Да започвам ли шофьорски курс?
Здравейте! Момче на 18 години съм. Мисля си много по един въпрос: има ли смисъл да изкарвам шофьорска книжка сега? Нашите живеят и работят в чужбина, аз съм с баба си в България. Пращат ни пари, макар и не много, но имаме с какво да живеем нормално. Аз имам спестени пари достатъчни, за да изкарам книжка, даже ще ми останат, но има ли смисъл? В момента не са ми необходими за нещо конкретно и си мисля дали това не е полезна инвестиция? Другия вариант е да отида на море с приятели това лято или да спестя някой друг лев за бала? Дайте съвет!

Коментари

1.   Не само си заслужава, но е и задължително за един млад човек да изкара шофьорските.
Аз още на 17 се записах на курс - момиче съм, с парите за бала. Всичко ми струваше 180 лв. с изпита, а и тогава имах време след училище. Не бях карала кола 7 години, но ето - трябваше ми в работата. В момента курсът не само гони хилядарчица, но и нямам време, желание да се занимавам с такива неща. Книжката е част от образованието просто. В днешно време трябва на всеки човек да може да кара кола.

2.   Разбира се че има смисъл. От всеки човек шофьор не става, обаче е в необходимост и в плюс да имаш книжка.
Щом си си събрал пари, вместо да ги изхарчиш за глупости, по-добре изкарай курсовете. Успех.

3.   Здравей, момиче съм и днес официално взех книжката в ръцете си.. аз имах огромно желание да изкарам курса. Е направих го. Струваше ми 600 лв заедно със изпитите и БЧК -то. (от Добрич съм) Ще ти е от полза да имаш книжка.. както да работата така и.. примерно да речем на баща ти му стане лошо и трябва да се заведе в болница.. кой ще го направи, , естествено че ти. Така, че не се замисляй, ами ги почвай, че до края на годината ще го направят 1000лева.
:))

4.   В днешно време без книжка си за никъде, особено ако живееш и работиш в чужбина. Вземи си книжка дори и да не си купиш кола веднага, тя няма да ти е в излишък. Не се знае как и къде ще те завърти живота, дали след време ще разполагаш с пари да я изкараш, или пък с време да изкараш курсовете, а пък може да се окаже много необходима във връзка с работата ти.