Някой може ли да ми помогне?
Накратко, ново място, нови хора, момиче, харесвам го, говорим си само когато сме на саме или аз, тя и нейната най-добра приятелка. Когато се видим отвън се правим, че не се познаваме?? Тя не казва здрасти, нито аз. Иначе когато сме на саме водим много хубави не-натоварващи разговори. Веднъж ми направи комплимент. Също така веднъж тя говореше нещо за някакво момче с нейната най-добра приятелка пред мен(но като цяло не бяха много хубави неща, или по-точно в момента в който показах с изражението на лицето си, че не ми е приятно да слушам тя почна да говори не толкова хубави неща за него). Какво друго... а да също забелязах, че докато си говорихме веднъж си пипаше косата често (някъде четох, че езика на тялото показва, че или си притеснен или харесваш човека с когото общуваш ако правиш това). Също така веднъж си слагаше нещо си там на устните(не им знам имената на тези гримове). Бяхме само аз и тя.

Та ако може някой да ми каже какво се случва и защо не ми говори пред други хора? Също така има ли шанс да разбера дали ме харесва от начина по които се държи с мен(Исках да кажа, че усещам, че има разлика от това как се държи с други момчета и с мен.. като, че ли по-мило го раздава с мене). Също така направи комплимент на част от мойто облекло(не искам да издавам подробности, ставам параноичен вече ;д).

Да вече май стана дългичко.. ако някой може да ми помогне да разбера какво се случва ще съм му много благодарен даже ще е най-добре ако момиче отговаря..
за възрастта 18-20г сме

Коментари

1.   Ситуацията е следната: момичето те харесва. Не разговаря с тебе пред други хора, защото я е страх да не се издаде, да не я погнат с въпроси, да не кажат и на теб. Вземи я покани да излезете!

2.   Момичето те харесва. Действай с нея - покани я някъде, признай и. :)

3.   Ох, как ми се искаше да е толкова лесно от колкото казвате. Поне да ми говореше пред другите хора, така щях да добия някаква представа дали ме харесва или не. Страхувам се от отказ. Не мисля, че егото ми ще го преживее за това винаги играя на сигурно :( за жалост това не е добре но просто съм си така :( ако не съм сигурен, че някои ме харесва си трая до край.

това тя е с години по-голяма от мене и се надявам да направи първата малка крачка за да мога после да я направя най-щастливата.

от автора

4.   КАза, че възраста ви е 18-20. Ако тя е на 20 години какво ти пречи - тя те харесва, действай СЕГА, докато е време ;)

5.   Повярвай, щом не ти говори пред други, тя няма да направи първата крачка. Повечето момичета сме си такива - оставяме всичко в ръцете на момчето. Не ти говори пред останалите, за да не се издаде, а това е ясен знак, че те харесва. Почти съм убедена, че те харесва, въпреки че не ви познавам. Поне от това, което разказваш е ясно, че не е безразлична. Другият вариант, който не ти пожелавам е просто да е мила и да иска да сте приятели, но пък няма причина да не го показва пред другите. Така че просто и направи намек или направо и признай. Стискам ти палци!!

6.   Аз като харесвам момичето, никога не чакам да направи първата крачка. То ако е така, може и сам да си умра. Жените може да направят намеци, да хвърлят погледи, но аз лично не съм чувал жена открито да кани някой.

Моят съвет е действай. Не е нужно да признаваш, че я харесваш, покани я на кафе или да излезете. Ако ти откаже, бъди настоятелен и пробвай отново. Според мен, имаш много добър шанс нещата да се получат. А и не е най-страшното нещо да ти откаже, по-лошо е да изпуснеш шанса си и да съжаляваш!
м20

7.   Авторе пиши как вървят нещата с момичето :)

ж20

8.   Еми не знам, вече и аз не съм сигурен харесва ли ме или ми се иска да ме харесва.. може би наистина просто е мила.. знам ли.. търся и погледа постоянно.. не ме поглежда... подхвърля ми само някакви малки изречения от сорта на "Ето колегата ще ме подкрепи" или пък там преди няколко дена бях с едни приятели и нещо чакаха и аз викам "аре да тръгваме.. кой чакаме? " и тя каза "мен"... без преди това дори да сме си казали здрасти... същия този ден почна да говори нещо за себе си.. каква била, каква не била... но като цяло нито ме попита нещо пред другите нито нищо.. не знам мисля да оставя нещата е така просто... чудя се дали си струва да придавам толкова голямо значение на цялата история.. (но от друга страна много рядко се случва да харесам някой, когото познавам от толкова малко време)

18г момче съм си и съм объркан.. през целя ми живот колкото и гаджета да съм имал се те са ми го показвали, че ме харесват и може би от там съм се научил да чакам другия пол да прави първите стъпки... :( Не мисля, че егото ми ще преживее отказ.. никога никой не ми е отказвал и се страхувам от това.. може би това ми е грешката.. не рискувам с жените мислейки си, че ще се изложа или че ще приличам на глупак... надявам се да стане чудо и да намеря причина да си разменя скайпа с нея.. така поне ще мога да разбера.. като че ли повечето такива като мен сме по-смели по скайп..

