Държи ме в невидение и не разбирам защо...
Здравейте
горещ призив най-вече към мъжете които биха могли да ми разтълкуват даденото поведение, защото престанах да улавям каквато и да е логика

От година посещавам място, наречено терми където се запознах с един мъж. Много дълго време бяхме само познати, после приятели, после близки приятели. И след това още по близки приятели говорихме си, шегувахме се всеки ден.... Той започна да ме кани да излизаме всеки ден - прекарахме невероятни мигове. С него общуването беше толкова сладко и леко. Веднъж в басейна усетих как той е прекалено близо до мен начина по който ме хваща за да си играем. Започнах да имам нужда да съм по близо до него да се нуждая от прегръдката му. И започнах да го прегръщам и да се гушкам в неговата кола по пътя за вкъщи излизахме няколко пъти заедно като на среща но не като приятели. И той откликна на моите прегръдки и се опитваше да ме целува но аз така и не можах да му дам истинска целувка. Усетих за пръв път от много време такава страст в него... Тук е момента да поясня, че аз съм на 26 той на 48, но визуално не изглежда на повече от 38-40 потдържа се доста добре атлетичен.... разказа ми за бивщите си които винаги е изоставял засхтото в един момент ве имало някакъв проблем как идвал в термите и не обръшал внимание на жените и те сами идвали при него... но не си мислете че се прави на недостъпен или че е надут егоцентрик - не е.

Така и не е оженил единствената жена с която е бил 10г. никога не е пожелала да живее с него...
И това бяха причините който ме спираха да прескоча границата той ми даде ясно да разбера че ако съм с него и след това не се получи ще загубя приятелството му... И аз не се усмелих, не можах, а изпитвах такова желание. Беше ме уасно страх да не загубя приятелството ни и му го казах. Трябва също да поясня, че по това време приклучвах една разочароваща авантюра с друг. Той дори прекара една сутрин в леглото ми след дискотека - но аз така и не можах дори да го целуна... каква грешка, а той така се опитваше да има поне целувка и ми казваше "Кога ше ме целунеш? " И както планувахме да отидем на кино една вечер и аз отказах защото имах семейни проблеми и бях изморена два дни по късно му писах, че съм разочарована, че той не е бил достатъчно близо до мен през този много мъчителен период така изведнъж той спря каквато и да е комуникация с мен за окло 2 седмици. А преди си пишехме постоянно по Фейсбук. От тогава вече 40 дни. Писах му 1000 пъти за да го питам какво се случи за да се отдъпне така. Така и не ми отговори говори си с мен като на шега аз му пиша дълги обяснителни съобшения а то като че си играе. Отговаря ми само ако си горим или се шегувамеза нещо друго за сериозните неща НИЩО. Само веднъж ми спомена, че му е било достатъчно и не искал повече, че трябвало да си върне душевното спокойствие като приключи недовършените дела... И исках да се срещна с него да поговорил лично но той ме избягва сякаш не иска да ме вижда само ми пише. През цялото това време го видях само веднъж преди около 2 седмици и го дочух да разказва как предната вчер се запознал с жена и танцували заедно. Една приятелка ми каза че го видяла преди седмица да си говори в термите с някаква жена часове.... Вчера си говорихме за последен път накрая в пристъп на ярост от отказа му да ми обясни защо е озбягал от мен му написах нещо за което знаех, че ще го ядоса и той ме изтри...
Това което ме мъчи е защо той така изведнъж се отдръпна от мен седмици преди да се запознае с въпросната жена наистина не разбирам всичко вървеше толкова добре
Пробвах да го забравя - не мога да изртия спомените за времето с него бесхе прекалено хубаво с нкои до сега не съм се забавлявала така и това ужасно ми липсва като дрога и този въпрос защо не ме напуска.... искам да си поговорим нормално като вузрастни хора но той се крие всячески от мен една приятелка ми предложи да го направи вместо мен и да му обясни че намеренията ми са серозни.... забравих да кажа че докато бяхме само приятели той ми е споделял колко много иска до себе си човек който наистина да го обича да има семейство, деца той така се умилява от деца самия той сатва дете....

