Запознах се с момиче навън, но нещо не разбрах...
Здравейте на всички първо. От доста време не съм писал тук, но преди време ми се случи нещо, за което съм радостен и объркан. И частта с объркването е причината да пиша днес. Ако може някой да ми изясни ще съм много благодарен.
И така, аз съм от този тип момчета на 19 съм, който не са имали приятелка. И понеже от дооста време ми е до гуша от това, аз реших да се запозная с някое момиче навън. Канил съм се много пъти и все не ми е стискало, защото първо незнам как ще реагира, второ какво най-добре да кажа (аз че имам идей имам де). Но винаги на финалната права се отказвам в известен смисъл. Еми ето преди месец някъде пътувах в метрото й беше 13-14.00 някъде тоест ученици отвсякъде. И влизат едни 3 момичета точно където съм аз и се опират до мен, защото е гъчканица. Говореха си за контролни, тестове ученически неща. Обаче после едната пита другата дали ще ходи в Овча купел. И аз понеже съм оттам се заслушах ама само толкова.. и за пореднен път си викам "еми ок са кво да им кажа здравейте момичета от овча купел ли сте?" Аз ще потъна в срам колко тъпо звучи това. Както и да е обърнах им гръб и дойте мойта спирка. И гледам как си казват чао и точно тази, която аз си харесах (и която я питаха дали е от овча купел), слиза с мен. Беше застанала да мен точно по случайност, ходим 15тина крачки в една посока (ние бяхме в свръзката с линия 1 към линия 2) и аз реших все пак НЕЕЩО да направя тоя път, дори да ми се развика, поне ще се прибера с усмивка, заради факта, че преодолях страха си. И както е до мен аз без да я спирам само й казах "може ли да те питам нещо". Само главата си бях обърнал и ходя нали. Тя се обърна, забележете усмихна ми се, и каза "да разбира се" с усмивка. Аз се учудих такъв, и питам "ти от овча купел ли си" (в смисъл все пак си бях чул квартала и ми се стори не толкова тъп въпрос). Та тя се засмя каза "ми не" и аз казах "ами мисля, че съм те виждал някъде за това стори ми се позната". С мисълта, че тук ще приключим аз си обърнах право напред главата с идеята да си продължа пътя. Обачееее тя реши да продължи разговора и ми каза "живяла съм в овча купел като бях по-малка". И аз се обръщам й казвам "а сега на колко си на 16?" И тя "даа, как позна". Почна да ми се радва там. Обаче аз понеже исках да си направя един като "тест", като слезнахме от стълбите надолу към метрото, аз нарочно забързах крачка пред нея и докато ходех изведнъж спрях и погледнах наляво (а тя ми е от дясно). Исках да видя дали ще се спре където съм аз или ше си тръгне. Ами, държах си главата обърната наляво за 2-3 сек и като се обърнах, тя ме чакаше, тялото й беше обърнато право към мен и ме гледаше. Еми ако й бях неприятен нямаше да се спре при мен нали? Та разговорихме се, чакахме заедно метрото да дойде и си говорихме 10тина мин. Доста добре мина разговора в смисъл нямаше никакви моменти на мълчание. Като оставаха 2 мин до влака аз я питах къде слиза тя каза, че е за една спирка. Аз исках да я видя пак естествено й се зачудих как да го направя. Щото вероятността да я питам за телефона й и тя да ми го даде е доста малка. И направих така: "За една спирка си? Е значи имаш една спирка време да ми вземеш номера." И се усмихнах такова закачливо. И тя се усмихна, но тук ми каза "Не си ли малко голям" ??? Голям ли? Какво трябва да значи това, че съм "голям" за свакли ли? Стига бе то ако сега не му е времето кога, на 30 ли? Но щом не ми отговори закачливо разбрах, че няма да стане нищо... Както и да е влезнахме във влака и тя не само, че не ми каза нито дума, не ме и гледаше. Ту наляво, ту надясно, но не и в мен. Очевидно се опитваше да ме избегне. Но и аз не казах нищо, защото се почувствх сякаш съм й станал неприятен за 10 секунди. И така 1 минута докато свърши станцията накрая ми подава ръка и с висок глас казва "Чао много ми беше приятно да се запознаем". И аз нали казах чао и това беше.
Та да се върна в началото защо съм радостен и объркан. Радостен съм ясно защо, защото не само преодолях сраха си (и повярвайте това да заговориш момиче никак не било сложно), ами и свалките са си яко нещо :Д. Но съм объркан, защото къв беше този въпрос "не си ли малко голям". Защо после ме отбягваше? Или това не е отбягване ами се е притеснила? И най-важното обръщам се към тези, които са го правили вече това заговаряне с успехи накрая, какво можех да направя различно и къде ми е грешката, за да знам за следващия път :)? Който не знам кога ще бъде... Благодаря ви предварително. :)

