Не съм била по-объркана...
Здравейте, мили и добри хора. Не знам вече какво да правя, затова се обърнах към този сайт. Доскоро имах приятел, с когото бяхме заедно 5 години. Имали сме и хубави, и лоши моменти за толкова време. Като цяло и двамата ни мъчеше това, че сме много различни, имаме различни интереси, рядко излизаме в обща компания, аз имах нужда от повече внимание, той, като че ли, не усещаше потребност да показва чувствата си както аз...

Карахме се много често, особено последната година, и като цяло комуникацията ни куцаше. Почти не можехме да подхванем разговор за нас двамата, защото той бягаше от такъв тип теми, оттам аз се ядосвах, че не проявява интерес към това, което се случва с нас...

Аз съм романтична натура, винаги съм мечтаела за нещо различно и нестандартно, а той е сериозен и делови тип човек, за него еднообразието в ежедневието ни не представлява особен проблем. И изобщо, имахме си неразбирателства. Но пък се обичахме страшно много, напук на различията.

Впоследствие аз срещнах някого, който е пълно олицетворение на това, което винаги съм искала - мил, грижовен, амбициозен, романтичен, красив, организиран, отговорен, възпитан и изобщо всичко най-най. Започнах да комуникирам с него, той също изживяваше труден период, опознах го, той много ме харесваше, аз него също. Но само дотук. Дори не съм си мислела да изневерявам. Беше ми гузно, че водя тези разговори с въпросното момче, и признах на приятеля си.

Естествено, той се ядоса, разделихме се. После се разбрахме, че ще сме така известно време, за да реши всеки за себе си как да продължи оттук нататък. От вече няколко дни сме разделени, уж това исках, уж това трябваше (опитвала съм тази крачка и преди, но без да се реша да я направя), а ми е толкова болно, не ми се излиза никъде, не ми се вижда с никого, само плача, връщам се назад постоянно, толкова ми е мъчно, толкова много. Момчето, с което общувам, и сега е до мен и ме подкрепя, не ме пришпорва за нищо, за което съм му благодарна, но аз имам чувството, че и сега няма да мога да започна нищо с него. А нали точно това търсех, точно това исках. Безкрайно съм раздвоена. Какво да правя?

Да се доверя на човек, който е и винаги е бил точният ми идеал за мъж, да опитам нещо ново и различно, или да се върна там, където съм свикнала, където съм страдала, но и съм обичала истински. Умирам да му се обадя, да чуя гласа му, да го видя, свикнала съм да знам къде е, какво прави, как е, и сега, когато не се чуваме, сякаш не съм аз, не сме ние... Ако някой има идея как да постъпя, нека я сподели, ако не, не правете излишни коментари, защото и бездруго съм безкрайно объркана. Благодаря за отделеното време и внимание :)

Коментари

1.   По добре продължи напред.. Сега сте само двамата и не се разбирате, а какво да говорим ако имате и дете. Тогава още по трудно ще ви е. Ясно е че се обичате много ама като не се разбирате.... Сега ще ти е по трудно с течение на времето ще ти стане по леко. Започни да излизаш с приятели да се разсееш малко, не си помагаш вопще като седиш сама в вас и плачеш. Пожелавам ти успех и един ден да си наистина щастлива.
Д!

2.   Точна рецепта няма за подобни ситуации. Само ти можеш да знаеш къде ще си щастлива и при кой. Но има някои неща, които ми правят впечатление. Например откъде знаеш, че другият е "най - най"? Мисля, че твърде много го идеализираш или той умишлено те заблуждава. Ако контактувате само или предимно чрез интернет, то няма как наистина да го познаваш добре. Ако общувате основно чрез интернет, то той може спокойно да се представя в една идеализирана светлина, както много хора правят. От опит ти казвам - не вярвай на всичко което ти казват и пишат, имай едно наум, че хората се представят за по различни отколкото са в действителност. Виждам, че ти вече го идеализираш, а повярвай ми идеални хора няма. Всичко изглежда по хубаво от далече. Ако имаш намерение да избираш, то първо опознай много добре човека. Само чрез интернет това не става.

K-Man

3.   № 1 "вопще"?

4.   Аз си имам една теория -ако се е появил трети в сериозна връзка, то причина е имало, независимо колко незначителна или пък маловажна изглежда отстрани. Моят съвет е, че трябва да останеш сама и решиш. Не сега, не утре... а когато си готова. Абсурдно е да мислиш, че срещайки се с някой друг, това няма да ти повлияе. Дай си сама възможност, за да сложиш точка на миналото и да го преодолееш. Пет години са страшно много време и ако не е било хубаво, нямаше да продължи толкова. Теб сега те боли, а мога да си представя, ако раздялата е окончателна. И то по твоя инициатива. Тогава ще те връхлетят съмнения, чувство за вина, ще идеализираш всичко старо, сравняваш.... В една нова връзка това едва ли ще се понрави на партньора до теб. Никой не е идеален, всеки има недостатъци, но когато проблемите се наслагват с времето, в един момент балонът се пука най-неочаквано. Компромисите са до време и ако няма отговор от другата страна, започва неразбирателството или се появава третия. Остани сама, дай си време, прави каквото и както искаш, научи да се наслаждаваш на живота през твоите очи, а не през нечии чужди. Едва тогава ще можеш да разбереш кой е правилния мъж. В случая може да не е нито един от двамата...

5.   Имаше една приказка... "Има две трагедии в живота: първата е да получиш това, което искаш, а втората - да не го получиш". Цитирам по памет. Та ти май се намираш точно между тези две трагедии. Според мен каквото и да избереш, после ще се чувстваш прецакана. Ако останеш с вече бившия си, ще съжаляваш, че си изпуснала онзи "идеалният". Ако пък рискуваш с новото момче, ще скърбиш по бившия и сигурно ще си кажеш, че е трябвало да останеш с него, колкото и несъвършен да е той. Общо взето, както отбеляза номер 2, рецепта няма. Вземаш решение и се молиш да не си сбъркала. Това е. Всеки избор в живота ни е риск. Няма как да избягаш от това.

6.   Просто изчакай докато се появи точният човек. Не се насилвай да се връщаш там, където не си щастлива и да ходиш там, където не си сигурна че искаш да си. Успех! Doriana

7.   Винаги първите дни след раздялата са много трудни. Тогава човек е объркан, тъй като системите му и са разбъркани тотално. Начина на живот, с който сме свикнали, дори и лош да е той, се променя отведнъж и тъй като той е бил нещо познато, изпитваме липса, а неизвестното е несигурно и това ни плаши.
Но аз бих те посъветвал, да не се страхуваш да се променяш. Когато си решил да направиш промяна след 5 години, винаги е имало защо. Понякога, когато във връзката липса нещо важно за теб, ти винаги ще го търсиш. Затова опитай се да намериш човека, който ще ти даде това усещане за пълнота, от което наистина имаш нужда и което ти е липсвал с предишния ти приятел.
Успех!

8.   Благодаря много за коментарите, чувствам се точно по този начин, който вие описвате, радвам се, че има хора, които наистина да ме разберат. Аз все още се чувствам несигурна, все още не зная дали сме взели правилното решение. Другото момче все повече започва да настоява да излизаме, да се виждаме, да общуваме повече, което ме ласкае, разбира се, но се чувствам зле, гузно ми е, не ми се излиза никъде, иска ми се да се скрия в някой ъгъл и да си ближа раните на спокойствие... Може би наистина ми трябва време.. Сега осъзнавам, че свободата на вземаш сам решения за живота си е много отговорна и трудна задача... Отново ви благодаря :)