Разделихме ли се?
Не зная как да започна... Все имам проблеми с него. Вече не чувствам, че ме обича. Голям егоист е. Все ми говори себе си да погледна, да видя какви граешки съм правила. Поведението му било продиктувано от моето държание. Детинщини. Сутринта се скарахме. Отново! Обвини ме, че съм все недоволна. Нищо не съм била правила за него! Вечно закъснява, никога като мъж не ме е чакал. Два пъти не можах да се появя навреме и такива скандали преживях, че ме е страх да закъснея! Довечера трябваше да сме заедно... Сега нямало да дойде! Разиграва ме. 6 години чакам да се оженим... Все не му дойде времето... станах на 28! А той още живее с майка си и баща си! Писна ми от него... Дори не зная дали да му звъня... Но зная със сигурност, че той няма да се обади! Това ще е краят, ако аз не го потърся!

Коментари

1.   Била съм в много близка до твоята ситуация.6 години са твърде много време.Остаряваш и си губиш времето, а и още отсега си нещастна, какво ли ще е ако се ожените и имате деца, скандалите няма да спрат, а изневерите ще са ежедневие.Подозирам, че никак не ти се иска да е краят със сърцето ти, а разумът ти подсказва да бягаш далеч.Събери сили и прекрати тази връзка, аз го направих и беше много трудно, но после знаеш ли как олеква! и когато най-малко очаквах, срещнах човека, с когото създадох семейство и се чувствам доволна от живота си вече 12 години!Сега дори се чудя какво съм намирала в онзи-предния ?Пожелавам ти сила на духа и късмет.И знай едно, ако чакаш мъж да ти каже край, забрави.Това е твоя работа,не се надявай, не разчитай, просто бъди силна, заради себе си.По-добре така да се разделите, вместо още да те наранява или да научиш ,че е бил с други.Да, 6 години са много време.Но не е вечността, нали?

2.   За 6 години да няма никакъв напредък във връзката ви, хич да не става въпрос за сватба, ами за едно съвместно съжителство... Не знам, за мен това е загуба на време. Не сте на по 18 да се държите като гаджета и всеки да си се прибира в своя дом... За мен това не е пълноценна връзка на 6 години, особено на тази възраст. Скандалите без коментар. Според мен не губи повече време, особено щом и на теб ти е писнало. Търси си щастието другаде.

3.   Ами не го търси. Зная, че ще ти е трудно сама, но ще се справиш. Щом от толкова време сте заедно, а дори не живеете съвместно... прави си изводите. При това живее с мама и тати!

4.   Виж миличка ако искаш да бъдеш с него прости за пореден път ама ако мислиш че нямаш бъдеще и че не готов го остави за да не съжеляваш. „
Другото което мога да кажа болката е голяма празнотата още повече но ако искаш да живееш живей.
Забрави за не го и гледаи напред.
Бъди силна и знай че в разказа геройте са двама забрави той не заслужава.
С един човек светът не свършва от не го полза няма
Аз също много бърках в живота, зад гърба ми мина един развод. Но сега съм истинска щастлива намерих човекът до себе си оженихме се преди има няма шест месеца.
Евгения 32г

5.   Не мога да разбера... някакъв проблем ли има да отправиш тези въпроси към него? По принцип така правят хората - седнете изговорете тези неща и вече ще си наясно. Успех!

Е. Д.

6.   Просто и ясно - не се занимавай с него повече.

7.   Но ти не искаш да е краят и ще му се обадиш. Някак те дразни тая ситуация как може ти да го обичаш 6 години, а на него да му е все тая и така лесно да хвърли това време през прозореца. Трябва да те обича

8.   Мен ако питаш - хич не го и търси.... Явно е време за промяна!

9.   Мога да ти го кажа по няколко начина, но се съмнявам да ме разбереш. В тази история се описваш като жертва, а него като някакъв изрод, който ти съсипва живота. Не ви ли писна от манипулации?
Живеел с майка си и баща си как могло? Ми няма пари човека, не може да си позволи жилище, парите вероятно му стигат за някакви далеч по нужни неща. Щял да дойде някъде си, ама не дошъл, а ти пита ли го дали има пари? Как се чувства? Защо е в това състояние?
Не ми отговаряй, нито се оправдавай.
Аз ако бях на този младеж, щях да те зарежа без да се замислям, защото любовта е нещо, което те кара да мислиш и да виждаш най-доброто в човека отсреща, а не да си намираш оправдания. Как да ти предложи брак този, като ти само го плюеш, сега пред нас, утре пред кой знае още кой? Какво доверие да ти има, как?
Мислиш че не ги вижда тези неща ли? Мислиш си че светът се върти около теб?
Остави човека да си живее живота, някой ден ще срещне жена, която да не го плюе по на-долния начин, а ти си намери мъжа мечта , който да не живее при мама и тати, да има пари, да те обича, да не ти изневерява и всичко каквото си пожелаеш друго.
Като чета такива едностранни истории, направо лошо ми става.

10.   Като не те устройва положението, какъв е смисъла да го търсиш и да се мъчиш да оправяш нещата. По думите ти и на него много не му пука. Една уважаваща себе си жена не трябва да изпитва страх да си тръгне от дадена връзка, когато нещата там не са благоприятни. Успех!

Doriana

11.   На 28 да зависи от родителите си, особено за мъж, не говори добре. Явно е егоситичен повече от колкото трябва, преценявай какво би било съвместното бъдеще- да се опитваш да променяш човек без посока си е малко безмислено. Приеми го като време, в което си положила достатъчно усилия и продължи на пред. Обърканите хора объркват всичко и ти не можеш да искаш нещо, защото той ди е такъв. Сега морето трябва да му е до колене, а той цикли на едно място, какво искаш от него?