Мъже, харесвате ли жените си?
Напоследък започвам да се убеждавам, че почти не се среща мъж, който да харесва жена си след брака или дълга връзка!
Едни защото била погрозняла, други защото била досадна и така...
След като мине периода на влюбването остава само това, че са свкинални с нея и не им се занимава да почнат всичко на ново!
Сякаш просто са се прехвърлили от майките си на жените? !
Доста е странно и искам да чуя вашите мнения, мъже, които са с една жена повече от три години-харесвате ли я, обичате ли я или просто сте привикнали и ви харесва, че има някой който да ви пере, чисти, глади, готви и да ви духа по всяко време!

Коментари

1.   Какво да ти кажа, с жена ми ходим от 5 години, от 1 сме женени. Ами да ти кажа да писнала ми е леко, постоянно бърбори, мрънка, изисква, но пък има перфектно тяло . Това е и причината да не съм тръгнал към развод.

2.   Хаха поздравления за темата! Дано повече мъже отговорят, за да видим какво им е мнението по този въпрос, защото по мои наблюдения точно така се получава. Е, може да има изключения, където любовта не стихва, но това е рядко явление.

Doriana

3.   Едно нещо научих след толкова много време за мъжете... мъжът иска от жената 3 неща - храна, секс и да бъдат оставени на мира...

4.   Имаше подобна тема - взели жените си на 20 и как ги приемат като станат на 40. Разбира се, всичко става рутина, навик и ако се обичате се превръща в задължение. Чуждото винаги привлича, няма начин. Просто НЯМА начин. Зависи обаче дали ще се възползваш или не. Почти няма мъж в нашето съвремие да е бил само със жена си.

5.   Аз съм жена но с приятеля ми сме заедно от 5 години и беше започнал да казва, че съм нищо за него и си тръгнах и то? тогава се сети че не можел без мен!
Та явно всичко е само свикване не и харесване

6.   .... повече от ''три години''... та ти съвсем отписа нормалните бракове, които са доста повече от три години.... ЗАРА

7.   № 1, а какво ще стане ако жена ти пострада в катастрофа или инцидент и загуби перфектното си тяло, ще я изоставиш ли? Как може да си с някого заради тялото му? ! Искам да кажа, този някой все пак си се бракосъчетал с него/нея? Пази Боже от такива като вас! Жена ти ще изкара тежко остаряване ако те види какво си писал, защото рано или късно ще остарее и ще загуби перфектната си форма. А както казваше един познат "за съжаление старостта при жените идва докато са млади", т. е. тя след 32-33 вече видимо ще старее и какво? Няма да си с нея ли? Да, всичк си омръзваме даже когато има любов -но нали затова е любовта, за да не загубим и секса помежду си, дори когато сме си омръзнали. Както щете го разбирайте. Аз се радвам на 14 годишен брак, секс и вярвам и любов. Мислила съм за други мъже, да. Вероятно и мъжът ми е пожелавал други жени, вероятно и е имал. И какво? Сексът ни е страхотен, редовен и без задръжки, съжалявам толкова семейни двойки, които, както казва авторката още на петата година приключват със щастливия секс и го карат по задължение, докато сексът напълно изчезне. не мога да си представя да правя секс 5 пъти месечно само.

ж, 41г

8.   Духовно развита и никога като другите жени, това ми стига!

9.   Не особено, но сме щастливи, че имаме и други алтернативи! :)

10.   Моята е супер! От 12 години сме заедно, от 3 сме женени, от 2 имаме дете. След като роди стана по-слаба и от преди да забременее. Мърморенето и е само сутрин като се събуди, но дори и да каже някоя по-тежка дума, знам, че до половин час ще го е осъзнала и ще се извини. Готви перфектно, страхотна майка е! Много се обичаме и е най-добрата любовница, която бих могъл да имам. Думи като "рутина" са ни чужди поне за сега.

11.   С жена си съм от 4 години и половина, оженихме се преди 3. Не е с перфектно тяло, особено след раждането, но се старае да се поддържа и облича добре. Освен това е уникална готвачка. Сексът с нея е супер все още, дай Боже и занапред да е така. От както съм с нея за чуждо не съм помислял. Като бонус е интелигентна и можем да си говорим на всякакви теми. Досажда от време на време, понякога прекалява с философстването, но се търпи. Оставя ме да дишам когато види, че прекалява. Харесвам я, но по по-различен начин отколкото в началото на връзката ни.