Знам че веднага ще ми кажете да забравя, но не мога опитах.... има 1001 причина да не съм с него - та той може да ми е баща, но не мога да забравя усещането от компанията му нищо подобно не съм имала досега -усещане за пълна хармония и спокойствие сигурност доверие...
Как да си го върна? искам всичко - прияртелството му любовта през тези 40 дни пурвия път когато ми писа след тоталното мълчание беше за да ме свърже с човек и да ми помогне да си намеря работа....
Не знам вече какво да правя и какво да мисля... Толкова ме беше страх да не го загубя а стана точно така... не разбирам

Коментари

1.   Авторке, мисля че човекът просто е бил достатачно опитен, за да разбере, че с теб няма да го бъде...
Не те знам, какви „семейни проблеми“ си имала, но ако си омъжена, тук може да е също проблемът.
Като цяло обаче става дума за мъж, който е усетил, че му идва времето, че му изтича срока на годност демек, че може да изпусне последния влак за деца и семейство. Мисля, че в момента от една страна се развлича с разнни женички, но от друга страна все пак търси Правилната. Явно това не си ти за него.
Защо - ами той си знае.
Според мен просто е познал, че ти не искаш да бъдеш с него, заради възрастта му все пак и не е искал да си губи времето. Разбери, че не можеш да имаш приятелството на един мъж. Няма такова нещо, а и нещата са били ясни от самото начало. С натискане и т. н. е показал, че иска повече. Сега, какво щеше да се получи от тази връзка - не знам. Може би е професионален коцкар и в баните (така наричаме на български език въпросните „терми“) просто си търси развлечение с женички... Кой го знае, дори може да е женен.

Съвет от мен - не търси мъж за приятелство на подобно място. Просто атмосферата е леко сексуална там. Ако забиеш някого все пак, гледай да искаш от него повече от приятелство.
И по принцип - не предевявай женски капризи (защо не беше с мен в лошия ми момент) в началото на една връзка. Просто още не си достатачно близка с мъжа, за да имаш каквито и да е претенции за някаква помощ в труден момент. Чакай мъжът да ти предложи своята помощ и време, ако някой все пак не те иска - просто приеми, че всеки има право да избира партньора си и продлължи напред.
ж28

2.   Съгласен съм с първия коментар. Също мога да ти кажа, че явно той още има някакви чувства към теб и се опитва да те забрави. Изключително неприятно е да си само приятел с една жена, а в същото време да искаш нещо повече. Затова е по-добре да се отдръпнеш и да търсиш друг човек. Ако наистина си искала да бъдеш с него, за какъвто и период да е, изпуснала си си шанса. Той доста ясно е показал, че иска връзка някаква, но ти от страх си пропиляла възможността за това.

Един съвет от мен. Когато един мъж изпитва сексуално влечение към теб или просто иска нещо повече, той не може да ти бъде истински приятел, такова нещо не знам да съществува. Или пробвай с него да излезеш на истинска любовна среща или просто ще се разделите по едно време.
м20

3.   Съгласна съм с 1 и 2, мисля, че си пропуснала шанса си, когато е бил удобния момент и немога да разбера защо дори не си го целунала, при положение, че ти харесва? Да не би ти да си си търсила просто приятел за хахо хихи, явно на него ми е до сериозна връзка и не е усетил, че може да я получи в твое лице. И извинявам се, но на 48 годишен мъж да кажеш, че не е бил в трудните за теб моменти, нищо, че се познавате от месец и сте просто познати.... доста детински ми звучи... Стегни се и не допускай друг път тази грешка. Не мисля, че ще ти се обади повече или ще се видите, още повече, че явно продължава своя "лов". Убедена съм, че те е спечелил с това, че е трезво мислещ мъж, а не хлапак, но е и човек явно, който бързо пресмята ще му се получи ли или не.... Прелисти тази страница от живота си и гледай напред! Успех от мен
ж 25

4.   От авторката
към номер 1
не съм омъжена ставаше въпрос за баща ми...

в писмото си забрвих да споделя че последния път когато се видяхме той ми беше казал да си помисля какво искам и преди седмица му написах, че искам него и че не мога да забравя времето прекарано заедно, но не получих отговор, а той е като мен - страшно сантиментален и не мога да повярвам че съм го загубила окончателно

Има ли дори минимален шанс да го накарам да види в мен жената до себе си и да преосмисли решението си?

5.   Просто приеми, че и да си имала шанс, си го изпуснала и продължи напред. На всеки човек се случва да пропусне подходящ момент, не оставай да тъпчеш на едно място и да си задаваш излишни въпроси.

Doriana

6.   Според мен този мъж никога не ти е бил приятел, а през цялото време се е надявал да те има в леглото си. Като е видял, че се колебаеш и правиш стъпка напред, но после две назад, му е писнало от игричките ти и е бил отбой.

7.   Абе как го прочетохте това дългото нещо? Пак някой иска секс, а другият-вечна любов, уважение и приятелство. Докога ще бъркате тези работи?

8.   Абе №7, какво лошо да искаме вечна любов, секса е до време. Не че не обичам секса напротив. Смятам че има тези неща в едно( Пак някой иска секс, а другият-вечна любов, уважение и приятелство... )
стига да се попадне на правилния човек.