не сме светци.
По темата - не нямаш бъдеще с въпросното момче. Защо? Защото ти самата не се чувстваш комфортно с него, тъй като те впечатлява мнението на хората около теб.
Хора, мнението на родителите и най-близките ни приятели не е маловажно! Те могат да погледнат реално ситуацията, и в много трудни за нас моменти, да ни насочат към вярната посока. Не казвам, че винаги са прави, но трябва да вземем и тяхното мнение под внимание :)
В край на сметка решението трябва да се вземе не от друг а от теб. Помисли какво може да ти даде този човек, дали си пасвате като характери, дали можеш да разчиташ на него, дали го обичаш наистина и т. н.

Успех

52.   Авторке, изживей връзката с това момче и като му дойде времето, просто сложи край. Просто на теб никога няма да ти е комфортно с него, щом сега изпитваш нещо като срам и неудобтсво, си представи какво ще е след години. Хората в България мразят циганите (и има защо), винаги ще слушаш кофти приказките, ще виждаш погледите изпълнени с неодобрение, всичко това е много тежко бреме. Работата е там, че колкото и да се правим и да говорим, че не ни пука от другите, знаеш много добре, че това не е така, знаеш че всеки човек пряко или ковено иска да бъде харесван, иска да има партньор до себе си, с когото да се гордее, а не да се чувства неловко.

И между другото, не вини родителите си, това детето ти да има връзка с циганин е едно от най-неприятните неща, които може да се случи на един родител.

53.   Аз съм в подобно положение от 2 месеца вече ходя с циганин и всички мой приятели майка ми и въобще всички ми казват: Ти си такова хубаво момиче а се занимаваш с цигани толкова ли българите се свършиха.... за напред кое момче-българин ще те погледне. И всичко това ме подтиска обичам го много не мога да опиша ноо коментарите на хората... :((

54.   Мнението на 53 и достатъчно красноречиво. Българите никога, НИКОГА нямат да приемат тези връзки, просто гледката бяло момиче с циганин е отвратителна.

Знам че не е правилно, опитвам се да бъде толерантен (казвам го наистина), но ако някой ден разбера, че приятелката ми е имала подобни взаимотношения с циганин, сигурно ще се побъркам. Така че мога да посъветвам номер 53, ако някой ден си хване гадже българин (с цялата си душа й го пожелавам), нека това с циганина да бъде нейната "малка" тайна.

55.   Циганите са си спечелили лоша слава в световен мащаб, това само показва, че проблемът с педразсъдъците не е само наш... Факт е, че има и свестни цигани - работливи, умни, с перспективи благодарение на собствените си усилия. Но те са като бели лястовици сред етноса си, за жалост. Тук има едно момче, Филип, който явно е от белите лястовици. Знам, че е много неприятно да си от тях и да четеш толкова обидни коментари, но кажете ми как можем да се преборим с човешката си природа и да съдим винаги само за конкретния индивид и да не обобщаваме, това си е защитен механизъм все пак. То е като да видим лъв в саваната и да се приближим да го погалим, защото видите ли, точно този конкретен лъв бил вегетарианец по сведения на екскурзовода:) Честно казано ми е мъчно за хора като Филип, тъй като тези хора са надраснали средата си, етноса си и цял живот ще останат неразбрани както от своите, така и от чуждите, дано децата им видят света ни променен към по-добро.
М, 34

1-50 от 70