Първа целувка на 26 г.
Момичета и момчета, помагайте! Може би моята история ще ви се стори невероятна, обаче, факт, още има такива като мен по българските ширини... И така, накратко - аз съм на 26 г. и не само, че още не съм имала интимна връзка с мъж, но и дори не знам какво е истинска целувка. Не съм обратна, не съм фригидна, нормално момиче съм, обаче до момента нещата при мен се стичат така, че се занимавам със всичко друго, но не и с личния си живот. Не питайте защо. Просто така се получава. Е, най-накрая срещнах едно момче, което много ми харесва. Работим заедно, сприятелихме се, иска ми се да се получи нещо по-сериозно, той също проявява интерес, но мен ме е страх да се впусна в по-сериозни отношения. Мисълта, че в някакъв момент, по време на среща, той ще поиска да ме целуне, си ме плаши много. Аз на практика не знам как да се държа в такава ситуация, той веднага ще разбере, че аз досега не съм се целувала (пък да не говорим за нещо повече! ) и така ще се изложа. Той е доста по-опитен от мен, едва ли съм му първата и може да си помисли, че нещо му се правя на интересна и се преструвам. Как да му обясня, че хем съм доста консервативна, хем искам да съм с него, ама не знам как да му го покажа? ! Дайте съвет - как се започва нормална връзка на тази възраст, при положение, че си почти напълно невеж по въпроса с връзките? Само не ми казвайте, че е невъзможно, защото и без това съм достатъчно отчаяна!

Коментари

1.   Спокойно, разбира се, че всичко е възможно. Първо - бъди уверена в себе си, всеедно изобщо не го правиш за първи път. Може и да не разбере, ако си досаттъчно уверена. Моята първа целувка също беше по-късно, от колкото обикновенно и момчето беше по-опитно и аз имах същото притеснение, че ще разбере и ще му е странно и т. н. Но с него бях достатъчно отпусната и уверена и си представих, че не го правя за първи път и се оказа, че изобщо не е толкова шокиращо и страшно, колкото очаквах. За целувката говоря - просто няма как да сгрешиш и той да си помисли, че не си го правила. Остави той да води и това е. А за по-натам ти си знаеш, няма как да няма притеснения и какво ли още не, но ако държиш на човека, винаги ще е наред всичко. И относно връзката.... няма значение на колко години си според мен, стига да знаеш какво искаш. Нямаш нужда от съвети как да се държиш и т. н. Бъди себе си!

2.   Аз съм на 16 и никога не съм се влюбвала, никога не съм харесвала никого :д Пък за целувка да не говорим :)

3.   дo 2 Ами нормално на 16 си все пак

4.   Сега или никога! Поне да си "готова" за истинския /в случай, че този не се окаже такъв/. Просто няма начин, колкото и отвратително да звучи. Впускай се, бери срам ако трябва и това е. На 26 си за бога! Стискаме палци!

5.   Няма да разбере нищо, що се отнася за целуването, остави го той да води и просто се наслаждавай. Виж, за девствеността няма как. Там ще разбере. Но стъпка по стъпка. Целуването не е кой знае какво, няма правила, закачай се, хапни го, остави му се един вид. Много хора имат богат сексуален живот и опит, а в целуването са боси. То си е до човека. Смело напред!

6.   Нищо няма да разбере, не се притеснявай. Във всяка нова връзка е нормално първите целувки да не са съвсем сполучливи, докато се нагодят партньорите и свикнат един с друг. Е понякога още първата се получава чудесно. Все пак са двама различни човека, с различни усещания, различни темпераменти и си зависи кой какво харесва. Но не се тормози винаги има първи път, но няма защо да се притесняваш. Отдаваш се на момента и това е. Не мисли за нищо друго а се остави устните ти да те водят. Успех.

7.   Аз бях на 12години когато за пръв път се целувах с момче на 24год. и той ме попита от къде знам да се целувам така добре. Аз просто правех това, което той правеше и знаеш ли не можах да го убедя, че за първи път се целувам. Така че отпусни се, наслаждавай се на усещанията и му отговаряй на целувката по начина както той го прави.

9.   Изобщо не се притеснявай, аз бях на 25, когато за пръв път целунах момиче. Нищо не се разбира, в целувката всеки може да си импровизира. И за да те успокоя напълно, има доста хора, които са нямали сериозни контакти с противоположния пол до тези години. Аз също като теб се занимавах постоянно с нещо друго, но не и с личния си живот. Пък и честно казано, ако например изляза с момиче и то не може да се целува добре, няма да се разочаровам или нещо подобно. Щом човека срещу теб ти е приятен и изпитвате взаимни симпатии, всичко останало се нарежда с времето.