12.   Към номер 2:
Не виждам само защо е това "ха-ха". Истината боли в повечето от случаите, затова не виждам защо трябва да се радваме на това повечето жени да разберат истината. Ами нормално е една жена (а и един мъж) да не изглежда така, както когато са се влюбвали един в другиго за първи път. Но от това не бива да се правят трагедии. С времето любовта е нещо много повече от това партньора ти да има секси тяло или да удовлетвориш нагона.
Мъж, 32

13.   Много интересна тема ;д Аз не съм имал приятелка повече от година така че ще си задържа коментарите за себе си

БеЛиЯ МеЧоК

14.   Не съм съгласна с авторката. От 10 г. сме заедно, връзката ни е по-здрава от всякога. И двамата сме се променили физически с времето, но днес се обичаме, харесваме и желаем дори повече. Всичко си зависи от двамата във връзката

15.   Странно. Според статистиката молба за развод подават предимно жените. Какво ли задържа мъжете при жените им ако не ги харесват? И не ми отговаряйте, че е навикът.
Маги

16.   Маги, не е навикът - дългът е и страхът от неизвестното.

17.   Вярно е, че един мъж много по-трудно се решава на развод и значително по-малко са случаите мъж да изостави жена си заради друга, отколкото обратното. А иначе жената си желае мъжа и след 5 и след 15 години. Дори и понапълнял и с коремче пак си го обича. Доколкото мъжа още след няколко месеца максимум година вече не е същия като отношение и страст.

18.   12, просто се радвам на темата, не го приемай толкова зле.

Doriana

19.   Според мен зависи не от годините, а от това доколко са се наранили взаимно през това време. Ако успеят да запазят уважението и подхождат с разбиране помежду си, могат да запазят любовта си доста по-дълго. За съжаление, обаче малко са хората с такова мислене и такава зрялост.

20.   Семейни сме от 12 г. Имаме две момчета на 11 и на 8. Обичам я както в началото привлича ме пак така дори едвам издържам когато месечно неразположена. За времето когато сме заедно не съм и докосвал друга жена.

21.   Забременях веднага след сватбата, преди 5 месеца и нещата веднага се промениха, още щом започна да се променя тялото ми секса стана мираж( веднъж седмично и без видимо желание от негова страна ). Само да добавя, че сме заедно от 4, 5 г.

22.   Към №15 -Маги, мъжете никога или почти никога не приключват сами връзка. Изневеряват и въпреки това не казват "край", за тях дори това не еповод за раздяла. Жените, унижени, дори още да обичат посочват раздяла или развод. Изключвам случаите с побоища, когато няма как. Според мен мъжете не искат да спират една връзка, ако върви, което обаче НЕ ИМ ПРЕЧИ да правят секс с други и ако ги попиташ, ще похвалят жена си дори. Мъже, какво да ги правиш:)))))Много от нас докато си мислят колко перфектна им е връзката не очакват, че любимият е в чуждите обятия, повечето пъти така става за съжаление.

23.   Към авторката - имам бегла идея къде си интервюирала въпросните мъже. Изглежда ти е едностранчива извадката - от сайта Гепиме ли е?

24.   итината е че си омръзваме и имаме нужда от нещо навън за спорта:))))

25.   Аз съм с приятеля си от 3 години. Той изглежда перфектно и винаги е било така. Мисля че благодарение на това все още ме възбужда много силно. Винаги е в перфектна форма, добре облечен и ухае много приятно. Аз също се грижа добре за себе си, но има една подробност. Когато съм си в къщи (т. е. почти винаги, когато сме заедно) аз се отпускам - допускам да ми поникнат косми, да ходя рошава или със сплескана коса, да обличам грозни и раздърпани дрехи, да ухая на последната манджа която съм сготвила... и знаете ли до какво доведе всичко това... намери си друга.... не ме заряза, но аз разбрах... каза че е само секс... разбрах с какво съм го провокирала... но не мога да простя... за това мили дами, ако не желаете да изпадне в подобна ситуация, никога не допускайте моята грешка! За това мъжете ни ходят и за това никога няма да спрат!

26.   Не харесвам жени, които говорят много.. Харесвами жената да е по-мълчалива..

27.   Със съпругата ми сме от 14 г. заедно, от 11 сме женени, имаме две деца на 6 и 8 г. И всичко вървеше добре, докато не разбрах преди 3 г. за изневярата на жена ми, която продължи още няколко месеца след като разбрах. Оправихме се горе-долу, но нещата вече не са същите. До преди изневярата въобще не ми правеше впечатление поувисналите и гърди, или това че вече не е толкова млада или това, че понякога е голямо мрънкало или не толкова подредена ... беше си моето момиче, но след това, като че ли всичко това се изсипа накуп и аз започнада ги забелязвам тези неща, изчезна магията. На всичкото отгоре, секса взе да намалява и да става все по-рядко (аз имам желание, тя няма, когато се случи е много добре). Сигурен съм, че нещата ще стават все по-зле оттук нататък, но съм приел нещата от отговорност към децата и семейството. Това е положението - хубаво, лошо - това е!
М41

