Имам подозрения, че ме харесва...
Всичко започна миналото лято. Бяхме се събрали компания на морето. С някои не се познавахме, дори се виждахме за първи път, но бързо се смесихме, така да се каже. Там беше и той, да го наречем М. Не бяхме особено близки приятели. Но след като се прибрахме, станахме, , приятели'' във фейсбук. Отново не си споделяхме кой знае колко лични неща. А както преди, говорехме на общи теми. Освен това, ако имах нужда от нещо, той ми помагаше.
Той по принцип живее далеч от моя град. Но по някакво съвпадение, се оказа, че баща му е родом от съседен на моя град. И това лято беше дошъл да види баба си и дядо си, които живеят там, но аз нямах възможност да се видим, защото си имах други ангажименти.
Междувременно аз съм влюбена в едно друго момче - К. С него преди месец посетихме града, където живее М. Няма да навлизам в подробности, че ще стане още по-дълга историята.
Един път, като си пишех с М., му споменах, че съм ходила в града, където живее. И той започна да ме разпитва кога съм ходила, защо съм ходила, при кого съм ходила, как съм могла да не му кажа, можело да се видим. Аз не му обясних подробностите, че съм била с друго момче. Защото вътрешно имах чувството, че ще го разочаровам, ако му споделя това.
Сега нещата продължават по същия начин. Пишем си. Споделяме си неща от ежедневието. Интересува се кога ще може да се видим. Не ми прави намеци за секс, не ми казва колко съм сладка и т. н., както правят, когато ме свалят. И въпреки това имам странното усещане, че не ме харесва само като приятелка, а и като нещо повече... Може и да си въобразявам и този сценарий да е само в главата ми.

Коментари

1.   На мен ми звучи така, сякаш си въобразяваш. Момчето си се държи нормално, това че иска да се видите не означава кой знае какво.

2.   а пък според мен може и да те харесва :) след време ще се разбере най-вероятно

3.   щом не сте близки приятели, а по думите ти настоява да се видите, може и да те харесва... времето ще покаже

4.   Може да има симпатии към теб, но да е предпазлив. Все пак, не те познава добре, не иска да направи някаква грешка. Аз понякога така правя също, като не познавам някое момиче. Искам да се видя приятелски с нея, а ако наистина ми допадне и мисля, че нещо може да се получи, тогава вече ще изразя чувствата си. Ако ли пък не, поне може да станем по-близки като приятели.