ПС:Сайтове като този са доста полезни, особено ако искаш да споделиш нещо, но не намираш на кой.. (не съм казвал на никой от приятелите ми, че я харесвам конкретно не съм им разказвал за разговорите ни на саме)

извинете ако ставам смешен вече :(

от АВТОРА

9.   Като момиче горе долу имаща подобна история.. ти казвам момичето не показва нищо явно, защото знаеш ли колко бъзици за ваша сметка и на двамата ще ви пуснат? ! Действай с нея - не си губи шанса с нея, ами ако те харесва? ! ДЕЙСТВАЙ ;)

10.   WTF? Просто покана за кафе? ! За какво его говориш? Няма да й предлагаш брак, я. Събери малко смелост и я покани, пък каквото сабя покаже. После да не се жалваш като други тук, че са самотни.. Или пък, че готините момичета са с разни загубеняци. Ами как няма да са, като свестните момчета сте непредприемчиви? ! :)

11.   Авторе пробвай се :)

12.   Авторе пиши ни - направи ли нещо, днес момичето как се държа към теб :)

13.   ааааа срам ме е честно :(

14.   Еми днеска ще ви пиша като се прибера.

Обаче се замислих, че от друга страна и аз не й показвам по никакъв начин, че я харесвам.. освен това, че ме кара да се усмихвам несъзнателно, когато съм около нея?

Иначе нито флиртувам нито нищо..

Ще ви пиша ама се съмнявам да се промени нещо..

15.   Това ти е грешката - не и показваш, че по някъв начин я харесваш и че не флиртуваш. Направи го -усмихвай и се, флиртувай ;) Нищо няма да загубиш освен това че ще я спечелиш :)

16.   Авторе прибра ли се? Какво стана разки ни :)

17.   Ами ти като не правиш нищо, какво очакваш от момичето? Я иди при нея и просто си и кажи каквото мислеш. Бъди уверен! Признай и! Може както седите (само двамата) да я хванеш за ръката или да я прегърнеш или направо да я целунеш. Не вярвай на изрази от сорта, , Нещата ще станат от себе си, , . Сега ти избираш - ако я харесваш наистина, просто и кажи ако не си чак толкова влюбен ще я пренебрегнеш само заради егото си. По-добре да се провалиш отколкото после да се чудиш, , какво щеше да стане ако и бях казал, , . Айде успех и пеши да разкажеш!

18.   Говори ли с момичето или поне тя как се държа към теб? :)

19.   Еми никак не се държа с мене. Се едно не си се познаваме.. ма мене ми е ясно, че ако я искам трябва аз да направя първите крачки ама докато се държи така объркващо... много се чудих. защо някой би говорил с теб все едно се познавате от 10години като сте насаме, а като сме пред други хора не ме и поглежда(или поне аз не съм я хващал )... много тъпо така.. са тия 4дни няма да се видим.. пък на там ще мисля какво да правя, а за жалост чувствата ми към нея почват да си изтиват.. не се чусвам така както първите дни /седмица... гледам я обикаля си, като че хич не й пука.. а може би е така..

Да, и мисля да спра да ви занимавам с мойте жалки проблемчета :(, ако нещо стане по-натам ще пиша ама ако така вървят нещата незнам

А и исках да кажа, че докато не съм много сигурен, че ме харесва не бих и признал за чувствата си.. така че това не ми го предлагайте като вариант.. "признай й".. знам, че ще е много яко да го направя ама просто нямам смелостта.

от АВТОРА

:((((((((((((((

20.   направи гооооо.. после да не питате ама добрите момичета ходят с идиоти -еми така ще е. Но го направи - чувствата ти " изстиват " защото теб те е страх. ако не можеш в лице пиши и някъде ( facebook, skype ) каквото има там и по този начин и го кажи.

21.   Аз преди известно време казах на момче какво изпитвам към него - не се получиха нещата, но егото ми не падна. а да отележа, че с него се виждаме всеки ден.

22.   с какви инициали е момичето ( първата буква )

23.   авторе кажи инициалите на момичето :)

24.   Името й започва с Е. ама повече не казвам

26.   Сега пък последната седмица тя ми казва здрасти всеки път първа или като е по-далече ми кима... даже като се направих на луд вчера и ги подминах тя ми подвикна .."добро утро" и аз се обърнах и й отвърнах.. оф не знам вече.

от автора

27.   Абе, вие компютърните деца, никой ли не ви учи как да разговаряте помежду си? Никаква ли тема на разговор не можеш да захванеш с някой непознат? Помисли какво общо може да ви вълнува двамата, не е нужно да ходите на кафе и да се ограничавате там. Покани я нея и приятелката и на екскурзия на планина или някъде другаде сред природа, отидете в парк, отидете на въздух и там далече от обкръжаващата ви гадна действителност. Кажи им че не е ангажиращо - просто за отмора. Така хем няма да се чувстваш засегнат, хем ще научите повече един за друг. Ако имах възможност щях и аз да дойда да ви бъда водач. Айде успех.