Ставам, лягам с мисълта за него
НЕ мога да го забравя, дългогодишна връзка.... първа връзка.. Много обич, много доверие, много страст.
Научи ме на всичко, с него бях сигурна...
Влюбих се в него все повече..
Да, но той вече е с друга от 3месеца..
Аз не мога да го забравя, ставам, лягам с мисълта за него...
Кажете как да го забравя? Успокоявам се, уж съм добре, но пак като някой път се сетя за миналото и ме хваща меланхолия, някаква тъга...
Нямам вяра в живота, сякаш живея, но животът ми е сринат, без смисъл, и ме боли, и ме боли...

Коментари

1.   И аз съм така. Единственото, което е гледай напред и чакай денят, в който той ще осъзнае какво е изгубил. Но връщане назад няма да има, защото ти ще си намерила истинска любов и ще бъдеш щастлива! Вярвай и давай напред, не назад!

2.   И аз бях в същото положение, много страдах цели 5 год., но постепенно чувствата се притъпяват, не че сега не страдам, но вече се чувствам опустошена след всичко, опитай да си заангажирана с повече неща

3.   И аз съм била в подобно положение. Обичах един човек нещастно 4 години, но той не ми обръщаше никакво внимание. Аз постоянно плачех за него, тръшках се.. даже той беше разбрал за чувствата ми, беше се много ядосал. Беше ме псувал, просто си ме мразеше, но аз продължавах да го обичам, без да знам защо, просто нещо ме влечеше към него. Бях много глупава тогава. Не сиках и да поглеждам друг, докато.... миналата година не забелязах друго момче.. беше му приятел. Стана чудо - заобичах него и забравих за онзи.. да, беше много трудно, но успях да го преодолея. Старата любов се преодолява само с нова. Преди колко време сте се разделили? Ако е от 2-3 месеца, нормално е да не можеш още да го преодолееш, особено ако наистина си го обичала. Дай си време. Опитай да се занимаваш с нещо друго, намери си някакво хоби. Ще ти кажа нещо друго, но съм убедена, че няма да повярваш.. , преди време бях чела за розов кварц. Това е полускъпоценен камък, за който се говори, че носи любов и помага при разбито сърце. Подходящ е за хора, търсещи нова любов или преодоляване на стара. Аз не можех да повярвам, но все пак реших да пробвам. Пишеше, че трябва да са две камъчета, и двете във формата на сърце. Взех си ги. Едното го нося всеки ден на врата ми, а другото е в портмонето ми. И двете винаги са с мен. Медальона само го свалях, когато си лягам или се къпя. Един месец след това имаше резултат. Просто не можех да повярвам, не знам дали е изцяло от това с розовия кварц, но със сигурност и той е имал значение. Звучи нереално, но все пак...

4.   )Автора:мерси номер 1 и 2, а номер 3 -благодаря че ме подсети за розовия кварц, имам, но не го носех дълги години, някъде съм го оставила в къщи, трябва да го потърся..

5.   Кой ли не го е преживявал това... Не е болка за умиране. Да, първоначално е кофти, но с времето минава. Рано или късно осъзнаваш, че освен любовта, в живота има и много други неща, които си заслужават да се изживеят. Пък и незаменими хора няма...

6.   По-рано от 6я месец няма да се оправиш, особено пък при първа връзка. Просто стискай зъби, още малко. Тежко е, но е така. Все още ти липсва и сексът с него, спомените те раздират, знам. На 6-7я месец нещата ще олекнат. Дано срещнеш някой друг и не си отмъщавай на него. Ако успееш, започни неангажираща връзка, за да има секс, той ще те отпусне. Пожелавам ти силна воля, ще мине, повярвай.

7.   Леле... това все едно аз съм го писала, абсолютно сходна история - най-голямата ми любов, първата ми дълготрайна връзка, човекът за който ставах, дишах, живеех, непрекъснато го гледах като богопомазан... а той никога изглежда не оцени напълно.
По-малко от седмица след нашия "неочакван" (поне за мен) край той беше вече с друга, която на всичко отгоре ми беше и приятелка. А аз останах сама с въпросите как може за толкова малко време да е изхвърлил всичките спомени и хубави моменти на боклука. Знам какво е чувството, разбирам те напълно авторке, НО наистина трябва да вложиш всичките си сили в теб. Намери си хоби, занимания, излизай с нови приятели, весели се... в никакъв случаи не му вдигай, не му гледай профилите в социалните мрежи и тн. Просто ядосай се, ти не заслужаваш това, заслужаваш някой, който ще те обича истински. Сега те боли, но повярвай ми времето лекуа, просто не живей със стари призраци.

8.   Затова не е добре да поставяш друг човек пред себе си. Знам, че звуча егоистично, но ако вие не се цените достатъчно, ако не сте си самодостатъчни и търсите някой, който да ви осмисли живота, обречени сте на страдания. На първо място себе си, след това другите. А любовта не е да живееш заради някой друг, а просто да се получи една симбиоза между вас, а ако нещата се разпаднат, вие пак да сте си самодостатъчни. Да махнете с лека ръка и да си кажете, че най- доброто все пак предстои. Ето това ме спасява от любовни мъки, изживявам нещата за не повече от 2-3 месеца и после съм като нов човек, старото си аз. Всичко, мили жени идва от самите нас и от начина, по който гледаме на ситуациите. Никой не е длъжен да изпитва чувства към нас и да ни прави щастливи. Това си е изцяло наша работа, а когато се появи интересен за нас човек, позволяваме му да пристъпи в нашия свят, но ако усещанията са по- скоро негативни, трябва да не ни е страх да останем без този човек.

9.   Скъпа, аз имах същият проблем, не знам защо сте се разделили, но ако той още те обича ще се върне, както стана при мен :) Пожелавам ти го от сърце