Коментари

1.   Браво, мой човек, страхотно е, че си преодолял страха си - продължавай в същия дух! Относно въпроса ? - искала е да каже не си ли малко голям за нея. Не знам дали си ? казал на колко години си, но ако не си има голяма вероятност да изглеждаш на между 19-21, при което тя е сметнала (бих добавил "с право", но е въпрос на лични предпочитания и убеждения), че си прекалено голям, за да се "сваляте". Вероятно дори малко се е уплашила.

Ако си ? казал на колко години си... ами, горната ситуация пак важи, но просто е била сигурна на колко си и е преценила за себе си, че това е прекалено голям човек, с когото да се "сваля". Не че разликата е голяма, напротив. Но в момента тя е на 16, вероятно девствена и най-вероятно не достатъчно зряла за отношенията, от които ти имаш нужда сега и които ти би искал. Също така и за момент не се е заблуждавала, че искаш да сте само приятели. :)

Още един момент - по много причини (голяма от които е, че е още малка и неопитна) тя може да се е уплашила не само от разликата в годините, но и от прямотата ти, "нападателния" ти подход. Принципно си подходил добре, с увереност и шеговитост и при повечето жени над 18 това ще се хареса много. Това момиче, обаче, е било прекалено младо и този подход ? се е сторил прекалено рязък и настъпателен.

Айде, успех за напред, бори се със страховете си и успех!

ПС: Не се отчавай, аз не бях имал приятелка и дори не се бях целувал до 19 годишна възраст, но изведнъж стана така, че не само се целувах, ами спах с момиче за първи път и после бях първи на друго и то в рамките на 3-4 месеца. :D Така че, нещата ще се случат, само не си пропускай момента и не се страхувай! :)

2.   Явно не си чел много за pick up (сваляне на жени) и ако беше чел, щеше да знаеш, че това е шит тест. Едно от онези неща, които жените правят несъзнателно, за да проверят мъжа дали става за нещо. В случая ти не си го издържал и се е получила неловка ситуация. Напиши в гугъл ("шит тест", "шит тестове") и ще видиш по-подробно за какво става въпрос.

3.   Първо, честито. Много е хубаво, че си си преодолял страха, но има още какво да научиш за жените.

Малък за нея, не за свалки. Тя е на 16, а ти си на 19, момичето очаква да искаш секс и натискане от нея, това е. Да не говорим, че ако не си и казал годините си може да те е помислила за по-голям. Макар да уча в училище, където и 9 клас изглеждат на по 18 и да съм свикнала с това и аз греша за годините и се притеснявам от факта. Момчетата сега сте по-високи, по-едри от 7 клас приличате на големи батковци.

Не знам за тия шит тестове, но пък реално и аз съм правила подобни работи несъзнателно... да млъкна и да видя дали ще говори, да го изчакам да даде той темата, да кажа нещо за годините и да проверя дали действително е искал само свалка или да се опознаем. При жените е важно да покажеш, че не ти е само до физическите радости. Иначе номер 1 ти обясни за годините, въпрос на лични виждания и разбирания. Сега съм на 15 и момче на 18 вероятно би ме стреснало в началото, предвид че съм девствена и нямам огромен опит зад себе си.

5.   най полезния отговор за момента е - шит тест. Това за разликата в годините е голяма глупост не ги слушай.. масово момичета от 14 нагоре се задяват с 25 че и 30 годишни. а 3 години разлика е направо смешно. който не е чувал за шит тестове може да се заблуди и да изръси такъв глупав съвет който направо ти идва като шит тест.