10.   Искаш ли да те науча да се целуваш ;д

Просто се отпускаш.....като магия е и пристрастява.....нещо като цигарите ;)

дано да не ми се вържеш дотук ама щи кажа как изглеждаш през моите очи :) Сериозно момиче с което си заслужава да се пробва :)

БеЛиЯ МеЧоК

11.   Абе, какви хора! Техники разни описват. Авторке, когато любовта връхлети човека, той не знае къде се намира, ръцете и устните сами намират пътища, за които не са подозирали, всичко се получава естествено. Мисли повече за това да срещнеш такъв човек,с когото да усетиш това, а не за глупавите си притеснения.

12.   Струва ми се нереално да си толкова невинна. Искам да се оженя за такава като теб!!!

13.   браво момиче целувам ти ръка ето така трябва да бъде българския морал а не като някои пикли дето казват хипер ми се ибе но той искал първо свирка а тя на 12 години но лошото е че някои казват организма го иска и секса е полезен и в кой век сме е затова има спин заради безразборните връзки

14.   Ти си поредната жертва на чужди амбиции!

15.   Вие ще се целувате ли или ще се хапете, та такива страхове...

16.   Аз няма да ти давам съвет, защото съм същата като теб, на 26, нямала съм гадже още, не съм се и целувала естествено, а още по-малко съм правила секс, да не е за вярване може би на повечето хора им се струва като нереално, както каза номер 12. Искам просто да ти кажа, че наистина когато се влюбиш всичко си става естествено и да не се притесняваш въобще, остави се на емоциите и сърцето да те водят и всичко ще е ок. Аз съм сега на фаза 1 среща с момче и се надявам и при мене нещата да се получат, макар че не отричам притесненията си, но ако не сега, кога нали? Важното е да не се отказваме заради страховете и предразсъдъците си. Между другото радвам се, че не съм единствената, ето че имало и други като мен:)

17.   Много се радвам, че намерих твоя пост, защото ситуацията ми е толкова позната... аз съм на 24 г. и нещата при мен стоят по същия начин. Досега винаги изчаквах, защото изникваха "по-важни" неща, върху които да се концентрирам, и съответно в последно време започнах да се замислям, колко много съм пропуснала от личния си живот.

Съветът ми е да не се замисляш много, ако си сигурна, че наистина искаш да целунеш момчето. Просто давай смело и съм сигурна, че няма как той да разбере, ако сама не се издадеш... някой по-горе беше споменал, че в началото, когато двама души се целуват за първи път (дори и с предишен опит) им трябва време, за да си свикнат.

Желая ти успех и не се притеснявай да започнеш връзка на тази възраст... има даже една поговорка, която гласи, че всеки експерт в началото е бил начинаещ :)

19.   Аз пък съм на 24 момче, в същата ситуация, и пиша за да допълня напълно първото ти изказване, че има и такива като нас. Да не коментираме защо се е получило така, да кажем, че не е важно. При мен едва наскоро (за пръв път! ) имаше "отношения" с момиче, които, за мое най-голямо съжаление, не достигнаха много далеч. Имаше целувка по бузата и устнити, и това беше.

Но при мен нещата се развиха малко по-различно, което е и причина да ти дам малко по-различен съвет от всички останали. Аз чисто и откровено си признах пред нея, наред с други неща, че съм такъв, какъвто съм, а именно човек, който не е имал друг подобен контакт с момиче. Поначало съм такава натура, че ми е трудно да лъжа и да се преструвам. А и искрено (и може би доста наивно, поради липсата на опит в областта) вярвам, че за подобно нещо би трябвало да се прояви разбиране от другата страна, и съответно ние не би трябвало да подхождаме със страх. Ако по някаква причина хората са склонни да ни заклеймят по какъвто и да било начин, и по-специално точно хората, с които уж сме склонни да имаме някакви по-близки отношение, то не си заслужава да се опитваме да се мъчим. Никой не е перфектен.

Разбира се, можеш и да се опиташ да скриеш, но аз самият си представям какво би коствало това. Все пак съм момче, а като че ли от нас се очаква повече, така че при теб може и да се получи. Но пак казвам, няма смисъл, ако за теб представлява трудност или дискомфорт да криеш подобно нещо, най-добре му кажи.

20.   Не му казвай, че не си се целувала преди, така само ще се изложиш и той може да си помисли, че си задръстена. Няма смисъл от прекалена откровеност в този случай, той така или иначе няма да разбере, че не си се целувала преди. Според мен няма да му дойде на ум, дори и целувката ви да не е перфектна, първата никога не е.
Това, за което трябва повече да се притесняваш, е първият секс - това вече ще си проличи. Аз бях на 20, когато за първи път спах с мъж и страшно ме беше срам какво ще си помисли, че още съм девствена. Но нямаше проблем, просто го оставих той да води.
Успех!