Защо не мога да издържам да си далече от мен?
За човека, когото обичам и който ми казва, че има време да се събираме да живеем заедно и в един град.

Ти спиш спокойно, а аз просто не мога … За очите ми има само сълзи… Понеже няма как да си говоря с теб, поне да напиша това, което бих казала. Вън е нещо ужасно, утре пак няма да има достъп до офиса и ще трябва да давам обяснения заради наводнението на края на деня … Искам да се махна от тук, да ида някъде, където няма обхват. Ама не става, нямам избор, трябва да се задоволя с каквото имам, а в момента даже в нета няма с кого да разменя две думи.

Като дете нямах много приятели, после и в училище нямах. Все съм била сама. Вечер като си легнех, заспивах докато си представях всичко, което съм нямала – истинско парти за рожден ден, хубава рокля или просто някакви приятели, които не са с мен, защото мога да им реша задачите от домашното. После в университета е просто прекрасно да си падаш по някой, който само иска да получи лекциите ти. А после е още по-прекрасно една година да чакаш и да се надяваш на вниманието на някой, който не счита за нужно да ти каже, че отива на края на света и ти не значиш нищо за него. Най-добре се чувстваш, когато ти кажат, че просто не струваш като сексуален обект.

И когато най-сетне се намери някой, който наистина има място за теб в сърцето си, пак трябва вечер да заспиш със същото приспивателно – фантазията, че този човек е до теб, а всъщност да е на 400км …

Коментари

1.   Познато, но при мен всички мъже ме гледат като сексуален обект, а мъжа, който обичам беше заминал в друга държава за една година, но аз се опитах да го разбера, все пак го направи заради нас. И аз така заспивах с мисълта за него и с това как искам да се връща вече. Но той самият явно усети, че ако не се прибере нещата няма да са както преди и вместо две години стоя само една. Не знам какво да ти кажа, аз също нямам приятели, познати имам много, но приятели - не. Тежи ти това, че той не желае да отидеш при него ли? Не знам, ако ти искаш, а той не желае да заминеш при него, това не е много нормално, въпреки че пак не се знае, само гадая....

2.   За момента няма възможност той да се премести в моя град, нито аз в неговия. По обективни причини, не поради нежелание. Трудно е той да си намери работа в моя град, тъй като е по-малък и възможностите не са много. За мен не е възможно да се преместя постоянно в неговия, защото тъкмо получих повишение на по-отговорна позиция.

3.   Ако толкова желаете да бъдете заедно и мислиш, че това е любовта, единия от двамата трябва да направи големия компромис, иначе няма да се получи нищо!

4.   По принцип той си е на правил плановете за преместване при мен, но вече стана една година как го чакам да ги изпълни. Чашата на търпението ми започва да прелива, а за него като че ли е минало някакво нищожно време и без проблем може да мине още толкова...

5.   Остави го, е е моят съвет

6.   аз съм мъж, заминах за да помогна материално на тези които обичах, и да се върна при тях... стоях без пари, вземах дори назаем, за да пращам, да постигнем нещо в тоя живот... и така, малко по малко вече 8 години, какво намерих като реших да се върна, истинали отношения, порастнало дете което не го вълнува дори как съм... кажете ми кой виновен, нима аз заслужавам това, мечтите които градих... ееех, не го оставяй авторке, разбери го, и му дай обич, не му е леко, повярвай ми...

7.   При нас от гледна точка на материалната страна аз съм по-силна, печеля повече и му помагам. Така че съм точно от другата страна. Трудно ми е сама, просто имам нужда от повече от морална подкрепа от разстояние на моменти. Искам очи, които да ме гледат, ръце, които да ме докосват.

8.   Господ знае най-добре.

9.   И аз така си казвам на края, каквото има да става, ще става. Ама на моменти не мога просто да се търпя, че оставям нещата на самотек. В крайна сметка сами управляваме съдбата си със своите решения. Не мисля, че трябва да чакаме обстоятелствата да вземат решения вместо нас.

10.   номер 6.. питаш дали това заслужаваш? мислиш ли че когато си тръгнал на гурбет и когато се върнеш нещата ще са същите.. времето минава хората се променят.. всяко разстояние оказва влияние на отношенията.. не обвинявай и не влизай в ролята на жертва.. нито жена ти нито детето ти са виновни че си бил в чужбина.. това е живота печелиш едно губиш друго..

11.   номер 10... адски си прав/а... всичко тече и се променя...