28.   27, позицията ти е много интересна :)
Една изневяра пропуква много призмата през която гледаме половинките си. И излизат някои неща, които не сме забелязвали с годините - шкембенцето, опадалата коса, увиснали гърди, по младите хора около нас, хубава кожа и т. н.
Знаеш ли, всъщност това няма значение за мен, докато не се изтърве съвсем влака - на 20 исках да изглеждам перфектно, на 30 също, на 40 се тревожа май повече за децата отколкото за визията си, на 50 сигурно ще искам да попътувам, виж как се променят приоритетите. Това не ми пречи и не е оправдание да не се спортува редовно, но "хубост до време" са казали старите хора. Нищо не може да спре процеса на остаряване, даже на моменти ми е жал като гледам 60 годишни жени вкопчени в младостта си до маниакалност.
Обичам и харесвам половинката си, но харесвам от време на време и други хора, ей така за да си докарам малко тръпка. Флирта не пречи, той е като червена роза в сив ден :)
Обичайте се, другото се преодолява

29.   Не знам какво да кажа, но айде да споделя. Имах дълга връзка,8 годишна, сега съм на 29, мъж съм, то се брои за цял брак това. До какъв извод стигнах? Ами и без секс мога, в началото не, но после като се разреди осъзнах, че хич не ми е толкова необходим. Второ - мога да си готвя и сам, а мога и да ям където си поискам навън. Трето - осъзнах, че по-голям ужас от това да имаш жена в къщата няма. Постоянно се съобразяваш какво говориш, съобразяваш се все с нейните нужди, а моите? Осъзнах най-важното - че искам да ме оставят на мира. Да се прибера от работа, да се изкъпя, да си плегна малко, да поспортувам, да ям каквото искам и където искам, без да се налага първо да я гушна, после 2 часа да слушам как е минал денят й, после да ям каквото ми се даде и накрая секс. Осъзнах - да имаш жена е истинска военна служба! Служба ви казвам, каиша опъваш до скъсване - бачкаш като луд на работата си, връщаш се и бачкаш за нея...и по нея :). Това не е живот, от както съм сам ама и дума не давам да се издума пак да се обвързвам,ама дори и само секс, ама никакви такива. Радвайте се докато сте сами, това ви казвам аз и ако не са ви вързали със сополиво лапе и брак - бягайте и трошете оковите, спасявайте се

30.   Ти луд ли си? !? !? !? Напускай я... това цял живот да се мъчиш така... не е работа....

31.   Харесвам жена си и много други жени, особено ако са с големи гърди и стегнати дупета
М-35

32.   Разни хора-разни идеали. Не можете да очаквате от някой, с който не си пасвате(и вие да знаете това) да се обичате вечено, няма как. Ако има истинска и бурна любов между двама души, тя няма да угасне с времето, напротив. А няма как да збъркате, ако я срещнете. Такива любови претърпяват възходи, падения, всичко което може да им поднесе животът, но винаги има една разлика при тях.. никога не се отказват от любимия човек. :)

33.   От 29г съм женен сега съм на 50 никога не съм държал жена ми да е елитна пичка за мене е по-важно вътрешната и красота. Имал съм и моменти в които съм и ревнувал моменти и в които съм се съмнявал и в изневяра изневерявал съм но нито аз нито тя не оставихме нещата да се задълбочат. Отначало любовта е голяма, после с появата на децата премина малко в задължение към семейството но в никакъв случай не отмина Децата пораснаха и отлетяха и ние сме пак двамата и сега любовта сякаш се завръща така както и преди със същата сила както преда 29г. Мисля че в този живот всичко е късмет, че си срешнал точния човек с твоето виждане, разбиране да си паснат характерите да има компромиси. Но освен любовта. която е най-важна за едно семейство важно е и двамата да си знаят и задълженията.

35.   Здравейте, какво означава "заедно сме от .... години и вече не е същото"? Когато сте предлагали/приемали предложението за брака, какво сте си мислили? Нима след 5-10-15-20-и т.н. години нещо ще се промени у другия партньор? С жена ми сме повече от 20 год заедно. Няма друг, няма друга. Всеки миг заедно е прекрасен... Тя е по-прекрасна от всякога, а аз с 20 кг повече. Това не пречи всеки един миг заедно да го изживяваме като нещо, което е дар от Бога. Дали съм виждал по-привлекателна от нея? Ами да, може би е имало, не мога да си кривя душата. Тогава си задаваш въпроса: "С какво е по-хубава другата?" Замислях се и.... не намирах отговора. Логично всичко приключваше до кафето, чашата вино или питие. След толкова време зная едно - по-прекрасна жена, приятел, човек от съпругата ми - НЯМА!

37.   Няма по-хубаво от това да имаш верен човек до себе си... човек на който може да разчиташ във всеки един момент за всичко, а именно това е твоята половинка в живота. Според мен няма как ако истински обичаш един човек с времето да ти омръзне, напротив, той ти става още по скъп! Тези които твърдят че половинките им омръзват за голямо съжаление не са намерили точния човек за тях, което е много жалко.... Има хора, които толкова много си пасват, че един живот не стига...